Niedziałająca klawiatura ps/2 w Windows 10

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
rusofil

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2012, 21:41

Niedziałająca klawiatura ps/2 w Windows 10

Post13 lut 2020, 16:26

Dzień dobry.



Przegrzebałam Google za rozwiązaniem swojego problemu i niestety, wciąż go mam.



Podłączyłam klawiaturę z wtykiem ps/2 poprzez przejściówkę do portu USB w komputerze. Jedyną aktywność, jaką przejawiła klawiatura, to równoczesne mignięcie diod, to wszystko. Wypróbowałam kilku rozwiązań z Google, ale żadne nie przyniosło rezultatu. Nie znalazłam także sterowników do tej klawiatury pod Windows 10 64 bit (są tylko do 32 bitowego), nie mogę też zaktualizować ich przez menedżera, ponieważ nie pokazuje on tej klawiatury. Podpięcie do innego portu nic nie daje. Wszelkie sterowniki, jakie znajduję, są tylko do Windowsa 7 włącznie (prócz tych jednych, które ponoć są do Win 10 32 bit, ale tego sprawdzić nie mogę). Sposób z modyfikacją tego wiersza w rejestrze nic nie daje: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\i8042prt



Czy to naprawdę możliwe, że Windows 10 nie wspiera tej klawiatury? Czy w ogóle wszystkich klawiatur z wtykiem ps/2? Czy może coś jest nie tak z przejściówką? Klawiatura bowiem działa na starszych komputerach z Windowsem 7. Na forach anglojęzycznych ludzie piszą, że miewają czasem ten problem, ale niektóre urządzenia ps/2 im działają.



System: Windows 10 Home 64bit

Klawiatura Logitech Deluxe 250

Laptop Lenovo ideapad



Proszę o pomoc, skończyły mi się pomysły.

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Niedziałająca klawiatura ps/2 w Windows 10

Post16 lut 2020, 15:50

rusofil pisze:Czy może coś jest nie tak z przejściówką?

Ja bym tutaj obstawiał problem.
Miałem to samo gdy podłączałem przez przejściówkę PS2 -> USB klawiaturę do PlayStation 3 jak chciałem zainstalować linuxa, prąd był ale nic po za tym.
Zagłębiając się dalej w temat, doczytałem się że są dwa rodzaje "przejściówek" i ja zapewne miałem tą nie odpowiednią a dokładniej napisał to gość na swojej aukcji allegro:

Kod: Zaznacz cały

Przejściówka działa z urządzeniami które są przystosowane do tego rodzaju transmisji danych (takimi, które miały taki adapter w zestawie lub są gotowe do pracy zarówno z PS/2 jak i USB "combo").

Do starych urządzeń które nie są przygotowane do pracy z USB zalecana jest przelotka aktywna z konwerterem.

ADAPTER PS/2->USB (6F/AM-USB).



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości