Pendrive-problem: ochrona zapisu

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
konsor11

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2016, 16:32

Pendrive-problem: ochrona zapisu

Post14 lis 2016, 16:45

Witam.
Mam problem z pendrivem Goodram 32 GB. Ma 6m, ale nie mam mozliwości skorzystać z gwarancji ( brak faktury).
Nie moge na nim nic zrobić , ani skasować pliku, ani sformatować _ ciagle jest komunikat " usun zabezpieczenie zapisu".
Probowałem sposob znalezionych w necie:
w rejestrze : HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies - nic nie dało.
Program Restore nie poradził, HDD LLF Low Level Format Tool to samo.
Pendrive jest widziany, to co zostało na niego wczesniej wrzucone jest widoczne i jest odtwarzane.
Może ktoś ma jakis pomysł.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Pendrive-problem: ochrona zapisu

Post17 lis 2016, 01:16

Witam
Pierwszy pomysł to taki jak kupowałeś pendrive i płaciłeś przelewem lub kartą
to nie musisz mieć faktury do reklamacji takie mamy prawo w PL
i to sa bzdury sprzedawcy
Bez paragonu/faktury reklamacji nie przyjmujemy!

zgodnie z przepisami ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego (Dz.U. z 2002 r. nr 141, poz. 1176) warunkiem rozpatrzenia reklamacji nie jest przedstawienie przez kupującego paragonu fiskalnego dokumentującego sprzedaż.

Dotyczy to też transakcji dokonywanych przez internet. Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000 r. nr 22, poz. 271) nie uzależnia od przedstawienia paragonu realizacji uprawnień konsumenckich. Ponadto art. 11 ustawy o sprzedaży konsumenckiej przewiduje, że sprzedawca nie może uciec od odpowiedzialności w przypadku towaru niezgodnego z umową.

Nowe technologie
Do niedawna paragon stanowił jedyny dowód na to, że konkretny towar zakupiliśmy u danego sprzedawcy. Nowe technologie, w tym pieniądz elektroniczny oraz elektroniczne transakcje, powodują, że po zakupach pozostają dodatkowe ślady – wydruk z terminala w przypadku płatności kartą, wyciąg z rachunku bankowego, potwierdzenie transakcji przesłane e-mailem czy elektroniczne potwierdzenie zakończenia aukcji.

drugi pomysł to
spróbuj wyciąć zawartość z pendraka np
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

konsor11

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2016, 16:32

Pendrive-problem: ochrona zapisu

Post17 lis 2016, 17:27

Witam.
Co to jest : "drugi pomysł to
spróbuj wyciąć zawartość z pendraka np"
Gwarancja odpada. Pendrive kupiłem w wakacje w podróży z konieczności, dlatego paragon mi sie zapodział.

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Pendrive-problem: ochrona zapisu

Post17 lis 2016, 18:54

witam kliknij prawy i spróbuj wyciąć przykładową zawartość jakiś plik czy się da

pobierz chipgenius i podaj pid i vid
http://www.hotfix.pl/download/chipgenius-p920.htm
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości