Problem z DVD-ROM Lite-ON DVDRW SOHW-1693S

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
Areecki

VIP
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2008, 21:53
Lokalizacja: świętokrzyskie

Problem z DVD-ROM Lite-ON DVDRW SOHW-1693S

Post10 cze 2009, 17:47

Witam.
Posiadam stację dysków DVD : Lite-ON DVDRW SOHW-1693S
Ma już ponad 4 lata.
Ostatnio zaczęły pojawiać się z nim problemy.
Po 1 nagrałem płytkę przez alkohol - mimo iż ustawiłem prędkość 8x nagrywało 2-3 x.
Nagrywałem obraz który zajmował około 4gb - nagrywało się około pół h !!!

Potem nie chciało tej płytki odtworzyć , więc się wkurzyłem wyjąłem napęd z kompa.
Odkurzyłem go dokładnie bez rozbierania - jak ręką odjął odtworzył od razu tą płytkę.
Zabrałem się za nagranie drugiej płytki tym razem DVD - R .
W nero ustawiłem prędkość 16 x. Na początku nagrywania napęd się bujał i zwalniał.
Po chwili zaczął nagrywać ale ...
Bardzo wolno - cała płytka nagrała się w niemal pół h. - mimo iż ustawiłem 16x.
Poza tym komputer strasznie mi muli - rozłącza internet - na modemie speed touch dioda od usb mrygała raz na
zielono raz na czerwono i nic się nie dało zrobić. Myślę, że to problem sprzętu a dokładnie lasera.
Może się jakoś rozregulował. Poza tym nero też strasznie muli mi kompa jak coś nagrywam więc po części to też jego wina.

Mimo wszystko nie tak dawno jak już napęd mi zaczynał wariować - włożyłem napęd kolegi (3 letni ) też tej samej firmy i
na tym samym nero śmigał aż miło . Daje screeny dla zobrazowania sytuacji ...

Procesor skaczę co sekundę na 100 % , ram zżera 250 !!! Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
A tutaj czas , prędkość nagrywania Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Przypominam iż czas w Alkoholu też był bardzo długi , ale tak bardzo nie muliło kompa.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2009, 20:28 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: korekta tytułu
Chcesz podziękować użytkownikom za pomoc na forum ?
Zaproś znajomych do korzystania z serwisu... www.forum.hotfix.pl
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z DVD-ROM

Post10 cze 2009, 20:21

Zerknij do podglądu zdarzeń czy nie ma w nim błędów związanych z napędem CD\DVD.

Napęd dokładnie przeczyść => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Co do rozregulowania a raczej padniętego lasera, obok mechanizmu lasera powinien być potencjometr, przy pomocy którego można dokonać pewnych zmian prowadzących do tymczasowego polepszenia jakości odczytu/zapisu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości