Laptop do 3500 zł poszukiwany

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
rusofil

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2012, 21:41

Laptop do 3500 zł poszukiwany

Post28 sie 2016, 18:29

Witam.
Jako komputerowy n00b potrzebuję porady co do kupna nowego laptopa. Wymagania:
- ekran 17 cali
- do 3500 zł
- najlepiej bez systemu, bo chcę zainstalować na nim Win 7. Ewentualnie z już zainstalowanym Win 7, ale proszę spojrzeć niżej
- jak największa ilość ramu
- co do procesora, słyszałam, że nie każdy pozwala w pełni wykorzystać ram. W moim obecnym Pavilionie (HP Pavilion dv7-6130ew Entertainment) nie mogę na przykład zainstalować Windowsa 64 bitowego, co za tym idzie, mogę wykorzystać tylko 4 z 8 gb ramu. Nie chciałabym drugi raz na to wpaść. Nie wiem od czego to zależy, więc proszę o porady
- pojemność dyskowa nie musi urywać dupy, ponieważ i tak trzymam dane na dyskach zewnętrznych
- marka w zasadzie nie ma znaczenia, ale wiem, że są takie, które ludzie odradzają. Chciałabym coś, co nie będzie mi się psuło co chwilę.
- jak najwięcej portów USB

Ogólnie to, oczywiście, zależy mi na jak najlepszych specyfikacjach do tych 3500 zł.


Użytek: głównie Photoshop, który ,,zjechał" mi obecnego Paviliona z 8gb ramu (4 dostępne). Poza Photoshopem net (chciałabym wrócić do Chroma, który na moim obecnym kompie pożera większość zasobów), muzyka (Foobar, Lastfm). Lubię oglądać filmy w jak najlepszej rozdzielczości, więc to bardzo ważny czynnik. Głośniki nie muszą być jakieś świetne, bo i tak korzystam z głośników zewnętrznych.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Laptop do 3500 zł poszukiwany

Post28 sie 2016, 23:15

Część.

Może coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

http://www.x-kom.pl/p/302755-notebook-laptop-173-msi-gl72-i7-6700hq-8gb-1tb-gtx950m-fhd.html

albo

Kod: Zaznacz cały

http://www.x-kom.pl/p/305826-notebook-laptop-173-msi-gl72-i5-6300hq-16gb-1tb-gtx950m-2gb-fhd.html
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
rusofil

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2012, 21:41

Laptop do 3500 zł poszukiwany

Post29 sie 2016, 00:07

Pierwszy raz słyszę o takiej firmie, może dlatego podchodzę do tych linków sceptycznie. Nie znam nikogo, kto posiadałby ich sprzęt.

Awatar użytkownika
Wojownikz

Stały bywalec
Posty: 420
Rejestracja: 22 lip 2016, 07:37

Laptop do 3500 zł poszukiwany

Post29 sie 2016, 09:09

rusofil pisze:Pierwszy raz słyszę o takiej firmie, może dlatego podchodzę do tych linków sceptycznie. Nie znam nikogo, kto posiadałby ich sprzęt.

Poczytaj o niej: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Te komputer co LupeR dal są do gier :)

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Laptop do 3500 zł poszukiwany

Post29 sie 2016, 20:24

Czy do gier czy biznesowe co za różnica, patrzy się pod kątem wymagań do danej kwoty. Jak ogarnia gry to i inne ciężkie zadania wykona. Zamienił bym tylko HDD na SSD.

MSI - Jakość wykonania jak u konkurencji czyli w zależności od serii. GL72 to akurat tworzywo sztuczne, podobno poprawnie spasowane ale okropnie się palcuję za to bebechy fajne, coś za coś. Czy będzie awaryjny, to loteria jak u każdego producenta.

Z tą pamięcią RAM to wystarczy zainstalować system x64 (64 bitowy) aby obsługiwał więcej niż 4 GB pamięci. To ograniczenie jest tylko na x86 (32 bitowych) systemach.

Sam jestem ciekaw czy ktoś coś jeszcze fajnego podrzuci w tej cenie bo ja nie znalazłem.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości