upgrade komputera w budżecie ok 800 zł

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
jogaSensei

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:49

upgrade komputera w budżecie ok 800 zł

Post11 cze 2018, 18:53

Witam, chciałbym wykonać jakiś mały upgrade, głównie pod kątem zakupu nowego monitora o większej przekątnej o odświeżaniu, będę wdzięczny za radę co powinienem wymienić.

1. Maksymalny budżet - 800 zł
2. Zastosowanie - gry (PUBG) , filmy
3. Których podzespołów potrzebujesz - czekam na sugestie
4. Planujesz podkręcanie - nie, procesor jest już podkręcony
5. Rozdzielczość lub model monitora - planuję zmienić na coś 27 cali i może 144 Hz
6. Posiadasz jakieś podzespoły z poprzedniego komputera - tak, specyfikacja poniżej
7. Dodatkowe wymagania -
8. Własna propozycja - dodatkowe 8 gb ramu ?

Oto moja specyfikacja:
i5 3350p podkręcony do 3,7ghz
płyta główna ASRock Z68 Pro3 Gen3
Ram: kingston hyperX 8 gb
Karta: GTX770
Dyski: 2 stare po ok. 1Tb i jeden SSD 240gb
Zasilacz: marki nie pamiętam, ale na pewno jakiś markowy 600W, chyba Silentium

Proszę o rady co wymienić pod kątem komfortowej gry w PUBG na planowanym nowym monitorze. Domyślam się, że RAM to raczej mus, ale czy w tym budżecie uda mi się coś jeszcze wymienić tak żeby poprawić osiągi? Może procesor?

Z góry dzięki

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

upgrade komputera w budżecie ok 800 zł

Post16 cze 2018, 13:23

Mam wrażenie że nie da się wyśrodkować tego bo jak kupisz lepszy procesor będziesz miał spadki z powodu karty graficznej i na odwrót.

Pierwszy RAM następnie upolował bym GTX 970 albo jeśli budżet pozwoli to najlepiej 1060 6GB.

Na tej platformie nie opłaca się już inwestować w procesor ale jeśli już to najmniej jakąś i7 z wysokim taktowaniem, zawsze jeszcze pociągniesz. Najlepiej zamiast procka sprzedać kompa zostawić grafikę i SSD (oraz HDD) i zainwestować w nowy sprzęt.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości