Podłączenie komputera do telewizora - kilka pytań

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
kornelinio1234

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:11

Podłączenie komputera do telewizora - kilka pytań

Post30 sty 2011, 19:32

Witam. Tak jak w temacie interesuję mnie połączenie komputera z tv. Wiem wiem że mnóstwo takich tematów w internecie ale na forum nie znalazłem, a myślę że fajnie gdyby na forum takie coś było. Mam następujące wątpliwości:
-czy mogę podpiąć tylko kabel hdmi do komputera i do telewizora i będę miał w tv głos i obraz? W instrukcji proponują mi "audio in" do "audio out" i "pc in" do "pc out"
-czy jedyną możliwością "zgrania" klawiatury i myszki jest zakup przedłużki usb? (dystans między komputerem a tv do 5m, czy to nie będzie opóźniało reakcji sprzętu np. przy grach)

Mój sprzęt to:

Płyta główna: ASUS M2N4-SLI
Karta graficzna: Ge-force 9500GT
Telewizor: samsung ue40c6500

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość gdyż jestem zielony w tych sprawach.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2011, 19:32 przez mint1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Podłączenie komputera do telewizora - kilka pytań

Post31 sty 2011, 13:00

Trudno mi doradzić.
Pozostaje metoda prób i błędów.
Najlepszym rozwiązaniem chyba by było podłączenie przez kabel HDMI.
Nie wiem czy ta karta GeForce 9500GT ma wyjście HDMI ?
Gainward ma.
Jeżeli podłączysz inaczej i nie będzie dźwięku to sprawdź czy możesz jeszcze podłączyć dodatkowo
kabel jack - jack :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
/taki kosztuje 20 zł. ale są jeszcze tańsze/.

Kabelki są niedrogie tak więc sprawdź najpierw na tych co masz ewentualnie jak masz takie możliwości
to możesz jeszcze na chwilę pożyczyć.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

pirania36

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2011, 18:23

Podłączenie komputera do telewizora - kilka pytań

Post01 lut 2011, 22:22

A ja Ci powiem tak:
Twoja karta graficzna posiada Wyjście HDMI i/lub DVI.
To jest tylko ważne przy wyborze przewodu łączącego kartę grafiki z Twoim TV.
Jeśli posiadasz tylko DVI na wyjściu karty graficznej to wybierasz przewód, który ma z jednej strony DVI a z drugiej HDMI.
Jeśli masz HDMI w karcie grafiki to analogicznie wybierasz przewód tylko z końcówkami HDMI bo w TV już masz HDMI.
Jeśli masz problemy z rozpoznaniem złącza po wyglądzie to możesz popatrzeć na zdjęcia na przykład w Wikipedii.
Na Twojej płycie głównej jest wyjście cyfrowego dźwięku S/PDIF dokładnie pod pinami dla fp_audio (front panel audio).
Wystarczy podłączyć to wyjście pod Twoją kartę graficzną i będziesz miał dźwięk na wyjściu.
Kabelek do podłączenia dźwięku do karty graficznej wystarczy dwużyłowy o ile oczywiście masz takie wejście w karcie graficznej. Widzę że masz serię 9500 to raczej powinno być. Kabelek możesz podłączać metodą prób i błędów do złącza na płycie głównej. Kabelek musi mieć zakończenia odpowiednio pasujące do pinów lub pojedyncze takie rozdzielone na dwa piny, bo pewnie na płycie ze złącza S/PDIF wychodzi trzy "druciki". Na laminacie karty graficznej znajdź też wystające "druciki"-piny, mogą być podpisane też jako S/PDIF i będzie takich "drucików" raczej dwa jeżeli w ogóle będą.
Jeśli już dobrze podłączysz ten kabelek do karty graficznej to wybierz w systemie wyjście dźwięku z analogowego czy jakiego tam masz na cyfrowe S/PDIF aby można było "puścić" dźwięk do TV. (Jeśli nie wiesz jak zmienić wyjście dźwięku to napisz jaki masz system operacyjny)
Odpisz czy napisałem zrozumiale.

kornelinio1234

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:11

Podłączenie komputera do telewizora - kilka pytań

Post05 lut 2011, 09:37

Tak wszystko jest jasne. Mój system operacyjny to windows xp. A co z tą klawiaturą i myszką? :think:

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Podłączenie komputera do telewizora - kilka pytań

Post05 lut 2011, 10:09

kornelinio1234 pisze: A co z tą klawiaturą i myszką? :think:


A myszkę i klawiaturę to do pilota podłączysz? :lol:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

pirania36

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2011, 18:23

Podłączenie komputera do telewizora - kilka pytań

Post08 lut 2011, 14:34

kornelinio1234 pisze:Tak wszystko jest jasne. Mój system operacyjny to windows xp. A co z tą klawiaturą i myszką? :think:


Też się zastanawiałem nad tym. Zależy na jaką odległość chcesz je wynieść. Szukam takiego zestawu na bluetooth lub Wi-Fi bo te bezprzewodowe autorskie rozwiązania działają na odległość no powiedzmy 3 metry i to góra.

Spójrz na te zestawy:
Logitech MK 320 piszą, że działa na odległość do 10m.
Logitech MX5500 też piszą, że działa do 10m.
Logitech LX 710 też na 10m.
Logitech MK520 10m.
Logitech MK250 chyba najtańszy zestaw, nie znalazłem na jaką odległość ale podejrzewam, że też na 10m.

Kurde same Logitechy. Ale lepszy Logitech niż jakieś tam manty, tracery, modecomy.
Sam mam zestaw bezprzewodowy Microsoft'u Canada 210 no ale działa na odległość góra 2m
i dlatego zastanawiam się nad innym zestawem.

A co do zmiany wyjścia dźwięku.
Wejdź w Panel sterowania i znajdź opcje dźwięku.
W opcjach odtwarzania zmień kanał na S\PDIF wybierając z listy.

greh pisze:
kornelinio1234 pisze: A co z tą klawiaturą i myszką? :think:


A myszkę i klawiaturę to do pilota podłączysz? :lol:


Ten post raczej nie jest pomocny.



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości