Komputer sam się wyłącza - problem z zasilaczem?

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
heros1303

Stały bywalec
Posty: 735
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:21

Komputer sam się wyłącza - problem z zasilaczem?

Post06 wrz 2009, 10:39

Ale przy siedzeniu na gg, niewiem net i te podbne to chyba mniej przy grach to może być te 47-55 czy ileś wszędzie gdzie patrze to że w idle ma być 30-35 a w stresie czyli pewnie przy obciążeniu niewiem czy dobrze rozumiem powinno być własnie 47-55 dobrze napisałej? A patrze na innych forach, wypowiedziach.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Komputer sam się wyłącza - problem z zasilaczem?

Post06 wrz 2009, 10:53

Wiem, widziałem też różne wypowiedzi lecz ja opierałem się na danych zawartych na tej stronie -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

-- Dzisiaj, 11:27 --

Aby zmniejszyć temperaturę procesora wykonaj:

1) Odkurz komputer najlepiej sprężonym powietrzem, może to w ostateczności być nawet odkurzacz ze wstecznym ciągiem tylko należy bardzo uważać aby nie dotknąć żadnego z elementów elektronicznych, bo może być po zabawie.

2) Zwiąż wszystkie kable tak aby nie pochłaniały cennej przestrzeni i nie zakłócały cyrkulacji powietrza we wnętrzu obudowy, można użyć najlepiej drutu (taki jak do sztukowania produktów komputerowych).

3) Wyłam zaślepki, tam gdzie karty rozszerzeń, o ile jest jakieś wolne miejsce. Dzięki temu wpadnie trochę chłodniejszego powietrza do wnętrza, lecz wadą tego rozwiązania jest szybsze nagromadzenie się kurzu ..no i też pajączki lubią się wciskać w takie szparki :)

4) Zainstaluj dodatkowe wentylatory najlepiej 12-tki. Różnie możesz ustawić taki wentylator, może pracować jako nawiew na element elektroniczny lub wydmuchujący nagrzane powietrze. Najlepiej obydwa elementy połączyć ale to już zależy od warunków zasilacza (ilości wtyczek zasilających).

5) Możliwe że wentylator na procesorze nie wyrabia, po sprawdzeniu RPM, a następnie odszukaniu i porównaniu informacji jaka powinna być nominalna prędkość obrotowa wiatraczka podejmujemy decyzję co do wymiany wentylatora na inny lub zmiany całego układu chłodzącego.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości