Unowocześnienie PC - Komputer do Internetu [ok. 1000zł]

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
Szwagier

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:02

Unowocześnienie PC - Komputer do Internetu [ok. 1000zł]

Post31 mar 2018, 19:09

Hej, chciałbym odświeżyć starego PC-a żeby normalnie mógł chodzić najlepiej na windows 10, pomożecie? Priorytet to przeglądanie stron WWW, oglądanie filmów w sieci i skype.
Płyta główna: gigabyte m52l-s3p
Procesor: AMD Athlon 64 3000+
RAM: 1 GB DDR2.
Grafika: Radeon X550
Zasilacz to jakiś chińczyk take me 400, także prosiłbym również o polecenie jakiegoś do konfiguracji.
Budżet no nie jestem pewny ale jakby się dało w granicach 500 zł byłoby super, ale im taniej tym lepiej.

EDIT: No i pytanie podstawowe czy opłaca się to jeszcze modyfikować czy lepiej wymienić płytę na coś nowszego?

EDIT2: Sam wykombinowałem coś takiego: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
proszę o sugestie i uwagi, w wypadku konfiguracji z nową płytą to budżet tak do ok 1000zł

EDIT3 :) Myślę jednak czy nie lepiej wziąć jakąś lepszą płytę główną w razie gdyby coś komuś przyszło do głowy go w przyszłości podrasować.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2018, 23:35 przez Szwagier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Unowocześnienie PC

Post31 mar 2018, 23:08

EDIT: No i pytanie podstawowe czy opłaca się to jeszcze modyfikować czy lepiej wymienić płytę na coś nowszego?

Moim subiektywnym zdaniem kompletnie nie warto.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Szwagier

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:02

Unowocześnienie PC - Komputer do Internetu [ok. 1000zł]

Post31 mar 2018, 23:32

Ok, a poradziłbyś coś w tym przedziale cenowym ( ok. 1000 zł - płyta główna, procesor, karta graficzna, zasilacz) można coś sensownego za tą kasę skonfigurować? To moje zestawienie ok? Czy coś byś zmienił? Starałem się podobierać komponenty na podstawie porad z forum i ludzi z sieci, ale nie zajmuję się tym na co dzień, także może można to lepiej skonfigurować w takim budżecie.
EDIT: Uporządkuje:
1. Maksymalny budżet - ok. 1000zł
2. Zastosowanie - przeglądanie stron WWW, podstawowe programy i gry.
3. Których podzespołów potrzebujesz - płyta główna, procesor, grafika (chyba że jakaś zintegrowana wystarczy i będzie tańsza to nie), zasilacz, ew. obudowa, bo moja jest trochę wyeksploatowana, ale jak się zmieści w budżecie.
4. Planujesz podkręcanie - NIE
5. Rozdzielczość lub model monitora - Monitor mam, wejście VGA
6. Posiadasz jakieś podzespoły z poprzedniego komputera - tak, urządzenia peryferyjne, HDD, mam 1GB RAM-u ale DDR-2, 2x nagrywarka dvd, reszta raczej do wymiany.
7. Dodatkowe wymagania - Rozważam również części używane, jak ktoś poleci coś konkretnego :)
8. Własna propozycja - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Unowocześnienie PC - Komputer do Internetu [ok. 1000zł]

Post02 kwie 2018, 02:56

HDD i napędy są na SATA?

Jeśli weźmiesz tą platformę musisz wiedzieć że będą problemy z systemami starszymi niż Win 10, do tego brak sterowników do zintegrowanej grafiki a na tą chwilę nie zmieści się w budżecie żadna inna. W swoim zestawie zapomniałeś o pamięci RAM.


Intel G4560 3.50GHz 3MB BOX
ASRock H110M-HDV R3.0
Kingston HyperX 8GB 2400MHz Fury Black CL15
SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze lub XFX Core PRO 450W

Zmieścisz się w 1tyś a do grafiki dozbieraj lepiej bo GT 710 to strata pieniędzy. Przynajmniej HD7770, do 200 zł dostaniesz tylko tu znowu problem bo trzeba będzie zaopatrzyć się w adapter DVI - VGA.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Andrus456

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2018, 09:11

Unowocześnienie PC - Komputer do Internetu [ok. 1000zł]

Post02 kwie 2018, 09:13

Z tanich obudów warto wziąć Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników- bardzo fajny model



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości