Partition magic zepsuł partycję - jak naprawić?

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Partition magic zepsuł partycję - jak naprawić?

Post18 sty 2017, 14:56

Partition magic zepsuł mi partycję. Za chiny nie umiem sobie poradzić.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Easesusem masterem już nic nie dało się zrobić.
Raz na chwilę udało się zastosować findandmount i pokazał się drugi dysk D, nawet mogłem szybko sformatować i po chwili znikł.
Mam dmde i pokazuje eto:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Niestety, nie wiem, czym które opcje skutkują, co mogę bezpiecznie użyć, żeby partycji systemowej nie uszkodzić.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Partition magic zepsuł partycję - jak naprawić?

Post18 sty 2017, 19:49

Po raz kolejny przypominam że ten soft poprawnie obsługuje dyski do około 250 Gb
Lata temu został wykupiony przez Symanteca od Power Quest i przestał być rozwijany.
Użycie P.M.do edycji twardzieli powyżej 250Gb grozi uszkodzeniem MFT i utratą danych
problemy/partition-magic-niewidoczny-dysk-i-niedzialajacy-sytem-t20020.html
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zazwyczaj po generowanych błedach przez P.M.
TestDisk wystarczał do naprawy

Kod: Zaznacz cały

https://spece.it/windows-serwer-artykuly/jak-odzyskac-partycje-i-naprawic-logiczne-uszkodzenia-struktury-dysku-przy-pomocy-testdisk

fragmenty manuala dla DMDE
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Partition magic zepsuł partycję - jak naprawić?

Post18 sty 2017, 22:54

Nie wiem jeszcze, czy zabiorę się za testdisk.
Ja nic tam nie chcę odzyskiwać z D. Chce ustawić tylko rozmiar C i potem na wolnym miejscu utworzyć logiczną, czt podstawową D.
Rzecz ma się tak: mogę rozszerzyć partycję narzędziem systemowym i cale 300GB jest dostępne cacy. Następnie - kreatorem zmniejszania partycji zmniejszam systemową do 100GB. No i jest cacy. Nie ma błędu. Z powstałego nieprzydzielonego miejsca 200GB chcę utworzyć partycję. W kreatorze ustawiam system plików, literę dysku, szybkie formatowanie i heja!. Na tym etapie jest właśnie mój problem. Po pięciu minutach konsola wyrzuca błąd i trzeba odświeżenia.
Mogę mieć jedną partycję nawet cały rozmiar dysku.
A może zganiam na kota, gdyż próbowałem wiele programów od listopada do partycjonowania i kaszana.
Wielokrotnie widziałem komunikat, że ten wolumin jest niedostępny, albo, że nie mam uprawnień.
Ja kupiłem komputerek w listopadzie 2016 roku. W zainstalowanym windowsie jest wiele folderów np dokumenty, moje dokumenty z 2009 roku i jest tych kłódek z pięćset, w tym wielokrotnie dublowane foldery systemowe, których za chiny nie mogę przejąć, ani nadać sobie jakiekolwiek uprawnienia.
Gdybym miał jakiś napęd usb, to wykonałbym czystą instalację z usuwaniem partycji, oraz z tworzeniem nowej i z formatowaniem. Ale nie mam. Przymierzam się do kupna na raty systemu, RAMu i napędu. Chociaż zastanawiam się nad sensem, bo komputerek warty był 250zł i dysk nie ma błędów.
Jakiś błąd zabezpieczeń musi być, zwłaszcza, że próbowałem programem do odzysku podejrzeć tą partycję. Pełno na niej plików i folderów nawet po windows 10.
Na razie nie mam pomysłu.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości