Karta MicroSD - problem z danymi

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Mario84

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2018, 13:21

Karta MicroSD - problem z danymi

Post12 mar 2018, 13:28

Niestety i mnie to dopadło.
Ostatnio upadł mi telefon z wys. ok. 50 cm, na szczęście telefon jest cały ale dopiero po 2 dniach od upadku gdy przeglądałem galerię zdjęć zauważyłem, że brakuje w niej zdjęć, które były na karcie pamięci (Kingston MicroSD 16 GB, class 10), okazało się, że telefon nie widzi w ogóle karty pamięci. Początkowo myślałem, że może slot się uszkodził albo wystarczy wyjąć kartę i włożyć ponownie, ale niestety nic to nie pomogło. Gdy włożyłem inną kartę telefon od razu ją wykrył.
Za pomocą adaptera chciałem kartę odpalić w komputerze, ale od razu windows wyskoczył z żądaniem sformatowania dysku (nie zrobiłem tego). Checkdisk sugeruje, że może być partycja RAW.
Programy do partycjonowania dysków pokazują, że karta ma pojemność 2TB (tak, dwa terabajty).
Czytałem, już różne wątki, różne filmy na YT oglądałem. Jedni mówią, żeby sformatować i dopiero wtedy zrobić odzysk danych (Recuva albo PhotoRec), inni znowu piszą/mówią, żeby absolutnie formatu nie robić.
Aktualnie karta siedzi w adapterze USB i załączyłem program testdisk, skanowanie cylindrów na początku szło dobrze ale teraz wyrażnie zwolniło od ok. 2092 cylindra (263170 do przeskanowania).
Strasznie zależy mi na odzyskaniu wyłącznie zdjęć i ewentualnie filmów z tej karty.
Ktoś zna jakiś sprawdzony sposób, żeby uratować te dane???
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Mariusz


  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości