Podłączenie monitora do laptopa, nie działa HDMI

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
restec01

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2018, 08:01

Podłączenie monitora do laptopa, nie działa HDMI

Post21 mar 2018, 08:05

Witam,

Około roku używałem laptopa podłączonego do zewnętrznego monitora w układzie hdmi(w laptopie)->kabel hdmi->przejściówka hdmi-dvi->dvi-d(w monitorze), czasami gdy potrzebowałem zabrać gdzieś laptopa to odłączałem wszystkie peryferia i szedłem w teren. Pewnego razu po powrocie z terenu podłączyłem wszystko jak zwykle ale laptop przestał wykrywać zewnętrzny monitor. Próbowałem różnych rozwiązań z forów, przeinstalowywałem sterowniki, postawiłem system na nowo ale nic, udałem się do serwisu dedykowanego laptopom Acer, pan stwierdził, że złącze hdmi padło. Czy moglibyście mi doradzić sposób na podłączenie monitora do laptopa? Poza padniętym złączem mam w laptopie tylko złącza USB 3.0 a w monitorze DVI-D orad D-SUB.Monitor to LG Flatro W2243TE o rozdzielczości full hd. Widziałem na internecie przystawki laptopowe na USB umożliwiające podłączenie peryferii za około 300zł, widziałem też przejściówki za mniej niż 100zł, ale nie wiem co wybrać i czy to będzie zadowalająco działać.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Podłączenie monitora do laptopa

Post31 mar 2018, 23:15

Ciężka sprawa, nie miałem z tym do czynienia ale jeśli już bym brał jakieś przejściówki to tylko firmowe, nie najtańsze. Myślę, że przejściówka a przystawka będzie robiła dokładnie to samo. Zaletą przystawki będzie pewnie powielenie portu USB, który stracisz przeznaczając go na przejściówkę.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości