Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
dastin

Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 22 mar 2009, 13:14

Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 12:22

witam mam problem a mianowicie gdy włączam komputer oprócz tego że zaczyna chodzić to nic się nie dzieje wiatraki pracują ale Windows się nie ładuje, monitor w ogóle nie zaskakuje;/
nie wiem co mam robić już, restartowałem bios przeczyściłem go, chciałbym sprawdzić go na innych częściach ale nie mam takiej możliwość proszę o pomoc :)
a zasilacz to feel 350atx płyta asus k8n-e
Ostatnio zmieniony 06 maja 2009, 13:40 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono błąd ortograficzny, korekta tytułu

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 13:51

Zasilacz kiepski i to być może on jest przyczyną całego zamieszania, lecz jeżeli Masz możliwość sprawdzenia zasilacza, to wykonaj to według tej instrukcji. Dodatkowo sprawdź, czy na płycie głównej nie Masz spuchniętych kondensatorów.

Zakładam, iż nikt nie bawił się kompem i nie wgrywał mu nowego BIOSu ;)

Jeszcze jedno, sprawdź wszelkie karty rozszerzeń na PCI łącznie z kośćmi RAM, czy dobrze siedzą w swoich slotach. Wyjmij karty i przeczyść sloty najlepiej sprężonym powietrzem. Jeżeli Masz kilka kości pamięci wyjmij wszystkie a w pierwszym banku pamięci pozostaw tylko jedną z nich i przetestuj.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

dastin

Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 22 mar 2009, 13:14

Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 14:18

tak już to robiłem i nic to nie dało..;/ nie wgrywałem mu biosu nowego a na płycie głównej nei mam spuchniętych kondensatorów

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 16:31

Jeżeli sprawdziłeś wszystko, karty PCI, RAMy, nie wgrywałeś BIOSu, kondensatory są w dobrym stanie, to pozostaje zasilacz. Musisz pożyczyć od kogoś sprawny zasilacz o podobnej lub nieco większej mocy od obecnego i przetestować na nim komputer.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

dastin

Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 22 mar 2009, 13:14

Re: Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 16:51

a jeszcze ktoś mi nasunął pomysł że może to procesor pad co o tym sądzicie ??

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 17:15

Też jest taka ewentualność, ale bez sprawdzenia procka na innym sprzęcie to jest niemożliwe do ustalenia.

Z tymi przypadkami z którymi dotychczas się spotkałem zazwyczaj winę ponosiły:

1. Uszkodzona płyta główna (spuchnięte kondensatory)
2. Uszkodzony zasilacz (napięcia zasilacza zbyt niestabilne)
3. Zwarcie bądź uszkodzenie jednej z kart rozszerzeń na PCI lub pamięci RAM (wbrew pozorom komputer w tych sytuacjach nie oznajmia błędu, nie piszczy)
4. Nieudana aktualizacja BIOSu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

dastin

Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 22 mar 2009, 13:14

Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 17:59

a mam takie jeszcze jedno pytanie jeśli na płycie głownej nie mam spuchniętych kondensatorów to jest z nią wysztko ok mniej wiecej czy to że kondensatory są ok to nic mi nie daje??
gdzie przyłożyć do zasilacza miernik aby zobaczyć napięcie??

a i o tym nie mówiłem a może to ważne jak włączam komputer to jak jest takie BIP z biosu czy z czegoś to teraz tego nie mam ...

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 19:56

czy to że kondensatory są ok to nic mi nie daje??

Jeżeli są OK, posiadasz informacje, że z płytą powinno być wszystko w porządku, jednakże czasem problem jest głębszy niż się wydaje i bez specjalistycznego sprzętu nie da się określić czy jest wszystko z płytą ok czy też nie.

gdzie przyłożyć do zasilacza miernik aby zobaczyć napięcie??

Zobacz przewodnik, wszystko w nim Masz, tylko ostrożnie! z prądem nie ma żartów -> KLIK

a i o tym nie mówiłem a może to ważne jak włączam komputer to jak jest takie BIP z biosu czy z czegoś to teraz tego nie mam

Podczas uruchamiania kompa przedwstępnie inicjowana jest procedura sprawdzania gotowości wszystkich urządzeń. Jeżeli test wypadł pomyślnie, w zależności od producenta BIOSu, może być jedno lub więcej piknięć, co oznacza, że wszystkie urządzenia (podzespoły) są sprawne.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

dastin

Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 22 mar 2009, 13:14

Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 20:16

kurcze już mam mentlik w głowie co to może być i co musze kupić aby działało ...;/

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Komputer włącza się ale nie chce wystartować

Post06 maja 2009, 20:58

A sprawdziłeś wszystko? W skrócie, w domowych warunkach nie za dużo można przetestować, ogranicza Cię m.in. brak dodatkowego sprzętu diagnostycznego.

Tutaj Masz kompletny przewodnik dot. testowania płyty głównej komputera -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości