Odłączenie zasilania dysku zewn. po bezpiecznym usunięciu.

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Jurand83

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2021, 14:31

Odłączenie zasilania dysku zewn. po bezpiecznym usunięciu.

Post10 wrz 2021, 15:28

Witam.

Mam starego laptopa HP Pavillona dv5-10ew z systemem Vista. Z nim używam często 2 dyski zewn. Toshiba Canvio 2 TB 3.0. Jak zauważyłem po pozytywnym bezpiecznym usunięciu tych dysków, jeszcze przez 3 minuty świeci się dioda. W momencie jak odłączam dyskI z USB kiedy ona się świeci, to Crystaldisk liczy to jako ilość wyłączeń spowodowanych odcięciem zasilania - C0. Jeśli odłączam kiedy dioda zgaśnie, jest ok.

I w związku z tym mam pytanie, co zrobić, żeby wraz z bezpiecznym usuwaniem, laptop od razu odłączał też zasilanie dysku ?? Wiem, że tak było jeszcze w XP, i tak jest w Win10. Pewnie trzeba coś w rejestrze zrobić. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

------Połączono posty------

Nie wiem czy tu można pisać post pod postem, ale rozwiązałem problem. Znalazłem w internecie solucję dla Win7, która tez pasuje dla Visty. Kwestią jest wprowadzenie drobnych zmian do rejestru. Od teraz, przy każdym bezpiecznym wysuwaniu, system od razu odłącza zasilanie.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Odłączenie zasilania dysku zewn. po bezpiecznym usunięciu.

Post18 wrz 2021, 12:19

Hejka, to podaj ten wsad do rejestru. Może się komuś przyda
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości