Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post16 sty 2009, 09:39

paweltbg pisze:próbowałem tą drugą metodę już wcześniej z http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=33 i dalej to samo przypomne że nie ma żadnych żółtych wykrzykników w menadżerze

,,W menadżerze urządzeń nie ma żadnych żółtych wykrzykników, mam tylko nieznane urządzenie. podaje co mam w menadżerze urządz. Kontrolerydżwięku ... a w nich: 1.Ati function driwer for HD Audio- ATI-AA01 2.Kodery,dekodery audio 3.Kodery,dekodery,wideo 4.Nieznane urządzenie 5.Starsze sterowniki audio 6.Starsze urządzenia przechwytywania wideo 7.Urządzenia sterujące mediami oraz w urządzeniach systemowych 2x Microsoft UAA bus for HD audio".

Nie masz żółtych wykrzykników ale za to masz aż 7 żółtych znaków zapytania.
Zwracaj zawsze uwagę na jaki system pobierasz sterowniki - wszędzie są na XP i na Vistę.
Jeżeli pobierzesz na Vistę to na XP-ka nie zainstalujesz.
Te sterowniki które są w Zip-ie zawsze trzeba rozpakować, wyszukać instalki, kliknąć dwa razy i dopiero będą zainstalowane.
Dziwi mnie że sterowniki R2.03 nie działają a nawet nie chcą się zainstalować ?
Jak masz dwa napędy CD to włóż do jednego płytkę ze sterownikami a do drugiego płytkę z systemem XP i tam gdzie są w Menedżerze urządzeń nieznane urządzenia / żółte wykrzykniki, znaki zapytania / - PPM /prawym przyciskiem myszki/ - Aktualizuj sterownik...
Jeżeli masz tylko jeden napęd CD to umieść w nim tylko płytkę ze sterownikami a póżniej z systemem.
Napisz co się zaktualizowało a co jeszcze zostało - resztę sterowników trzeba będzie pobrać i zainstalować.
Będą dalsze problemy to SP3 musisz odinstalować, przeczyścić komputer CCleanerem, instalować sterowniki oraz aktualizować w Menedżerze urządzeń.
SP3 zawsze się instaluje po zainstalowaniu wszystkich sterowników jak już jest wszystko OK nigdy nie wcześniej, co innego jak masz zrobioną płytkę za pomocą nLite - mniej problemów.
Ogólnie - na XP Home Edition po instalacji SP3 częściej występują problemy z dżwiękiem oraz aktualizacjami automatycznymi niż na XP Professional...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post16 sty 2009, 17:11

Witam To znowu , byłem w pracy i znowu będe się mordował z dźwiękiem którego nie mam. Jeszcze raz dokładnie przeczytałem metodę drugą z http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=33 i jeszcze raz wyłączyłem nieznane urządzenie przy którym nie było żadnych (żółtych pytajników czy wykrzykników) i odinstalowałem 2x Uaa bus ... HD ( bo mam to w dwóch linijkach) i dopiero wtedy pokazały się żółte ppytajniki i wtedy wyszukałem nowego urządzenia i znalazł komputer i zaczął instalować ale wystąpił błąd w realtek hd audio - współ instalator jest niewłaściwy. ale teraz ma żółty wykrzyknik przy nieznanym urządzeniu.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post16 sty 2009, 17:21

paweltbg, zaraz po zainstalowaniu systemu miałeś już dodatek Service Pack 3 zainstalowany, czy doinstalowałeś go Ty ?
Jeżeli doinstalowałeś go Ty, to odinstaluj go. Najlepiej jakbyś miał zainstalowany Service Pack 2.
Następnie zainstaluj jeszcze raz sterowniki do chipsetu płyty głównej, potem poprawkę Microsoft UAA Bus Driver, a na końcu sterownik do karty dźwiękowej.

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post16 sty 2009, 17:34

mój xp jest już z sp3 przy instalowaniu jest odrazu sp3 nic nie doinstalowałem. mojego xp sp3 kupiłem w sklepie razem z kompem - jest oryginalny

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post16 sty 2009, 17:44

Płytkę ze sterownikami do płyty głównej posiadasz (napisałeś o tym wcześniej).
Zainstaluj sterowniki z owej płytki.
Najpierw chipset płyty głównej, potem karta dźwiękowa. Chyba, że instalacja jest w pełni zautomatyzowana, więc czekaj na koniec instalacji.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie wejdź w:
Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek HD Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post16 sty 2009, 18:08

Jeest dżwięk narazie tylko w monitorze jeszcze sprawdzę co z głośnikami może trzeba tylko wyjąć i w łożyć wtyczki od głośników i słuchawek. 2dni i udało się dzięki wam

2 post

Ok. wszystko gra wielkie dzięki seba86mu i XMan skorzystałem z http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=33 z grugiej metody ale dopiero za 4 razem się udało. Odinstalowałem wszystkie stery audio i płyty głównej a Po restartach kompa pomijałem kreatora znajdowania urządzeń i sam instalowałem sterowniki do płyty i karty muz. 2 dni mi to zajeło a 10 min. roboty ale jest satysfakcja jescze raz dzięki
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 19:58 przez seba86mu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Połączono posty.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post16 sty 2009, 20:09

A więc warto wszystko zawsze dokładnie przeczytać, przeanalizować oraz sprawdzić.
/ nie śpieszyć się /.
Miałeś tą poradę podaną dawno temu : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=33
:)

Cieszę się że już problem rozwiązany. :)
Pozdrawiam.
XMan.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post16 sty 2009, 21:12

No tak korzystałem z tej porady ale sterowniki instalowałem sam a wcześniej robił za mnie kreator znajdywania urządzeń i tu był chyba błąd no i chyba UAA odpowiednie dla xp sp3 tak mi się wydaje. Ale wszystko słychać ciekawi mnie tylko to że filmy muza i skype słychać a gg(dźwięki wiadomości) tylko w monitorze i słuchawkach a w głośnikach nie słychać, a w muzie działają. Ale to szczegół który mi nie przeszkadza. pozdro

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post17 sty 2009, 01:09

Chyba masz wersję GG 7 :?:
Jeżeli tak to nic dziwnego.
Jest już nowsza wersja beta GG8 ale jest lepszy głos i do słuchania Gadu Radio nie jest koniecznie potrzebny Winamp :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=83
Odinstaluj w ,,Dodaj lub usuń programy", z C:\Program Files\ usuń PPM, dokładnie sprawdż w C:\Documents and Settings przy ,,Pokaż ukryte pliki oraz foldery" i usuń PPM na koniec zastosuj CCleaner.
Zainstaluj nową wersję.
Jeżeli nie pomoże to napisz jakie masz zainstalowane kodeki.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

komandos102

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2009, 16:13

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post14 kwie 2009, 16:23

Witam Mam taki problem...
Ostatnio walcze, żeby w moim kompie znowu pojawił się dzwięk...
Miałem zawirusowanego kompa i w ogóle, cały syf udały mi się usunąć tylko nie było dzwieku...
Wszystkie stery były dobrze zainstalowane, przeinstalowane i nic... wiec zrobiłem coś takiego:
W programie Driver Magician wszedłem do zakładki Uninstall driver i tak usunąłem WSZYSTKIE MOŻLIWE STERY przy których było napisane AUDIO(nie tylko stery kart dzw. ale te wszysktie z windy tez)

NO i teraz zainstalowałem stery od nowa i co??
ciągle wyszukiwarka sprzętu znajduje mi 2 nieznane urządzenia...
nie da się a w panelu sterownia w dzwiękach pisze brak Urządzenia audio...
Ma ktoś jakiś pomysl??:(

Teraz o moim sprzęcie:

Nazwa płyty głównej Abit NF7(-S) v2.0 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400


Karta dźwiękowa nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface

a tak to wygląda w Menadżerze :

ObrazekDostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

POMOCY...

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post14 kwie 2009, 16:33

komandos102, z tego, co widzę w Menadżerze Urządzeń, to sterownik do karty dźwiękowej jest zainstalowany.
Wejdź w:
Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek AC'97 Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.
Jeżeli to nie pomoże, to odinstaluj kartę dźwiękową poprzez odinstalowanie wpisu "Realtek AC'97 Audio" z Menadżera Urządzeń.
Po zakończeniu deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Teraz zainstaluj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

mosiek7

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2009, 15:26

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post31 maja 2009, 15:44

Witatam, mam windowsa z sp3 ściągnełem ten programik, ale nie mam key'a i nic mi ne pokaże.... Płyta główa: gigabyte GA-P31-DS3L. Nie moge zainstalować sterów do dźwięku z orginalnej płyty, bo jest napisane, ze to tylko pod sp1 i 2 jest... Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 31 maja 2009, 15:51 przez mosiek7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post31 maja 2009, 15:50

Spróbuj zainstalować to http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=384
a potem stery z płytki.

Zobacz też ten temat http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=33
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post01 cze 2009, 12:36

@mosiek7 :
Twoja płyta główna
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
/ 8-kanałowa karta dźwiękowa Realtek ALC888 /.
Sterowniki
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zinstaluj
1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.
2. Microsoft UAA Bus Driver KB888111 (GIGABYTE) :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=384
3. sterowniki Realtek High Definition Audio Driver R2.25 :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=208
- lub starsze R2.03 :
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=375
4. DirectX : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=22
Przeczytaj p/w tematy.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Lidia

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2009, 14:21

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post21 cze 2009, 14:35

Proszę o pomoc!! Zainstalowałam EVEREST i pokazało mi: Płyta główna Gigabyte GA-945PL-s3, mikroukład i945PL, a w multimediach było tylko Dźwięki PCI/PnP: Realtek ALC883 @ Intel 82801 GB ICH7; a także HD Audio: Realtek ALC883. Nie wiem co to jest bo jestem zielona jeśli chodzi o komputery. Wcześniej miałam dźwięk i po każdej instalacji systemu nie było problemu aż do dziś i nie mam pojęcia co mam robić. Prosze o pomoc.



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości