[Nagrywarka] Nie odczytuje płyt

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Magik

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:52

[Nagrywarka] Nie odczytuje płyt

Post24 lut 2009, 11:20

Witam. Mam bardzo frustrujący problem.Nagrywarka nie odczytuje mi zwykłych płyt
(takich nagrywanych) tylko same markowe (tzn. oryginalne <wiadomo o co chodzi>) i najwyżej puste nośniki po kilku próbach odtworzenia (nagrywarka dobrze działa). Dzieje się już tak kawałek czasu, ale dotąd wyręczałem ten napęd innym DVD :P
To co już próbowałem zrobić, to instalacja sterowników ASPI, dziwnym trafem pojawił mi się komunikat:
Podsystem Win16 nie mógł uruchomić trybu chronionego, DOSX.EXE musi być w AUTOEXEC.NT oraz w ścieżce wyszukiwania

System to XP Pro 32bit
Aktualizacja Firmware napędu będzie dość trudna, nie mogę znaleźć "nowszego" bios'u.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jeśli to ma coś pomóc, to dodam, że napęd pracuje w trybie DMA. Próbowałem też odinstalować kanały IDE, ale znów po włożeniu dysku napęd pracuje, ale nie odtwarza :sciana:

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

[Nagrywarka] Nie odczytuje płyt

Post24 lut 2009, 12:56

A czyściłeś laser napędu??
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Dawid

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2009, 20:11

[Nagrywarka] Nie odczytuje płyt

Post24 lut 2009, 13:38

wydaje mi się, ze to raczej coś z software- a nie z hardware-samą nagrywarką, jednak nagrywarka tez może mieć wadę. Kup płytę czyszczącą, kosztuje ok. 10zł, dostępna w sklepach komputerowych, taka płyta po włożeniu do napędu może go oczyścić i po problemie. Jednak jeżeli to nic nie daje, to sprawdź nagrywarkę na jakimś innym kompie, jeżeli nie działa, to coś z nagrywarką, jeżeli na innym kompie działa, to znaczy, że to coś u Ciebie, coś z systemem itp.

Magik

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:52

[Nagrywarka] Nie odczytuje płyt

Post24 lut 2009, 18:13

A czyściłeś laser napędu??

Dzielę komputer więc za bardzo nie mogę się nim rządzić. Nie ma innego sposobu? :clever:

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

[Nagrywarka] Nie odczytuje płyt

Post25 lut 2009, 00:11

Jakim plikiem i w jakim systemie aktualizowałeś ASPI?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

lukasz1214

Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 13 sty 2009, 16:49

Re: [Nagrywarka] Nie odczytuje płyt

Post27 lut 2009, 18:57

Dawid pisze: Kup płytę czyszczącą, kosztuje ok. 10zł, dostępna w sklepach komputerowych, taka płyta po włożeniu do napędu może go oczyścić i po problemie. .


Płyty czyszczące szkodzą napędowi Cd w pewnym stopniu wyczytałem to na jakimś forum o ile pamiętam
Podpis został wyłączony przez Administratora



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości