Wyłączanie się ekranu laptopa przy pracy na baterii

Wszystkie sprawy związane z samym sprzętem komputerowym
rysikowa

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:23

Wyłączanie się ekranu laptopa przy pracy na baterii

Post14 kwie 2009, 14:25

Witam
Mam pewien problem - wyłącza mi się ekran laptopa, gdy pracuję na baterii. Sytuacja nie zdarza się w ogóle, gdy mam podłączony kabel zasilania.
Zauważyłam, że wyłącza się tylko w momencie chodzenia po stronach w Internecie (korzystam na zamianę z modemu Iplusa i sieci bezprzewodowej). Czyli sytuacja nie ma miejsca, gdy np. oglądam film, gram itp. (mimo, że Internet cały czas chodzi). Wyłącza się zazwyczaj jak stan baterii pokazuje od 80-40% zużycia.
W pewnym momencie ekran gaśnie na jeden kolor (np. czarny, zielony, niebieski itp.). Na ekranie nie widać niczego (co chyba eliminuje rozwiązanie, że to świetlówka). Laptop pracuje dalej, bo słyszę np. dźwięki muzyki z winampa. Nie pomaga podnoszenie i opuszczanie klapy, jedynym sposobem jest reset komputera.
Patrzyłam już w panelu sterowania na ustawienia zasilania i mam zaznaczoną opcję, żeby ekran się nie wygaszał.

Czy ma ktoś może pomysł w czym może być problem? Podkreślam, że ekran wyłącza się tylko w momencie surfowania po necie, wydaje mi się że częściej gaśnie jak korzystam z Iplusa (modem na pcimcia), rzadziej jak z sici bezprzewodowej (wtedy wyciągam modem z gniazda).
Z góry dziękuję i bardzo proszę o pomoc!

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Wyłączanie się ekranu laptopa przy pracy na baterii

Post14 kwie 2009, 14:42

Ok, to może wskazywać na to, iż sterownik danego sprzętu nie jest kompatybilny w 100% z laptopem (interfejsem ACPI, czyli zarządzaniem energią).

Wpierw daj do analizy dzienniki system oraz aplikacje wg. tej instrukcji. Spakowane dzienniki wrzuć na jakiś hosting np. wikisend.com lub speedyshare.com (byle nie rapidshare bo nie będę mógł tego ściągnąć).
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

rysikowa

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:23

Re: Wyłączanie się ekranu laptopa przy pracy na baterii

Post14 kwie 2009, 22:54


Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Wyłączanie się ekranu laptopa przy pracy na baterii

Post15 kwie 2009, 16:59

A więc tak, na pierwszy rzut oka widzę sporo błędów związanych z usługą hpqwmiex czyli HP ProtectTools security manager oraz tym nieszczęsnym iPlus manager (proces iplusmanager.exe), który prawdopodobnie jest przyczyną całego zamieszania. Jak dobrze zrozumiałem sytuacje występowały nie tylko na połączeniach Dial-Up czyli modemowych lecz również na połączeniu WiFi.

Jak Masz możliwość reinstaluj aplikację HP ProtectTools security manager (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników) oraz Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Najlepiej zainstaluj najnowsze wersje jakie uda ci się znaleźć na stronie producenta. Co do WiFi, w zaawansowanych opcjach karty sieciowej, czyli tak Start -> Uruchom -> wpisz devmgmt.msc
W menedżer urządzeń odszukaj kartę bezprzewodową (zapewne Intela, Intel Pro/Wireless...), Prawym przyciskiem myszy na nią -> Właściwości. Przejdź na kartę Power Management (Zarządzanie energią) i odznacz pierwszą opcję (drugą też o ile jest uaktywniona).

PS. Plik DMP jest na tyle stary, iż jego nie brałem pod uwagę analizując całą sytuację.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sprzęt komputerowy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości