Która karta graficzna z serii 3080?

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
RastaMATI_92

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 14:14

Która karta graficzna z serii 3080?

Post23 paź 2020, 12:32

Witam. Chcę kupić kartę graficzną z serii 3080. Karta tylko do gier. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Tylko teraz mam 12 GB RAM'u, Windows 8.1 i kartę dźwiękową AIM SC808. Gram na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Proszę o to byście mi napisali, która karta z tej serii jest najmocniejsza dla 1080p, a która najmocniejsza dla 1440p i powyżej. A jeśli nie wiesz która jest najmocniejsza dla tych rozdzielczości, po prostu napisz która jest najmocniejsza z tej serii. Proszę o dwie opcje, dlatego że bardzo lubię grać na telewizorze. Chyba że nie będzie dużej różnicy w FPS'ach na tym TV, to wtedy kupię jakiś dobry monitor. Napiszcie też na jaki zmienić zasilacz, ponieważ czytałem że 3080 potrzebują przynajmniej 750 W. Dodam że się w ogóle na tym nie znam. Chciałbym mieć kartę na możliwie długi czas, wraz z grami które kiedyś wyjdą. Cena nie gra dużej roli, ponieważ już od dawna zbieram na porządną kartę. Na YT były jakieś starsze filmiki w których nie porównują ich kart graficznych z tymi nowszymi kartami. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników widzę karty graficzne, ale nie rozumiem większości opisów. Z moją obecną kartą na tym TV mam mniej FPS w grach niż powinienem mieć. Np. w GTA V czy w Wiedźminie 3. Nie chcę kupić karty bazując na tym co oglądałem, bo kiedyś kupiłem komputer (nie ten co w linku) bez pytania na forum, przepłaciłem i kupiłem dosyć słabego. Proszę abyście mi napisali jaka karta będzie najlepsza do mojego TV, a jaka najlepsza do dobrego ekranu (np. z 4K lub 8K).

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Która karta graficzna z serii 3080?

Post27 paź 2020, 14:09

Zastanawiam się czy te stare i7 pociągnie taką kartę graficzną

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Która karta graficzna z serii 3080?

Post28 paź 2020, 12:14

Raczej osłabi go, to tylko po Sandy dwie generacje, z czego faktycznie to jedna. Zamuli kartę jak nic.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

RastaMATI_92

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwie 2015, 14:14

Która karta graficzna z serii 3080?

Post29 paź 2020, 15:21

Ok, to wraz z kartą graficzną kupię zasilacz, procesor i kości RAM'u. Proszę was byście napisali mi modele ww. części, które najlepiej kupić, ale nie z jakąś niedorzecznie wysoką ceną. Kupić coś jeszcze czy te części wystarczą? Zasilacz żeby był porządny i żeby dał radę pracować z 3080. Procesor jak najlepszy, nie licząc tych mega mocnych i mega drogich, które są dla programistów i do obróbki filmów, a nie dla graczy. Kości RAM również jak najlepsze. Czy zostawić sobie te 8 GB DDR3, czy zastąpić je jakimiś lepszymi? Czy kupić jedną kość np 16 GB lub więcej GB, czy dwie np po 8 GB? Całość z kartą graficzną nie może przekroczyć 12 tysi. Tak jak pisałem "Chyba że nie będzie dużej różnicy w FPS'ach na tym TV, to wtedy kupię jakiś dobry monitor."



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości