Karta sieciowa na USB, problem z połączeniem

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
Pentium

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2009, 23:06
Lokalizacja: Lublin - LBN
Kontaktowanie:

Karta sieciowa na USB, problem z połączeniem

Post11 maja 2009, 23:14

Witam,

mam następujący problem : jakieś 2 tygodnie temu kupiłem adapter USB do RJ45, ponieważ w komputerze kolegi wszystkie złącza pci są zajęte, nie ma więc szans na włożenie drugiej karty sieciowej, wolne ma za to złącza usb, wprawdzie 1.1 ale to nie przeszkoda. Otóż problem jest taki, mam do połączenia 2 komputery, stacjonarny (winXP pro) oraz laptopa (Win Vista Business), do stacjonarnego podłączyłem kartę na usb firmy topcom Obrazek
, zainstalowałem sterownik z dołączonego cd, karta jest prawidłowo wykryta przez stacjonarnego. Zrobiłem kabel sieciowy krosowy - taki jak używa się do połączenia ze sobą 2 komputerów, używam ustawień standardowych tj. stacjonarny 192.168.0.1, w lapku 192.168.0.2 + brama ze stacjonarnego; przeczytałem gdzieś w internecie że w drugim komputerze (np. laptopie) można ustawiać automatyczne uzyskiwanie adresu ip - to też nie pomogło. W żaden sposób nie umiem dojść co jest nie tak - gdyż nie działają mi pingi pomiędzy komputerami, a muszę udostępnić drukarkę od laptopa oraz internet ze stacjonarnego. Internet w stacjonarnym podpięty jest sieciówką z płyty głównej. Netbios włączony, Harmonogramy QoS włączone, tcp/ip skonfigurowane jak należy. W jednej i drugiej karcie na kartach "Właściwości" są zakładki "Zaawansowane" - czy tam powinienem szukać problemu czy też istnieje jakieś prostsze rozwiązanie problemu. Przypomnę że karta sieciowa usb jest prawidłowo wykrywana przez stacjonarnego, gdyż czytałem o przypadkach że takie karty nie są dobrze wykrywaneprzez systemy, jednak ten model działa. Proszę o jak najszybszą odpowiedź, proszę także o kilka możliwych scenariuszy rozwiązana.

Marcin z Lublina.

Proszę o konkretne przypadki rozwiązań
Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, 00:33 przez rokko, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: korekta tytułu, poprawiono pisownię

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Karta sieciowa na USB

Post12 maja 2009, 00:32

Wszystko pięknie ładnie opisałeś tylko kwestia oprogramowania ochronnego, jakich firewalli używasz na obydwu kompach? Czy korzystasz z pakietów zintegrowanych typu NIS, KIS? Czy Masz antywira z wbudowaną zaporą sieciową? Sprawdzałeś czy zapory sieciowe są prawidłowo ustawione? To że nie ma pingów jeszcze nic, firewall może mieć wyłączoną opcję echo request.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Pentium

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2009, 23:06
Lokalizacja: Lublin - LBN
Kontaktowanie:

Karta sieciowa na USB, problem z połączeniem

Post13 maja 2009, 00:12

Fakt - nie opisałem zabezpieczeń - nadrabiam zaległość -> na stacjonarnym stoi firewall z XP pro - więc powinno być spoko, natomiast na Vista Business stoi ten z windy + Zone Alarm. Hmm może to zon alarm coś blokuje że nie mam udostępnienia oraz netu ? hmm - a jeśli wyłączenie firewali nic nie pomoże to co robić dalej ?? jeśli pod czystymi windami bez fireków nic się nie wydarzy to się chyba targnę ... - zebym ja informatyk niemógł sobie z takim cholernym błachostwem poradzić - EHH

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Karta sieciowa na USB, problem z połączeniem

Post13 maja 2009, 10:57

A więc tak...

1. Na XP przejdź do Start -> Uruchom -> firewall.cpl ,zakładka Zaawansowane -> w sekcji ICMP Ustawienia -> upewnij się, iż jest zaznaczona pierwsza opcja.

2. Na Vista wyłącz wbudowany firewall, oprócz tego zdezaktywuj usługę odpowiedzialną za jego obsługę (Start -> Uruchom -> services.msc). Ustaw ją na Wyłączono.

3. Teraz przystąp do sprawdzania połączenia. Jeżeli nie uzyskasz pożądanych rezultatów, przeprowadź testy z wyłączonym lub odinstalowanym ZoneAlarm.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Pentium

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2009, 23:06
Lokalizacja: Lublin - LBN
Kontaktowanie:

Karta sieciowa na USB, problem z połączeniem

Post18 maja 2009, 15:50

Zapomniałem dopisać że to laptop firmowy (dzierżawa), firma ta może mieć licencję na ZoneAlarma, boję się go deinstalować gdyż nie znam kodów dostępowych na licencje, a w Licensie ZoneAlarma jest chyba artykulik o tym że na firmy wykupują licencje. Powiedz mi czy bezprzewodówką w trybie ad hoc jest możliwość udostępnienia tego co na stacjonarnym ? np. plików, netu. Wiem że to kombinowanie ale zależy mi na pomocy znajomemu, a na tę chwilę jestem niedoinformowany, ubogi w wiedzę.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Karta sieciowa na USB, problem z połączeniem

Post18 maja 2009, 21:58

Powiedz mi czy bezprzewodówką w trybie ad hoc jest możliwość udostępnienia tego co na stacjonarnym ?

Tak, można udostępniać zasoby, niestety z racji tego, iż jest to WiFi transfer danych będzie znacznie niższy.

Tutaj Masz info o tym (dla Visty) => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dla XP => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości