Problem z kartą graficzną

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z kartą graficzną

Post13 lut 2009, 14:43

Tak dokładnie, nie więcej.

Nawet jeśli, samodzielnie można sprawdzić czy większy rozmiar daje lepsze efekty. Ja osobiście nie zauważyłem różnicy między 64 a 128MB.

Im więcej pamięci na karcie, tym AGP APERTURE jest mniej potrzebny. A przy dzisiejszym stopniu kompresji tekstur, nie warto przesadzać. Przetestuj samodzielnie i wybierz najlepszą wielkość.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
misiatm

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 12 lut 2009, 22:55

Re: Problem z kartą graficzną

Post15 lut 2009, 02:01

Witam ponownie
Panowie po serii testów ze sterownikami chciałbym sie podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Mianowicie instalowałem po kolei sterowniki 178/175/169 i wróciłem do niedziałającego 181 i o dziwo zadziałał.
Na każdym sterowniku w teście 3DMark 2001 występują mniejsze lub większe artefakty (pojawiajace sie lub szybko migajace figury geometryczne, kolorowe punkty, czy też jakies zielone linie), oczywiście nie we wszystkich sekwencjach testu, ale są na każdym sterowniku. Na sterowniku 181 dociągnąłem do 12378 pkt.
Po każdym odinstalowaniu sterownika czyścilem kompa CCleaner, uruchamialem ponownie, instalowałem nowy ster, restart, potem DirectX i znów restart, dopiero test.
Poza tym nie zauważylem innych nieprawidłowości w zainstalowanej grze lub w filmach.
Nie próbowałem jeszcze tylko steru do plyty głownej podanego przez seba86mu, a to dlatego, że wyczytałem na stronie nVidii takie coś:

Zawartość pakietu

Ethernet Driver (v67.76.1) "WHQL"
WinXP IDE SataIDE Driver (v10.3.0.21) "WHQL"
WinXP IDE SataRAID Driver (v10.3.0.21) "WHQL"
WinXP RAIDTOOL Application (v10.3.0.21) "Sedona"
SMU Driver (v1.45) "WHQL"
SMBus Driver (v4.64) "WHQL"
Installer (v5.84)

Informuję, że nie mam nic podłączonego na SATA, a mój dysk jest na ATA (dlatego przed zainstalowaniem chcę sie upewnić, żeby nie spieprzyc gorzej.
Pytanie moje brzmi: Czy jest możliwość calkowitego wyeliminowania artefaktów w 3DMarku?
Czy może mój zasilacz jest za słaby? (bo przecież w teście karta dostaje wielkiego kopa i potrzebuje żreć)
Czy ten sterownik do płyty głównej pomoże rozwiązać problem? Bo jeżeli nie pomoże to po prostu mogę olać ten test w 3DMarku, jeżeli w innych aplikacjach nie bedzie tych problemów z kartą.
Na razie nie widzę innych problemów z karta grafiki tylko ten test mnie strasznie wkurza.
Pozdrawiam wszystkich



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości