Jakie chłodziwo na płytę główną do Acer Aspire 5542g?

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
zbigov

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2014, 17:22

Jakie chłodziwo na płytę główną do Acer Aspire 5542g?

Post09 paź 2016, 18:47

Cześć!

Mam mały problem, bo nie wiem, co zastosować jako chłodziwo do (chyba jest to chipset grafiki o ile się nie mylę) tego czegoś po prawej stronie od gniazda CPU.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie wiem czy położyć na to pastę tak jak na procesor czy coś innego? Termopad nie zdał raczej egzaninu...
Wybaczcie jeśli powtórzyłem temat...
Pomóżcie, proszę...
Ostatnio zmieniony 11 paź 2016, 01:21 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Problemy --> Sprzęt komputerowy

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jakie chłodziwo na płytę główną do Acer Aspire 5542g?

Post11 paź 2016, 01:18

Dlaczego termopad nie zdał? Wyczyszczone ładnie wszystko zostało przed plastrem, może był nieodpowiedniej grubości albo kiepskiej jakości. Możesz spróbować posmarować pastą przeznaczoną do CPU ale nie wiem czy to dobry pomysł, zależy co tam producent dał poprzednio bo może pasta się nie nadaję przez słaby docisk czy coś.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

zbigov

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2014, 17:22

Jakie chłodziwo na płytę główną do Acer Aspire 5542g?

Post11 paź 2016, 18:27

Dzięki za odpowiedź...

...wcześniej na tym chipie było coś w rodzaju zgęstniałej pasty termoprzewodzącej, a może była to jakaś plastelina termoprzewodząca (to było coś gęstości pasty którą się zbiera z miejsc wokół procka przy wymianie, tylko że tam na całej powierzchni była taka sama gęstość). Założyłem na wyczyszczone elementy termopad 3M i chyba był zbyt cienki (1 mm), więc może spróbuję coś grubszego? A może zwykła pasta (jak na procka) nada się i zgęstnieje pod wpływem temperatury?
W necie nie znalazłem nic o knsystencji plasteliny do termoprzewodzenia, więc może ta pasta to jest to? Zresztą po zdjęciu radiatora obydwa chłodziwa były w tym samym kolorze...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jakie chłodziwo na płytę główną do Acer Aspire 5542g?

Post17 paź 2016, 15:27

1 mm to chyba standard, czym grubsza tym gorzej według mnie. Spróbuj pasty od CPU i zobacz jaka jest różnica w temperaturach. Jeśli żadna to dał bym plaster i szukał przyczyny gdzie indziej.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

zbigov

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2014, 17:22

Jakie chłodziwo na płytę główną do Acer Aspire 5542g?

Post28 paź 2016, 17:18

Zapastowałem na nowo procesor i chipset od grafiki jedną pastą i śmiga. Podgrzałem go do 83 st C na oglądaniu mkv. Ten typ tak ma - grzeje nawet powyżej 90 z tego co wyczytałem. Nie protestował, kiedy zostawiłem go na jedną noc (8 godzin) i drugi raz tak samo. Jeśli chodzi o temperaturę na grafice, to np HWMonitor nie podawał mi żadnych wartości. Myślę, że, to iż się wcześniej wyłączał poczynając od gaśnięcia monitora, to była wina nieodpowiedniego thermopada. Nie ma na razie chodzi na paście Qoltec i nie ma problemu. dzięki!



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości