Problem z kieszenią na HDD

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Problem z kieszenią na HDD

Post23 lis 2008, 11:31

Witam! Mam problem z kieszenią Welland ME-740J USB 2.0 SATA 3,5'. Kieszeń nowa, specjalnie kupiłam żeby pomóc koleżance w odzyskaniu danych z dysku, mam nadzieję, że przyda się w przyszłości, bo póki co mam starego kompa z kontrolerami IDE. Podłączyłam jej dysk, ale i na PC i laptopie jest identyczna sytuacja. W chwili włączenia zapala się dioda na kieszeni i momentalnie gaśnie, dysku nie widać, nic nie działa, poza wyczuwalną jego wibracją. Błagam o pomoc, bo czas mam do jutra, siedziałam do 4-tej rano, przeglądałam net, ale niczego nie znalazłam. Wszystkie moje pozostałe pamięci masowe działają bez problemu, tylko ta kieszeń nie chce. Nie wiem w jakim stanie jest dysk, bo u niej pewnego dnia system w ogóle się nie uruchomił, wyrzucając komunikat
Disc boot failure. Insert system disc and press enter

Jej komp na gwarancji, ma go od pół roku, ale jak odda dysk to zapewne go sformatują i nie odzyska ważnych dla niej danych. Zastanawiam się czy w wypadku padniętego na amen dysku mogą być takie objawy związane z kieszenią, jak jeszcze mogę sprawdzić czy w ogóle kieszeń jest w porządku. Innego dysku nie mam.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z kieszenią na HDD

Post23 lis 2008, 11:40

Wiem, że usuwałaś już te wpisy filtrów z rejestru, bo właśnie przeczytałem ten temat na F.DP. A jak wygląda sytuacja w menedżerze urządzeń oraz zarządzaniu dyskami? Czy tam dysk jest widoczny?

Jaki to jest dysk twardy, tj model?
//EDIT Ok, to ostatnie już wiem: Seagate ST3500320ASA 500GB sAta II 32MB
//EDIT2. Ta zworka, o której pisałaś, ogranicza transfer z SATA II na SATA I. Można ją śmiało wyciągnąć, nic się nie stanie. Oczywiście, czy to coś zmieni, jest raczej wątpliwe. To raczej jej brak miałby większy wpływ.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Problem z kieszenią na HDD

Post23 lis 2008, 12:01

W menedżerze urzadzeń i w zarządzaniu dyskami dysku nie ma. Mnie się wydaje, że kieszeń chyba nie działa, dioda nie świeci się wcale, tylko ułamek sekundy i gaśnie. Z kieszeni dotąd nigdy nie korzystałam,podłączałam po raz pierwszy, ale nie wiem co może być nie tak, bo nie widzę tam niczego skomplikowanego.
Użyłam kiedyś narzędzia Flash Disinfector, wpisy mam na kompie, ale to chyba nie jest przyczyną?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z kieszenią na HDD

Post23 lis 2008, 12:13

Możesz jeszcze sprawdzić dwie możliwości, aby wykluczyć system. Pierwsza to, w menedżerze urządzeń w menu widok->Pokaż ukryte urządzenia i teraz przejrzeć cały menedżer zadań, czy jest tam cokolwiek związanego z tym dyskiem. Druga, to podłączyć ten dysk, a komputer uruchomić z płytki Livecd linuxa (np tej co dostaliśmy na zlocie) i zobaczyć, czy tam dysk wykryje. Tylko nie odłączaj dysku, dopóki nie wyłączysz linuxa.

Flash Disinfector nie może tu niczego bruździć. On raz zadziałał i to wszystko (nie rezyduje w pamięci).
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Problem z kieszenią na HDD

Post23 lis 2008, 12:37

Ok, dzięki, sprawdzę i napiszę, ale coś mi się ogólnie tu nie podoba, podłączałam do laptopa kieszeń ( chyba można?) i jest tak samo, dwóch systemów raczej nie mam zjechanych.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2008, 12:53 przez Jagoda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z kieszenią na HDD

Post23 lis 2008, 12:44

Nic innego nie pozostaje. Ja podejrzewam raczej dysk niż kieszeń. Spróbuj jeszcze bez tej zworki. Z tego co czytałem, ta obudowa nie ma problemu z SATA II. Linux nie korzysta z API Windowsa, więc może go wykryje.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Problem z kieszenią na HDD

Post23 lis 2008, 13:44

Ubuntu też nie wykrywa dysku, ja już wysiadam. Pójdę jutro do sklepu, niech sprawdzą przy mnie, innego rozwiązania nie widzę.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z kieszenią na HDD

Post23 lis 2008, 13:48

No niestety, chyba nie ma innego wyjścia.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Problem z kieszenią na HDD

Post24 lis 2008, 21:34

Problem rozwiązany, dysk padł na amen. Sprawdzono mi go w sklepie, zawiesił komputer, czarny ekran i tyle. Żył pół roku, zabrał ze sobą zdjęcia ( nie do odzyskania) i co najważniejsze część pracy magisterskiej koleżanki, jutro się o tym dowie, już widzę jej minę :evil:

Awatar użytkownika
Misiek1212

Globalny Moderator
Posty: 223
Rejestracja: 13 lis 2008, 20:37
Kontaktowanie:

Problem z kieszenią na HDD

Post24 lis 2008, 21:55

hehe tak bywa już z elektronika, jedna część wytrzyma rok jedna jeden, miesiąc a jakiej miałaś firmy. dysk a raczej koleżanka
Największą katastrofą programistów było stworzenie AQQ :jupi:

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Problem z kieszenią na HDD

Post24 lis 2008, 22:32

Masz podane jaki dysk w pierwszej odpowiedzi, Seagate ST3500320ASA 500GB sAta II 32MB. Wymienią pewnie na taki sam i nie wiem czy można wziąć inny? Czy ten, który miała ma dobre opinie? Nie wiem co jej poradzić.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z kieszenią na HDD

Post24 lis 2008, 23:58

Jakie były okoliczności padnięcia tego dysku??
Ogólnie te dyski są głośne. Co do awaryjności to tak, jak każdy inny dysk. Tak, czy siak i tak wymienią na taki sam lub odpowiednik.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości