Napęd LG HLDS BH16NS40.ARAA10B nie nagrywa DVD.

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Napęd LG HLDS BH16NS40.ARAA10B nie nagrywa DVD.

Post20 mar 2022, 20:03

Swego czasu, jak robiłam upgrade nowszego kompa, to na morele.net kupiłam napęd: LG HLDS BH16NS40.ARAA10B. Lata całe nie musiałam nagrywać płyt DVD, ani CD, odtwarzałam tylko filmy na DVD. Przedwczoraj pobrałam obraz ISO super grub, nieopatrznie przy użyciu Ant Download Manager* i używając: Ashampoo Burning Studio 20, ImgBurn (przenośnej i instalacyjnej), TrueBurner, przenośnej wersji CD BurnerXP, oraz darmowej wersji Ashampoo Burning Studio, próbowałam go bezskutecznie nagrać na dwa rodzaje DVD, w tym jedną bardzo starą i nieruszaną, a drugą nową. Ashampoo Burning Studio zgłaszało średni błąd, że mam sprawdzić aktualizacje sterowników od napędu (są aktualne), albo użyć nagrywarki (napędu) innego producenta- w końcu ów obraz ISO nagrałam przy użyciu Windows XP i przenośnej wersji ImgBurn (nieopatrznie nie odznaczyłam zamknięcia płyty, co pewnie ją uczyniło bezużyteczną).

Czytałam specyfikację owego napędu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.morele.net/naped-lg-hlds-bh16ns40-araa10b-5808469/
i on ponoć odtwarza oraz nagrywa CD, DVD, Blue Ray. Nie wiem czemu u mnie to nie działało poprawnie... Prawie zupełnie nie znam się na hardware...

* Dziś pobrałam ów obraz ISO, po wyłączeniu w Firefox rozszerzenia Ant Download Manager.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Napęd LG HLDS BH16NS40.ARAA10B nie nagrywa DVD.

Post25 mar 2022, 21:51

Tutek=>rozkmina do IMGBurn

Kod: Zaznacz cały

https://traxter-online.net/imgburn-niezbedna-aplikacja-do-nagrywania-plyt/

Zamykanie sesji (finalizację) już w nagranego krążka oferuje np CDRWin, Nero



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości