przechowywanie elektroniki

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
onelove

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:15

przechowywanie elektroniki

Post14 lut 2020, 14:43

Dzień dobry!
Mam u siebie trochę starego sprzętu, którego z różnych względów nie chcę się jeszcze pozbywać. Komputer, jakaś konsolka, radyjko, słuchawki, tego typu rzeczy. Zastanawiam się, czy powinienem je w jakiś specjalny sposób przechowywać? Interesuje mnie zwłaszcza wszystko, co ma jeszcze baterie, akumulatorki itp.
A może takich sprzętów elektronicznych nie wolno przechowywać w warunkach domowych i trzeba oddać wszystko do punktu selektywnej zbiórki odpadów? :?

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

przechowywanie elektroniki

Post16 lut 2020, 15:45

Z tego co wiem, jeśli chodzi o baterię tam gdzie jest taka możliwość powinno się ją wyjąć.
Sprzęt należy przechowywać w suchym miejscu aby nie było wilgoci - żadna elektronika nie lubi wody, a od samej wilgoci zacznie z czasem korodować.
Osobiście jak wynosiłem jakiś sprzęt czy coś, to szczelnie zawiązywałem ją na przykład w worku na śmieci ograniczając tym samym kurz i inne rzeczy które dostają się od długiego "stania"

onelove

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:15

przechowywanie elektroniki

Post18 lut 2020, 10:08

To może warto postawić sobie osobny mini-składzik na taki sprzęt?
Tak pobieżnie oceniając, to szopa w stylu niko-stal.pl/garaze-blaszane.html byłaby i sucha, i szczelna, i kurzu raczej by się tam nie zbierał... miejsce na podwórku mam, może to wcale nie taki głupi pomysł :D

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

przechowywanie elektroniki

Post20 lut 2020, 09:51

To chyba nie trochę elektroniki w domu a hurtownia. Podejrzanie mi się nie chce wierzyć. Poza tym, elektronika na dworze w zimę? Z bateriami?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości