Jaki monitor lub TV do gier na PC?

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
RastaMATI_92

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 14:14

Jaki monitor lub TV do gier na PC?

Post01 maja 2017, 10:10

Witam.
Chcę kupić nowy telewizor 50 cali do konsoli PS3 i do komputera. Szukam TV LCD, Full HD, z pasywnym 3D i jak najniższym input lag'iem (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników). Zależy mi bardzo na tym, żeby miał jak najwięcej Herców, bo kiedyś kupię lepszą kartę graficzną. Teraz mam TV Sony 50W685 (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników). Na konsoli gra się na nim idealnie, ale na PC w nowszych grach mam niski FPS (Mój PC (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników), teraz mam 12 GB ram). Jestem pewien że to wina TV, bo wykorzystuje on max 60 Hz i próbowałem już wszystkiego żeby zwiększyć FPS w grach. Telewizji nie oglądam. Nie napiszę ile mogę na niego wydać, bo może być drogi, jeśli będzie miał dużo Hz. W opisach wielu telewizorów na sprzedaż kłamią co do Hz, np. w moim napisali że ma 200 Hz, a tak naprawdę ma 60 Hz. Proszę was o podanie nazwy telewizora (/telewizorów) 50" który ma dużo Hz i inne dane które wymieniłem. Może być to również ekran z 144Hz (lub więcej), byle był duży. Za każdą pomocną odpowiedź daję punkt reputacji.


Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jaki monitor lub TV do gier na PC?

Post01 maja 2017, 17:33

TV 100/120Hz nie zrobi ci na kompie więcej jak 60Hz. Chcesz więcej to pokombinuj z własną rozdzielczością i Hz w ustawieniach karty graficznej ale wtedy trzeba skalować obraz. Tylko monitor 144Hz ma tu sens. Sam mam TV 55' matryca 100 lub 120Hz nie pamiętam już dokładnie, prawdziwa nie programowa i na PC mam 60Hz (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników).
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

RastaMATI_92

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 14:14

Jaki monitor lub TV do gier na PC?

Post02 maja 2017, 09:00

LupeR pisze:TV 100/120Hz nie zrobi ci na kompie więcej jak 60Hz. Chcesz więcej to pokombinuj z własną rozdzielczością i Hz w ustawieniach karty graficznej ale wtedy trzeba skalować obraz. Tylko monitor 144Hz ma tu sens. Sam mam TV 55' matryca 100 lub 120Hz nie pamiętam już dokładnie, prawdziwa nie programowa i na PC mam 60Hz (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników).

Zrobilem dokladnie jak na tej stronie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Dlugo probowalem na rozne opcje to zrobic, ale udalo mi sie tylko ustawic 62Hz. Moglbys mi polecic jakis bardzo duzy monitor z 144Hz (lub ponad)? Mozesz dac link, albo po prostu napisac jego marke i model.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jaki monitor lub TV do gier na PC?

Post02 maja 2017, 18:29

Tak jak o tym myślę to zastanawiam się czy opłaca ci się brać monitor 144Hz tak ok. 30' bo to mały jednak, chyba 35' widziałem największe. Zależy jak daleko siedzisz od monitora. Nie zadowala cię granie w 60 fps na tak dużym TV przecież na konsoli która daję chyba max 60 fps właśnie jest ok mówisz a kompa masz wystarczająco silnego aby także tyle dawał.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

RastaMATI_92

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 14:14

Jaki monitor lub TV do gier na PC?

Post03 maja 2017, 13:15

LupeR pisze:Tak jak o tym myślę to zastanawiam się czy opłaca ci się brać monitor 144Hz tak ok. 30' bo to mały jednak, chyba 35' widziałem największe. Zależy jak daleko siedzisz od monitora. Nie zadowala cię granie w 60 fps na tak dużym TV przecież na konsoli która daję chyba max 60 fps właśnie jest ok mówisz a kompa masz wystarczająco silnego aby także tyle dawał.

Moglbym kupic monitor 35" jesli wiekszych nie znajde. Z fotelem i stolikiem moge sie przysuwac blizej, bo sa lekkie. Jednak spadki FPS mam zbyt duze jak na ten komputer. Po jego kupnie gdy jeszcze nie mialem dlugiego kabla HDMI, zeby podlaczyc kompa do TV, podlaczylem go do starego 19 calowego monitora i w GTA5 gralem na ultra bez zadnego spadku FPS i jeszcze w ustawieniach gry mialem sporo miejsca (MB) na ustawienie wiekszej grafiki. Teraz gram w czesc gier z podkrecona karta graf.
Moglbys mi polecic jakis duzy monitor z 144Hz? Chociaz sama marke i model, bo sie na tym nie znam i podczas szukania nie wiem jakie rzeczy sa wazne, a jakie nie istotne.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jaki monitor lub TV do gier na PC?

Post04 maja 2017, 01:18

Ale może ten stary monitor miał po prostu małą rozdzielczość stąd taka rozbieżność.

Mam taką teorię z przymrożeniem oka proszę ją traktować - że może w jakiś sposób masz coś nie tak z synchronizacją klatek między TV a kartą. TV nie nadąża za kartą przez co zaniża klatki aby wyrównać, może się to objawiać także pociętym obrazem w scenach dynamicznych.

Proponuję monitor typowy do kart Nvidii, z G-Syncem Acer Predator Z35, ale kartę do 144Hz będziesz musiał w najbliższej przyszłości zmienić na wydajniejszą.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

RastaMATI_92

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 14:14

Jaki monitor lub TV do gier na PC?

Post12 maja 2017, 09:44

LupeR pisze:Ale może ten stary monitor miał po prostu małą rozdzielczość stąd taka rozbieżność.

Mam taką teorię z przymrożeniem oka proszę ją traktować - że może w jakiś sposób masz coś nie tak z synchronizacją klatek między TV a kartą. TV nie nadąża za kartą przez co zaniża klatki aby wyrównać, może się to objawiać także pociętym obrazem w scenach dynamicznych.

Proponuję monitor typowy do kart Nvidii, z G-Syncem Acer Predator Z35, ale kartę do 144Hz będziesz musiał w najbliższej przyszłości zmienić na wydajniejszą.

Moze masz racje, ale jeszcze nie mialem pocietego obrazu na TV. Najlepsza karta graficzna jaka wyszla to Geforce GTX 1080ti, prawda? Czy ten monitor co podales ma opcje wqhd? (bo nie moge sie doszukac tego). Jesli nie ma, to czy wazne jest zeby monitor posiadal opcje wqhd? Czy na mniejszym monitorze np 27" lepiej by sie gralo w gry typu FPS? Mam na mysli czy np latwiej jest strzelac headshoty.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jaki monitor lub TV do gier na PC?

Post18 maja 2017, 11:55

RastaMATI_92 pisze:Najlepsza karta graficzna jaka wyszla to Geforce GTX 1080ti

Na dzień dzisiejszy tak.

Widzę że nie wiesz co to jest WQHD, to nic innego jak nazwa rozdzielczości tak jak Full HD. Dla przykładu:
VGA = 640×480
FHD = 1920×1080
WQHD = 2560×1440
WQXGA = 2560×1600
UHD (4K) = 3840×2160

Ten Acer Z35 ma jeszcze inną rozdzielczość czyli 2560x1080. Nazywaną UltraWide albo Cinema a to oznacza że jest jeszcze bardziej panoramiczny (szerszy), ta rozdziałka jest mniej wymagająca od WQHD co przełoży się na większą ilość FPS.

RastaMATI_92 pisze:Czy na mniejszym monitorze np 27" lepiej by sie gralo w gry typu FPS? Mam na mysli czy np latwiej jest strzelac headshoty.

Nie mam pojęcia :D ale to chyba w zależności w jakiej odległości siedzisz przed obrazem.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości