Radiator Thermaltake TR2 M5 (P4), jak zdjąć?

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Radiator Thermaltake TR2 M5 (P4), jak zdjąć?

Post27 kwie 2009, 21:07

Mam komp koleżanki, nie włączał się, myślała, że to wirus, tak to sobie ubzdurała. Od 3 lat nikt go nie czyścił, jeszcze takiego brudu nie widziałam, radiator cały zalepiony, reszta koszmar. Oczyściłam w miarę wszystkie podzespoły, powyciagałam je z kompa, inaczej nie dało rady. Nie potrafię zdjąć radiatora, jeszcze z takim nie spotkałam się. Chciałam trochę podgrzać procesor i dopiero potem zdjąć chłodzenie, bo mam już doświadczenie z Intelem, który kiedyś wyrwał się z podstawki przylepiony do radiatora. W sumie o ile okaże się, jeśli w ogóle komp ruszy, że temp. są ok, to może nie nakładać pasty na procek i zostawić jak jest? Jednak nie wiem czy po 3 latach coś tam jeszcze z niej zostało. Nie lubię takich połowicznych rozwiązań, jak już coś robię to dokładnie. Może ktoś zna jakąś stronę, lub jest jakiś filmik na YouTube? Czekam na pomoc, chciałabym już poskładać wszystko i uruchomić komp.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Radiator Thermaltake TR2 M5 (P4), jak zdjąć?

Post27 kwie 2009, 21:48

Jakbyś mogła zrobić zdjęcie radiatora zamontowanego na płycie, a konkretnie jego zaczepów, to zapewne by nam pomogło.


Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Radiator Thermaltake TR2 M5 (P4), jak zdjąć?

Post27 kwie 2009, 23:04

Jagoda, palcami naciśnij oba zaczepy (najpierw z jednej strony) pod takim kontem, jaki podaje strzałka:
Obrazek
Następnie zaczepy z drugiej strony.
Chyba, że uda Ci się dwie strony jednocześnie dwoma rękami.

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Radiator Thermaltake TR2 M5 (P4), jak zdjąć?

Post27 kwie 2009, 23:29

Robiłam tak, dwiema rękami naciskałam zaczepy z jednej strony i nic się nie dzieje, trzyma dalej, może mam za słabe ręce?
Chyba go złożę, podłączę i sprawdzę czy się w ogóle system odpali. Boję się o procesor, jeśli się przykleił i wyjdzie mi razem z radiatorem? Komp był kupiony w jakimś markecie, nie mam pojęcia co oni tam kładą, jaką pastę? - czy jest taka ewentualność, że coś tam jeszcze z niej zostało?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Radiator Thermaltake TR2 M5 (P4), jak zdjąć?

Post27 kwie 2009, 23:43

Na zdjęciu cyfrą "2" zaznaczyłem zaczep, który musi wyskoczyć z otworu. Musisz nacisnąć tak mocno w kierunku zaznaczonym strzałką, żeby zaczep wyskoczył.
Obrazek
Radiator na pewno nie przykleił się do procesora. Ściągniesz go powoli.
Pasta termoprzewodząca na pewno jest nałożona (przynajmniej powinna być).
Ściągając radiator przynajmniej się przekonasz.
Pamiętaj, że jeżeli nie masz pod ręką nowej pasty termoprzewodzącej, to nawet nie ściągaj radiatora, bo przed ponownym jego założeniem musisz usunąć starą pastę i nałożyć świeżą.

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Radiator Thermaltake TR2 M5 (P4), jak zdjąć?

Post27 kwie 2009, 23:55

Pastę mam, jak i akcesoria do usuwania pozostałości, inaczej nie zabierałabym się za taką robotę. Wkurza mnie ten radiator, jak potem ma być nowa polka z jego założeniem, to dziękuję. Składam komp, odpalę, zobaczę co się dzieje, jak jakiś nowy problem to jeszcze Wam "potruję".



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości