Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje.

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Chochlik

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 03 wrz 2013, 12:22

Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje.

Post03 wrz 2013, 12:33

Sprawa wygląda tak:

Od jakiegoś czasu napęd DVD niekoniecznie chciał ze mną współpracować (o ile dobrze pamiętam przestał po zainstalowaniu Baldur's Gate :)). A że teraz chciałam zainstalować inną grę to mam problem, bo wkładam płytę, kręci się przez chwilę i przestaje (komputer w ogóle nie widzi, że coś włożyłam do kieszeni). Sprawdziłam sprawę w menedżerze urządzeń i mam tylko coś takiego: LG CD-ROM CRD-8522B i pod spodem LQRGTC L6VST2ZW SCSI CdRom Device. Jak mi się wydaje (o ile się nie mylę) napędu DVD w ogóle na liście nie ma, bo nazwy tego, co podałam sugerują to, że te oba "cosie" są do napędu CD.

Uprzedzam pytanie: Tak, próbowałam wsadzać inny napęd do swojego komputera, bo myślałam, że mój jest kopnięty. Chyba nie jest, bo ten drugi, który wsadziłam też tak samo się zachowuje jak mój, czyli przez chwilę kręci płytą, a potem mogę się wypchać, bo nic się nie dzieje. Płyta się zatrzymuje i tyle. Nie wiem czy coś źle podłączyłam czy co, bo napęd CD działa normalnie. Mam problem tylko z DVD i pomimo prób i główkowania, odpowiedzi nie znalazłam. Wszystko działa, otwiera się i zamyka normalnie itp., ale nie działa płyta, którą tam wsadzam. W ogóle się nie pokazuje. Nie wiem czy to coś da, ale pamiętam, że jakiś czas temu napęd trochę charczał przy uruchomianiu komputera - co mogłoby wskazywać na to, że coś się z nim dzieje, ale przeczy temu wsadzenie innego napędu, który przecież zepsuty nie był - i lampka migała jak szalona, dlatego odłączyłam tą kieszeń i próbowałam podłączyć teraz, bez rezultatu. W menedżerze urządzeń napędu nie widać w Stacje dysków CD ROM/DVD tylko w Stacje dysków, ale po kliknięciu prawym na Stacja DVD(F:) i przejściu w Sprzęt pokazuje się nazwa kieszeni WDC WD1600AAJS-00PSA0. Na moment system wykrył napęd (G:) i działał, ale zaraz znów zrobiło się to samo. Ponadto po wciśnięciu "Wysuń ten dysk" napęd DVD nie reaguje w przeciwieństwie do napędu CD, który działa normalnie.


Kilka dni później napęd pojawił się w menedżerze urządzeń w Stacje dysków CD ROM/DVD, ale przy nazwie PIONEER DVD-RW DVD-115D pojawił się również wykrzyknik w żółtym kółeczku. W Mój komputer przy kliknięciu na Dysk Lokalny (G:) - przy którym pojawił się znak zapytania - pojawia się komunikat:

G:/ odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna. Może ona znajdować się na dysku twardym tego komputera lub w sieci. Upewnij się, że dysk jest właściwie włożony i że masz połączenie z Internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli nadal nie będzie można zlokalizować informacji być może zostały one przeniesione w inne położenie.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje.

Post03 wrz 2013, 12:47

Jakie masz programy do nagrywania ?
Nie masz czasami zainstalowanych programów do tworzenia wirtualnych napędów CD/DVD ?

Wrzuć screeny z:
1. Dodaj lub usuń programy (wszystko).
2. Menedżer urządzeń z rozwiniętym Stacje dysków CD-ROM/DVD.
3. Start --> Panel sterowania --> System - zakładka Ogólne.

Tworzenie screenu (zrzutu) ekranu. Wrzucanie obrazków na hosting.
PicPick - tworzymy zrzuty ekranu.

Screeny wrzucasz na zewnętrzny serwer a na forum podajesz tylko link do nich lub miniaturkę.
Przykładowo na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Chochlik

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 03 wrz 2013, 12:22

Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje.

Post03 wrz 2013, 12:48

Nie mam programów do nagrywania (jeśli chodzi o programy typu Nero). No chyba, że liczyć Daemon Tools. I to na pewno nie przez niego, bo problem z napędem pojawił się zanim zainstalowałam Daemona.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje.

Post03 wrz 2013, 12:53

Wrzuć screeny o które p/w prosiłem.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników


Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje.

Post03 wrz 2013, 14:18

Wg. mnie dwa żółte znaki zapytania + wykrzyknik w Menedżerze urządzeń świadczą o braku zainstalowanych
sterowników do płyty głównej tzw. Chipset.
Nie mogę podać ponieważ brakuje nazwy płyty głównej...

W Dodaj lub usuń programy usuń wszystko z nazwą Ask Toolbar.
Usuń DAEMON Tools Lite.

Oczyść wszystkie punkty przywracania systemu oprócz ostatniego.
Dysk C --> Właściwości --> Oczyszczanie dysku --> Więcej opcji --> Przywracanie systemu --> Oczyść --> Tak.
(nie usuwa ostatniego punktu)

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników


Przeczyść komputer programem CCleaner.
U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Continue to the media

Przeczyść komputer programem Eusing Free Registry Cleaner.
(dokładniej czyści rejestr)
Wybierasz język / language / Polish.
Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Start --> Panel sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność --> Ustawienia --> Efekty wizualne - zaznacz tylko 6 pozycji - Zastosuj - OK.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zainstaluj sterowniki tzw. Firmware do napędu.

Zainstaluj inny program do nagrywania:
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... y-pc32.htm
np.
Ashampoo Burning Studio Free
BurnAware Free

Przeskanuj komputer programem Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pełne skanowanie
(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware)
Usuń zainfekowane pliki.
Po skanowaniu wrzuć z niego raport na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Wklej link do raportu na forum w tym temacie.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje.

Post03 wrz 2013, 14:36

Chochlik pisze:i pod spodem LQRGTC L6VST2ZW SCSI CdRom Device. Jak mi się wydaje (o ile się nie mylę) napędu DVD w ogóle na liście nie ma, bo nazwy tego, co podałam sugerują to, że te oba "cosie" są do napędu CD.

To zapewne napęd wirtualny utworzony przez program typu Alcohol lub Daemon Tools.

Możliwe, że opisany problem powoduje właśnie taki program, więc odinstaluj go na próbę.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje.

Post03 wrz 2013, 16:50

Warto też przy okazji wtedy przy pomocy tego

Kod: Zaznacz cały

http://www.duplexsecure.com/en/downloads

usunąć SPTD.sys. Jak coś to potem go zainstaluj, gdyby była potrzeba użycia napędu wirtualnego.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Napęd DVD - płyta kręci się, a później przestaje.

Post03 wrz 2013, 17:10

Przy DVD pionier masz wykrzyknik, możesz sprawdzić najnowsze firmware do tego napędu:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

dodatkowo podaj nazwę płyty głównej to zainstaluje sie sterownik do kontrolera Ethernet bo brakuje sterownika.
Oraz podaj identyfikator tego nieznanego urządzenia, daj właściwosci na wpis, następnie zakładka szczegóły i tam masz identyfikator sprzętu.



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości