monitor a światło słoneczne

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
alanwt56

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2019, 22:27

monitor a światło słoneczne

Post03 sty 2020, 09:36

Cześć!
Mam takie pytanie - po przemeblowaniu mojego pokoju biurko stoi w takim miejscu, że będę siedzę tyłem do okna. Teraz jest jeszcze ok, ale wiosną/latem pewnie słońce będzie mi świecić prosto w monitor... a to raczej nie jest zbyt zdrowe dla oczu, zwłaszcza przy ekranach LCD? Może w związku z tym warto wymienić sprzęt na jakieś OLEDy albo coś jeszcze innego??
W ostateczności będę zasłaniać okno, ale może warto rozważyć alternatywne rozwiązania?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

monitor a światło słoneczne

Post12 sty 2020, 09:54

Jeśli jest ekran matowy, wówczas będzie to mniej odczuwalne, jednakże aby nie męczyć oczu, należy tak ustawić monitor, aby nie był skierowany ekran w kierunku okna. Zasłonięcie okna żaluzjami czy roletami owszem pomoże, ale efektywniej człowiek pracuje, gdy ma dostęp do światła słonecznego, dlatego postaraj się przemeblować pokój tak, aby był zgodny z zasadami ergonomii.
PS W tej sytuacji kupowanie OLED nie ma najmniejszego sensu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

monitor a światło słoneczne

Post02 lut 2020, 23:00

OLED ma jeszcze jedną wadę, wypala się :(
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości