MSI 865PE Neo2-PS - Bootowanie Windows7

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Victor

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 17 kwie 2009, 23:09

MSI 865PE Neo2-PS - Bootowanie Windows7

Post20 lut 2017, 09:36

Witam

Płyta główna jak w temacie: MSI 865PE Neo2-PS
Próbowałem już chyba wszystkie, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Mimo różnych zmian ustawień w biosie, komputer nie chce zastartować z płytki dvd na której jest nagrana bootowalna płyta instalacyjna z Windows7.
Od razu uprzedzam, że ta płytka do tej pory działała ja wielu, wielu innym komputerów i nie było z nią problemów. Co ciekawe, po włożeniu jakiejkolwiek bootowalnej płytki CD w tym z instalką winxp, komputer startuje i można zainstalować system, ale win7 się nie da.
Ktoś się może zetknął już z takim problemem?

Pozdr
Victor

P.S. Wymontowałem z komputera napęd DVD na ATA i podłączyłem na S-ATA. Sytuacja się na tyle zmieniła, że komputer startuje z niektórych płyt dvd ale płyty instalacyjnej win7 dalej nie widzi.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

MSI 865PE Neo2-PS - Bootowanie Windows7

Post20 lut 2017, 22:34

Victor pisze:Od razu uprzedzam, że ta płytka do tej pory działała ja wielu, wielu innym komputerów i nie było z nią problemów.

Po pierwsze ta płyta MSI 865PE Neo2-PS to zabytek . Sterowniki oficjalnie do niej są tylko do XP .
Po drugie płytka z systemem to pewnie jest pirat . Jak z tej samej płytki był instalowany system na wielu komputerach .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Victor

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 17 kwie 2009, 23:09

MSI 865PE Neo2-PS - Bootowanie Windows7

Post21 lut 2017, 07:21

leon1956 pisze:
Victor pisze:Od razu uprzedzam, że ta płytka do tej pory działała ja wielu, wielu innym komputerów i nie było z nią problemów.

Po pierwsze ta płyta MSI 865PE Neo2-PS to zabytek . Sterowniki oficjalnie do niej są tylko do XP .
Po drugie płytka z systemem to pewnie jest pirat . Jak z tej samej płytki był instalowany system na wielu komputerach .


To chyba nie ma znaczenia czy ta płyta do zabytek? Windows 7 na pewno będzie miał do niej sterowniki a jeśli nie, to zawsze można znaleźć sterowniki do konkretnych urządzeń. Natomiast płytka instalacyjna z windowsem jest oryginalna. Z jednej płytki można zainstalować praktycznie na nieograniczonej ilości komputerów (przecież do ta sama kopia, jeśli oczywiście chodzi o wersje windowsa), z tym że w trakcie instalacji wpisuje się klucz aktywacyjny który wiadomo, że trzeba mieć indywidualny.



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości