Prośba o poradę w doborze sprzętu (budżet +/- 3K zł)

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Prośba o poradę w doborze sprzętu (budżet +/- 3K zł)

Post20 maja 2019, 09:23

Tak jak w temacie chciałbym poprosić o Wasze propozycje sprzętu w budżecie około 3 tysiące złotych. Sto złotych w tę czy we wtę nie zrobi różnicy. Jeśli chodzi o wymagania, będzie to sprzęt do grania, więc odpowiedni procesor, karta graficzna i wystarczająca ilość RAM-u będzie się liczyła. Jeśli chodzi o dysk, nie ma sensu już składać zestawów bez SSD, w tym przypadku myślę że taki dysk o wielkości około 500 GB powinien spokojnie wystarczyć. Stacja dysków nie jest konieczna. Systemu operacyjnego nie bierzemy pod uwagę.

Prosiłbym o Wasze rady bo trochę wypadłem z obiegu i po prostu chciałbym wybrać jak najlepszy zestaw, w tej cenie chciałbym dostać jak najbardziej wydajny sprzęt pod kątem gier - przestrzeń dyskowa podana wyżej powinna wystarczyć, w razie potrzeby zaopatrzę się w kolejny dysk we własnym zakresie, natomiast kwestia RAM-u: 8 GB wystarczy czy dziś 16 jest już obowiązującym standardem? I jeszcze kwestia procesora - jak obecnie wygląda opłacalność AMD vs Intel? Jeśli chodzi o rozdzielczość, bo to też ważne, bierzemy pod uwagę komfortowe granie w FHD.

Z góry dziękuję za pomoc :)


Exbitz

Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 16 lis 2014, 19:55

Prośba o poradę w doborze sprzętu (budżet +/- 3K zł)

Post21 maja 2019, 14:30

Dziękuję za odpowiedź, jednak ten zestaw jest odrobinę za drogi - myślę że 3100 jeszcze byłoby akceptowalnie. Na czym można oszczędzić te 300 zł?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Prośba o poradę w doborze sprzętu (budżet +/- 3K zł)

Post23 maja 2019, 19:34

Mniejszy dysk SSD albo przejście na zwykły HDD w postaci WD Red. Potem trochę słabsza grafika.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości