Aktualizacja sterownika do karty GeForce 8600GT

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
freshx

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2011, 18:53

Aktualizacja sterownika do karty GeForce 8600GT

Post16 gru 2012, 20:20

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mam zainstalować sterowniki do karty graficznej nvdia geforce 8600 gt 512 mb. mam już ogółem sterowniki ale z 2010 roku a w końcu przydała by się aktualizacja... i w tym rzecz, na stronie pisze coś takiego: P: Czy muszę najpierw odinstalować mój wcześniejszy sterownik?
O: Nie. Kiedyś wymagana była wcześniejsza deinstalacja. Obecnie rekomendowaną metodą jest instalowanie nowszego sterownika bezpośrednio na wcześniejszej wersji (bez deinstalacji). Pozwoli to na zachowanie wszelkich bieżących ustawień i profilów w Panelu sterowania NVIDIA. To mam zainstalować na nim[czyt. starym sterowniku] czy usunąć ręcznie? a jak ręcznie to jak i proszę bez programów bo im nie ufam i wole użyć dodaj/usuń programy i tu też mam problem bo mam parę do wyboru i jest to nvidia display control panel, nvidia drivers, nvidia nView Deskop Manager, NVIDIA PhysX. które miałbym usuwać jeżeli już bym musiał usuwać sterownik. :think: Z góry dzięki za pomoc!
Ostatnio zmieniony 16 gru 2012, 21:40 przez seba86mu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Korekta tytułu.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Sterowniki Nvidia

Post16 gru 2012, 21:21

freshx pisze:mam już ogółem sterowniki ale z 2010 roku a w końcu przydała by się aktualizacja...

Jeżeli nie masz żadnych problemów z grami nie musisz dokonywać aktualizacji.
Często bywa tak, że najnowszy sterownik stwarza problemy z wydajnością starszych układów wskutek niepełnej optymalizacji dla danej rodziny kart.
Najnowsze sterowniki optymalizowane są pod kątem najnowszych kart graficznych.

freshx

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2011, 18:53

Sterowniki Nvidia

Post16 gru 2012, 21:29

To lepiej nie ruszać sterowników do karty grafiki i zostawić te co mam? bo słyszałem że te nowe podwyższają liczbę klatek w grach ogółem a jak takie coś mogę mieć za darmo to czemu nie.. :roll:

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Sterowniki Nvidia

Post16 gru 2012, 21:39

freshx pisze:bo słyszałem że te nowe podwyższają liczbę klatek w grach ogółem

Tak podwyższają, ale w tych nowoczesnych kartach.
To może działać również w przeciwnym kierunku. Liczba klatek może spaść.

freshx pisze:a jak takie coś mogę mieć za darmo to czemu nie..

Oczywiście, czemu nie spróbować.

Odinstaluj sterownik karty graficznej poprzez Dodaj lub usuń programy w Panelu sterowania:
=> NVIDIA Drivers
Wybierz całkowitą deinstalację oprogramowania.
Nie uruchamiaj ponownie komputera.
Teraz odinstaluj kartę graficzną z Menadżera Urządzeń z sekcji:
+ Karta graficzna (karta graficzna może być już niedostępna)
Teraz uruchom system w trybie awaryjnym i użyj programu => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników => NVIDIA - Display => Analyse => Clean

Zainstaluj sterownik => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zaktualizuj DirectX => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Instrukcja => http://www.hotfix.pl/prawidlowa-instala ... c--a22.htm

freshx

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2011, 18:53

Aktualizacja sterownika do karty GeForce 8600GT

Post16 gru 2012, 22:09

Dzięki za pomoc, osobiście wole nie ryzykować instalacji sterownika bo pamiętam kiedyś próbowałem to nie było zaciekawie, a jeżeli doradzasz żebym lepiej nie instalował bo może być gorzej.. a już parę latek karta więc dam spokój. :)



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości