Pendrive czy dysk twardy - trudny wybór.

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
loczek16-1990

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:00

Pendrive czy dysk twardy - trudny wybór.

Post24 sie 2009, 17:33

Witam,
Po niedawnej stracie mojego pendrive (8GB) postanowiłem że kupie nowego. Teraz już troche potaniały więc postanowiłem kupić wersje 16GB. Kiedy juz bliski byłem kupna, naszła mnie myśl czy nie lepiej byłoby kupić dysk wewnętrzny. Ponieważ obecny (250GB) przestaje wystarczać. W tej samej cenie co pen 16 można kupić dysk 320GB (samsung f1).
I tu pojawia sie problem, co kupić ? Zarówno jedno jak i drugie sie przyda. Ale niestety musze wybrać tylko jedno - ograniczone środki.
Zbyt często danych nie przenosze, a jeśli już to więszke ilości. Stąd 16GB. Ale dysk też by sie przydał bo obecny jest już "zapchany". Dużo miejsca zajmują mi obrazy gier, nie które po 8 GB. Szkoda mi oryginalnych płyt i dlatego gram na kopiach. Może wziąśc pena i kupić pare dvd dl i po nagrywać kopie ?

Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Pendrive czy dysk twardy - trudny wybór.

Post24 sie 2009, 17:38

może dysk ale zewnętrzny 2.5 calowy
zasilanie z kabla usb bez dodatkowych zasilaczy, może długo pracować podpięty do komputera, małe wymairy

np. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Pendrive czy dysk twardy - trudny wybór.

Post24 sie 2009, 18:03

Tak jak mówisz, dobrze byłoby wziąść pendrive i kopie ponagrywać, kiedyś też chciałem sobie kupić zewnętrzny dysk twardy, ale ponagrywałem dane na płytach, też miałem masę obrazów .iso, .mdf/mds i wszystko poszło na płyty. W przypadku 8 gigowych obrazów, nie zmieści się na płycie dvd5, musiałbyś kupić dvd9, moim zdaniem bardziej się opłaca, spakować obraz, podzielić archiwum na dwie części i wypalić na dwóch płytach dvd5. Najlepiej jak zrobisz archiwum bez kompresji, fakt faktem, że trochę byś zaoszczędził miejsca, ale taka kompresja, może trochę potrwać.
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pendrive czy dysk twardy - trudny wybór.

Post24 sie 2009, 18:41

Hmm, ja bym się skłaniał ku zewnętrznemu dyskowi, fajna sprawa. Cena nie wiele większa niż pendrive, a wszystko na niego nagrasz, jest szybki i pojemny. Nawet i część obrazów do szybkiego użytku nagrasz (resztę, te co rzadko używasz na płyty).
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rosłon

Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Pendrive czy dysk twardy - trudny wybór.

Post24 sie 2009, 21:36

dysk przenośny jest lepszy od pena i od twardziela stałego

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

daję ci linka do dysku przenośnego firmy Seagate 500GB

ale twój wybór
Obrazek
POZDRAWIAM ROSŁON

loczek16-1990

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:00

Pendrive czy dysk twardy - trudny wybór.

Post24 sie 2009, 22:11

rosłon oferta, którą podałeś jest bardzo interesująca, tylko że nie moge wejść na strone sklepu jes.com.pl. Różnica między pierwszą a drugą ofertą to ok 130 zł więc całkiem sporo.

Edit:
Strona sklepu już działa, ale są tam dziwne ceny. Bardzo niskie. Na przykład Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników obudowa. Myśle czy nie kupić jej i do tego jakiś dysk i będzie to bardzo dobre rozwiązanie. Tylko czy można zaufać temu sklepowi ? Moze kupić samą obudowe na próbe ?

Awatar użytkownika
rosłon

Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Pendrive czy dysk twardy - trudny wybór.

Post25 sie 2009, 21:49

twój wybór polecam tą stronkę Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
tam możesz sobie sfiltrować ( np. cenę typ itd.)
Obrazek
POZDRAWIAM ROSŁON



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość