Naprawione bad sektory?

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Magik

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:52

Naprawione bad sektory?

Post26 mar 2009, 10:15

Cześć, wczoraj podczas wypalania płyty zresetował mi się komputer, przy próbie następnego uruchomienia pojawiał się błąd STOP'u 0x0000000ED. Próbowałem podpiąć dysk pod inną taśmę, ale błąd pokazywał się ciągle, nawet przy próbuje wejścia w Tryb Awaryjny..to nic, nie miałem możliwości napisania na forum, więc odruchowo wziąłem płytę Windows i uruchomiłem Konsolę Odzyskiwania. Wklepałem trzy polecenia:
chkdsk
fixboot
fixmbr

i exit.

komputer uruchamia się już normalnie :)
Ale profilaktycznie przeprowadziłem testy w HD Tune.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników --> S.M.A.R.T
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników -->Benchmark

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników --> Error Scan
pamiętam jak robiłem Error Scan kilka razy, czas temu powiedzmy raz miesiąc, raz dwa miesiące temu i wtedy pamiętam, że dysk miał 3 bad sectory w różnych miejscach.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Naprawione bad sektory?

Post26 mar 2009, 11:42

To nie musiały być bad sektory, tylko kandydaci, niestabilne sektory. Jeżeli stabilność wróci, one przestają takowymi być.
SMART jest ogólnie OK, nic nie było remapowane, też nic nie zalega z realokacją. Chcesz, to możesz dla spokoju wykonać pełny test w MHDD. Na koniec zrób zdjęcie lub odczytaj i spisz prawą kolumnę i ją podaj.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości