Komputer nie widzi Pamięci Ram

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
olo320i

Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 27 maja 2010, 17:12

Komputer nie widzi Pamięci Ram

Post14 cze 2016, 20:31

Witam.
Mam taki o to problem który mnie lekko nurtuje. W moim laptopie z procesorem intel i7-4710MQ mam dwa moduły ram
po 8GB każdy. Według tego Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Procesor ten powinien obsłużyć 32gb ramu. Dzisiaj miałem okazję przetestować dwa moduły pamięci po 16gb każdy. Po zainstalowaniu pamięci komputer w ogóle się nie uruchomił. Następnie wsadziłem jedną 8gb pamięć i jedną 16gb. Przy takiej konfiguracji czyli 24gb ram komputer się uruchamia ale sam system w10 x64 "widzi" tylko 8gb. Gdy zaglądam do biosu to w biosie normalnie identyfikuje i pokazuje mi obie pamięci. Gdy uruchamiam program AIDA64 to w tym programie również widzi i poprawnie identyfikuje obie pamięci. Pytanie jest takie gdzie leży problem ?? bo same pamięci są ok takie samo taktowanie i wszystkie inne parametry po za pojemnością pamięci.

Pamięci na których komputer działa to: CRUCIAL 2x8GB Crucial CT102464BF160B
Pamięci na których komputer nie uruchamia się bądź nie widzi jednego modułu: CRUCIAL 2x16GB Crucial CT204864BF160B
Z góry dziękuję za odpowiedź czy pomoc w rozwiązaniu tego problemu :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Komputer nie widzi Pamięci Ram

Post15 cze 2016, 18:49

To nie tylko procesor musi je widzieć, ale też płyta główna wspierać tyle ramu.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

kaleron

Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 05 cze 2015, 14:09
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Komputer nie widzi Pamięci Ram

Post01 sie 2016, 14:53

Jest jeszcze kwestia kompatybilności układów. Czasem układy innego producenta lub o innej organizacji pamięci mogą podejść, ale to musisz dokładnie sprawdzić w dokumentacji + eksperymentalnie. A w ogóle byłoby łatwiej coś powiedzieć, gdybyś podał model płyty głównej lub laptopa.
Serwis komputerowy i RTV
Odzyskiwanie danych
Naprawy elektroniczne



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości