Problem z płytą główną, czarny ekran

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Problem z płytą główną, czarny ekran

Post26 mar 2009, 23:18

Komputer nie startuje, na monitorze czarny ekran, wiatrak na radiatorze kręci się, diody na obudowie świecą. Odkurzyłam cały komp, nałożyłam pastę na procesor, nikt tam nic nie robił prawie 9 lat. Nie działają stacje dysków, tj. nie wysuwają się szuflady. Resetowałam Bios, przez wyjęcie baterii, zworką również. Wszystkiego chyba co możliwe spróbowałam, bez efektu. Po wyjęciu RAM-u, karty graficznej, odpięciu taśm, odłączeniu wszystkiego co się dało, brak pisków z kompa, nic się nie dzieje. Na dysku nie ma systemu (był Windows 2000), odzyskiwałam dane dla znajomych, musiałam usunąć zainfekowane pliki, resztę wywalił mój Eset. Oni po wyłączeniu kompa już go nie mogli uruchomić,przestał działać. Do Biosu nie można wejść, nie ma takiej opcji, martwa cisza. Chciałam spytać, czy to wystarczający dowód na to, że poszła płyta główna?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z płytą główną, czarny ekran

Post26 mar 2009, 23:28

Niestety tak. Płyta albo też procesor. Możesz tylko jeszcze sprawdzić na innym zasilaczu oraz czy działa procedura odzyskiwania Biosu: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości