Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post07 mar 2014, 19:22

Witam.
Mam pytanie. Po wejściu na stronę Acera i wpisaniu wszystkich danych mojego laptopa Acer Aspire 5738 ZG wyświetliło mi, że są dostepne nowe sterowniki kart graficznej. Posiadam HD 4570.
Jako że mam grafikę ATI, to pozycja ---> VGA ATI VGA Driver z nowszą datą od mojego sterownika oraz jego wersją skłoniła mnie do pobrania i zainstalowania owych.
Wprawdzie wiem, że jeżeli system działa właściwie to nie jest specjalnie wskazane do uaktualniania sterowników karty graficznej, zwlaszcza w laptopach. Zdecydowalem się na ten krok, ponieważ ostatnio nie mogę poprawnie przeglądać stron z plikami flv czyli You Tube i podobne. Nawet ściągnięte na dysk twardy pliki flv tną . Zastosowałem wszelkie sposoby : trzy różne przeglądarki, kilka wersji Flash Playera, wszystkie opcje jakie były dostępne i nic. Wszystkie pliki chodzą plynnie a flv zacinają.
Tak więc na forach wyczytalem, że należy uaktualnić stery od grafy.
Ale do rzeczy - po zainstalowaniu tych sterowników pliki flv zacinają dalej jak zacinały, natomiast co mnie bardzo zdziwiło w menadżerze urządzeń i innych punktach obecnie moja karta jest widoczna jako HD 57.. [dokladnie tak] więc już sam nie wiem.
Okazuje się, że nowsze stery nie są już do mojej karty ( wlaściwie powinni zaznaczyć model karty a nie tylko wersję sterownika, bo z tego wynika, że montowali później nowszą kartę do tego samego modelu ), więc chyba najlepiej byłoby wrócić do poprzednich z zapasowego dysku na którym mam wszystkie sterowniki.
Jak radzicie chyba lepiej mieć sterowniki pod swoją kartę niż inną?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post11 mar 2014, 23:33

Podaj tutaj numer seryjny i niech wyszuka sterowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post12 mar 2014, 11:08

Jaki system oraz bit ?
Zainstalowany Chipset ?
Jakie zainstalowane kodeki ?
Masz zainstalowany Service Pack 1 oraz wszystkie aktualizacje ?
Chyba nie ponieważ widzę IE 7 zamiast IE 11.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post12 mar 2014, 13:47

cosik_ktosik



Wszystko się zgadza co do strony Acera. Po wpisaniu numeru seryjnego mojego laptopa, oraz systemu Windows Home Pemium 7 64 bit ( czyli dokładna wersja ) są właśnie te :
Obrazek

( na zielono w moim lapku)


Po zainstalowaniu wszystko się zainstalowało poprawnie, ale w menedżerze urządzeń oraz w dxdiag karta wyświetlła się jako HD 57.. (wersja sterowników też oczywiście nowa oraz nowe CCC ), więc odinstalowalem je i z powrotem zainstalowalem poprzednie z płyty zapasowej ze sterownikami, zwlaszcza, że wszystkie pliki odtwarzane w streamie tak flash jak i w Silverlight zacinały dalej.

X man

Obrazek

Wszystkie aktualizacje na bieżąco. Poza tylko przeglądarką.
Odtwarzanie plików flash testowałem jednak również na najnowszej przeglądarce Chrome ( nie mam jej już bo została odinstalowana).
Na najnowszym flashu, również na starszych w IE8.
Pliki FLV są niepłynne również na zewnętrznym odtwarzaczu FLV (jednak korzystajacym z pluginu Flash Playera).
Jesli tylko zmienię samo rozszerzenie z flv na avi, to plik jest odtwarzany płynnie (niektóre w ten prosty sposób są odtwarzane w WMP) . Ostatnio zaczęly mi rownież zacinać filmy w Silverlight. Odinstalowałem go, jednak we flashu dalej są niepłynne. Nie zależnie od jakości oraz rozmiaru okna. Film jest całkowicie załadowany w odtwarzaczu. Nie zależnie czy przyspieszenie sprzętowe jest wlączone czy nie we flash playerze. Dodam, że nawet filmy w HD chodzą dobrze czyli się ładnie buforują (szybki net), nawet nigdy nie mam jakiś przerw w odtwarzaniu, tylko to, że podczas ruchu kamery w poziomie jest wlaśnie zauważana niepłynność jakby było za mało klatek na sekundę, chociaż w podglądzie pokazuje stałe 30 na sekundę.
Myślę, że sama przeglądarka nie ma specjalnie znaczenia, skoro tną się również w zewnętrznym playerze.
To prawda, że korzystam obecnie z IE8, ale jak wcześniej pisałem ten problem rownież jest w najnowszym Chrome z peper flashem.
Nie mam zainstalowanych żadnych zewnętrznych kodeków w systemie. Kiedyś wszystko było OK.
Tutaj więcej danych
Obrazek

Podczas oglądania filmu z you tube 420p , procesor jest na około 40 % oraz pamięć 40 %.
Tak więc wszystkie filmy odtwarzane są poprawnie tylko we FLV są niepłynne.
Widać to zwłaszcza tutaj

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Po przełączeniu na HTML5 w Chrome też tak samo brak płynności.
Trochę dziwne, bo wszystkie inne pliki są płynne, tylko te w przeglądarkach i na zewnętrznym w FLV są nie płynne.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2014, 14:14 przez rozmus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post12 mar 2014, 14:23

Windows Home Pemium 7 64 bit

Zainstalowana pamięć (RAM): 3.00 GB.

Na ten system 64 bit. jest wymagane minimum 4 GB. pamięci.
Jeżeli to jest możliwe na twoim laptopie to dołóż jeszcze 1 GB. RAM-u a jeżeli nie to zainstaluj
system 32 bit.
Nie mam zainstalowanych żadnych zewnętrznych kodeków w systemie.

Na system 64 bit. zainstaluj kodeki --> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Na system 32 bit. --> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Sprawdź poprzednie sterowniki do karty graficznej ze strony producenta...

Wrzuć screeny z Programy i funkcje (wszystko).
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post12 mar 2014, 16:24

Właściwie to chodziło mi o to, że nowe sterowniki ze strony producenta powinny być do karty jaką producent montował w danym modelu, skoro po zainstalowamiu tych nowszych sterowników pokazuje mi się niewłaściwa karta, to znaczy, że producent instalowal chyba nowsze karty i według mnie powinno to być zaznaczone, że do karty ATI HD 57 .. skoro montowali takie także w tym modelu a nie tak, że tylko podają numer sterownika i ogólnie karta ATI, bo to jest wprowadzanie w błąd. Przecież chyba nie za dobrze jest , skoro ma się kartę HD 4570 a nowe stery pokazują ją jako HD 57..

Tak więc powróciłem do starych i tylko pewnie jakiś bałagan sobie tym moglem zrobić. Na razie jest wszystko w porządku, ale po co takie szopki robić i albo jest błąd w samych sterownikach, albo nie precyzyjnie są opisane do jakiej karty, co nie powinno mieć miejsca.

Co do niepłynności tych plików FLV, to sobie to całe szukanie odpuszczę, skoro wiem, że sterowniki nie są chyba winne (skoro na tych nowszych też tak było). Już prawie wszystko co możliwe było wypróbowałem i nic nie podziałało.
Co do rady, żeby zmienić system na 32 bitowy to raczej nie skorzystam, bo do tej pory nie miałem żadnych klopotów więc nie widzę sensu. Paczka kodeków też raczej mi nie jest potrzebna, żeby oglądać plynnie pliki FLV, skoro wszystko inne mi działa. Swoją drogą jak może ona wpłynąć, skoro filmy w sieci flv ogląda się dzięki flash playerowi. To w nim jest kodek do odtwarzania czy się mylę?

Może mam gdzieś w systemie jakiś stary kodek przez który system odtwarza te pliki. Ale przecież jak nie ma się wtyczki flash playera to nie można nic z sieci oglądnąć we FLV, więc chyba jednak w tej wtyczce jest kodek?


Na koniec jeszcze pytanie, bo mam możliwośc rozszerzyć sobie pamięć do 4 GB co na pewno by nie zaszkodziło. Mam dwa sloty. W jednym 1 GB a w drugim 2 GB.



Obrazek


Jaka kość pamięci byłaby tutaj wskazana zamiast tej 1 GB? DDR2- ale jaka częstotliwośc i producent, żeby się nie "gryzły" bo fabrycznie zamontowane są różne tak producenta jak i częstotliwości.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post12 mar 2014, 17:09

Nie mam zainstalowanych żadnych zewnętrznych kodeków w systemie.

Na system 64 bit. zainstaluj kodeki --> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Zainstaluj i sprawdź ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post12 mar 2014, 21:04

Nie przekonałeś mnie haha.

Po jaki czort mi ta paczka, skoro WMP oraz Splash, których używam, nigdy mnie zawiodły. Nie miałem jeszcze sytuacji, żeby mi coś nie zagrało, lub miało słabą jakość, oprócz tych nieszczęsnych odbieranych w przeglądarce.
Tak więc naprodukowałem się, ale może ktoś, kto też sobie pomyśli o aktualizacji sterowników do Acera Aspire 5738 ZG z kartą ATI Radeon HD 4570 - przynajmniej będzie wiedział czego się spodziewać po tej aktualizacji.
Rozumiem również, że powrót do oryginalnych sterowników był z mojej strony właściwą decyzją, ponieważ nie dostałem od was tej odpowiedzi. [na mój rozum sterowniki, które zmieniają opis karty na inną, nie byłyby chyba lepsze od oryginalnych] :?:

Staram się oczywiście trzymać system w porządku. Używam CCleanera, czyszczę pliki cookie i tymczasowe. Robię defragmentację dysku i jakoś po prawie pięciu latach, miałem tylko raz BSoD. Niestety przez ten czas instalowalem dosyć dużo programów i chociaż je deinstalowałem niby dokladnie revouninstallerem to na pewno mam mnóstwo jakiś śmieci.
Wprawdzie WiseRegCleaner nie pokazuje mi wielu zbędnych rzeczy do usunięcia w rejestrze, ale jego rozmiar 270 MB świadczy, że ma już sporo na "sumieniu" hahah.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post13 mar 2014, 13:32

Piszesz że masz problemy z odtwarzaniem plików FLV.
FLV jest nie tylko w Flash Playerze ale również w w/w kodekach.
Jak nie będzie poprawy to przecież możesz je odinstalować i przeczyścić komputer CCleanerem.
Inne wyjście jeszcze masz takie aby zainstalować i sprawdzić jak będą odtwarzane filmy w tym formacie
za pomocą FLV Player.
Patrz aby był na 64 bit.
Podczas instalacji uważaj co jeszcze innego się instaluje, przeważnie to jest "Ask Toolbar"
lub "Yahoo! Toolbar" - nie instaluj żadnych...

Niestety przez ten czas instalowalem dosyć dużo programów i chociaż je deinstalowałem niby dokladnie revouninstallerem to na pewno mam mnóstwo jakiś śmieci.

Ja czyszczę tylko CCleanerem oraz Eusing Free Registry Cleanerem (dokładniej czyści rejestr).
Oprócz tego usuwam punkty przywracania systemu oprócz ostatniego.
Jak to jest w temacie:
bezpieczenstwo/malo-miejsca-na-partycji-c-mimo-czyszczenia-t28971.html
oraz innych...

Po tylu latach warto też sprawdzić:
http://www.hotfix.pl/optymalizacja-auto ... s-a128.htm
oprogramowanie/optymalizacja-autostartu-z-wykorzystaniem-narzedzia-autoruns-t1340.html

Rozumiem również, że powrót do oryginalnych sterowników był z mojej strony właściwą decyzją, ponieważ nie dostałem od was tej odpowiedzi.

Odpowiedź była:
Sprawdź poprzednie sterowniki do karty graficznej ze strony producenta...

No cóż wiosna, roztargnienie, miłość :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post13 mar 2014, 19:45

Tą odpowiedź dotyczącą sterowników oczywiście widziałem, tylko nic mi nie powiedziała, bo na stronie producenta (myślę, że chodziło ci o producenta laptopa, bo na stronie producenta karty piszą wyraźnie, żeby do laptopów pobierać sterowniki do kart ze strony producenta laptopa właśnie, a nie z ich strony), nie ma innych, niż te, które zainstalowałem ( z tą mylnie pokazującą nazwą karty). Więc powrót do tych, które miałem zainstalowane uważam za właściwy ruch.

Rozumiem też, że kodeki mogą pomóc w odtwarzaniu plików FLV w jakimś odtwarzaczu, ale nie jest mi potrzebne przeglądanie ich po ściągnięciu na dysk twardy, ponieważ oglądam je na TV. Bardziej zależałoby mi na poprawnym ich odtwarzaniu w przeglądarce, czego kodeki na pewno nie poprawią.

Oczywiście też sprawdzam co jakiś czas wpisy autostartu w CCleanerze oraz dodatkowo w konfiguracji systemu i mam włączone tylko te, które są potrzebne, aby startowaly wraz z systemem, reszta powyłączane lub usunięte.
Na punkty przywracania systemu mam przeznaczone 10 GB (4% pojemności dysku), nie usuwam starszych, ponieważ już miałem sytuację, że korzystałem nie tylko z ostatniego. Przy moim zajęciu 40% pojemności dysku nie mam takiej potrzeby by je kasować.

Co do tych plików FLV to sprawa nie jest tak do końca przeze mnie zrozumiała. Dziwne jest to, że jedne są odtwarzane poprawnie przez TV i dekoder DVB-T, inne natomiast także lekko przycinają na DVB-T a w ogóle nie są odtwarzane przez TV- więc coś bardzo mieszają z tym kodekiem i sam nie wiem o co z nim chodzi. Nawet w telewizji ostatnio jak pokazywali materiał jako źródło You Tube to im tak samo rwało, jak mi na kompie, więc dziwne to jest i nie pojęte przeze mnie cha cha..

Więc tyle dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Aktualizacja sterownikow do laptopa Acer Aspire .

Post14 mar 2014, 10:08

Nic nie rozumiesz, nic nie sprawdzasz, odwracasz kota ogonem...

Więc tyle,
pozdrawiam.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości