Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post21 cze 2009, 16:55

Lidia, zakładam, że posiadasz system Windows XP.
Najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver KB888111.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

W razie problemów z instalacją sterownika do karty dźwiękowej przeczytaj artykuł -> Instalacja sterownika do karty dźwiękowej HD (High Definition Audio Controller), a konkretnie drugi opisany w nim sposób.

Wejdź w:
Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek HD Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Blazej11095

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2009, 20:14

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post12 lip 2009, 20:35

Witam. Mam problem z dziwiekiem i grafikom kompa po przeinstalowaniu systemu grafika pisze mi standardowa i zadna gra, film, muzyka nieidze.
Nazwa plyty glownej- ECS K7SOM+
Mikrouklad plyty glownej- SIS 740
Karta dzwiekowa- C-Media CMI9738 @ SIS 7012 Audio Device
Microsoft Windows XP Professional
Karta wideo- SIS 315 Integrated
prosze o jak najszybszom pomoc

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post12 lip 2009, 20:53

Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Blazej11095

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2009, 20:14

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post12 lip 2009, 21:03

dzieki serdeczne nareszcie se pogram na kompie :!: :!: :D :D :D :D

kngsalomon

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2009, 12:21

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post14 lip 2009, 13:06

Witam.
Podobny problem co reszta tylko :
Nazwa komputera : nieznane, wyświetla tylko id.
Mikroukład : VIA Apollo PT880 Pro / PT880 Ultra / PT894
Karta dźwiękowa : VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller PCI

Proszę o pomoc, już za dużo czasu nad tym spędziłem.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2009, 13:45 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem polskie znaki diakrytyczne.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post14 lip 2009, 13:48

@kngsalomon : jaki masz system i płytę główną ?
Sprawdź/zainstaluj te sterowniki do karty dźwiękowej : http://hotfix.pl/infusions/pro_download ... hp?did=218
Są w Zip-ie, wypakuj, wejdź w folder HDA_V500b, wyszukaj plik SETUP - kliknij na niego dwa razy, poczekaj do pełnej instalacji i zrestartuj komputer.

Klik :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jeżeli masz system Windows XP to zainstaluj DirectX 9.0c : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=22

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.
Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy są żółte wykrzykniki lub znaki zapytania, jeżeli są to w tym miejscu - PPM /prawym przyciskiem myszki/ - Aktualizuj sterownik...
/ masz płytkę ze sterownikami od komputera to najpierw włóż ją do napędu CD /.

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos
sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.
Przykładowo / tu jest inna karta dźwiękowa / :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

xBartek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2009, 19:23

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post19 sie 2009, 19:36

witam. kupiłem nowego kompa i zainstalowałem na nim xp profesional który miałem wcześniej zanstalowany na starym kompie. ale teraz nie mam dźięku gdyż nie chcą mi się zainstalować stery z płyty cd do płyty głównej gdyż pisze żebym najpierw zainstaował sp1 lub 2. dletego poszukuje sterów pod mój system. poniżej wklejam screna z everesta

Typ procesora DualCore AMD Athlon 5050e, 2600 MHz (13 x 200)
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61PME-S2P (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer
Realtek ALC883 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller PCI

dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post19 sie 2009, 19:40

xBartek, najpierw zainstaluj sterownik do chipsetu płyty głównej NVIDIA nForce Chipset Driver 15.24.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver KB888111.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj sterownik do karty dźwiękowej Realtek High Definition Audio Driver R2.30.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

W razie problemów z instalacją sterownika do karty dźwiękowej przeczytaj artykuł -> Instalacja sterownika do karty dźwiękowej HD (High Definition Audio Controller), a konkretnie drugi opisany w nim sposób.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Wejdź w:
Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek HD Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post19 sie 2009, 19:48

Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

xBartek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2009, 19:23

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post19 sie 2009, 21:12

A muszę instalowć jakieś servie packi? 1, 2 lub 3

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post19 sie 2009, 21:29

xBartek, oczywiście dobrze byłoby, gdybyś miał zainstalowany co najmniej Service Pack 2.

xBartek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2009, 19:23

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post22 sie 2009, 11:32

Witam jeszcze razz, dalej nie mam dźwięku, za dużo nie siedziałem przy kompie bo mnie nie było ale i tak sobie nie poradziłem i mam parę pytań.
1. po instalacji systemu mam zainstalować jakieś sterowniki do płyty głównej z cd dołączonej do kompa czy odrazu instalować stery podane przez sebe86mu a na końcu karta graf.
2. żeby zainstalować service packa 3 musze mieć wcześniej zainstalowane service packi 1 i 2
3. może najpierw trzeba zainstalować service packa a dopiero później stery bo mi wyskakuje komunikat że te sterowniki są pod service packa 1 i 2

Teraz chyba odinstaluje wszystkie sterowniki przeczyszczę cleenerem kompa i zaczne jeszcze raz

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post22 sie 2009, 12:02

XBartek pisze:1. po instalacji systemu mam zainstalować jakieś sterowniki do płyty głównej z cd dołączonej do kompa czy odrazu instalować stery podane przez sebe86mu a na końcu karta graf.

Po instalacji systemu operacyjnego należy najpierw zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej, a potem kolejność dowolna. Jeżeli oczywiście Twój system operacyjny nie ma domyślnie zaimplementowanego Service packa, to najpierw zainstaluj Service Packa, a następnie sterowniki do chipsetu i dalej dowolnie.
Jeżeli posiadasz płytkę ze sterownikami do płyty głównej, to sterowniki możesz zainstalować z niej. W razie czego podane masz w moim przedostatnim poście.
XBartek pisze:2. żeby zainstalować service packa 3 musze mieć wcześniej zainstalowane service packi 1 i 2

Na "czystego" Windowsa możesz spróbować zainstalować od razu Service Pack 3, jeżeli jednak będą problemy (pojawi się komunikat o konieczności instalacji SP2), to zainstaluj najpierw Service Pack 2. Wcześniejsza instalacja Service Pack 1 nie jest potrzebna.
xBartek pisze:3. może najpierw trzeba zainstalować service packa a dopiero później stery bo mi wyskakuje komunikat że te sterowniki są pod service packa 1 i 2

Tak, najpierw Service Pack, potem sterowniki.

xBartek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2009, 19:23

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post24 sie 2009, 17:30

witam. dźwięk się pojawił w głośnikach. Zainstalowałem sytem ,sp2 i sterowniki i zadziałało. dzięki

-- Dzisiaj, 17:37 --

ale mam jeszcze jeden problem, mam głośnik 5.1 a działają mi tylko 2 ?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post24 sie 2009, 18:19

xBartek pisze:ale mam jeszcze jeden problem, mam głośnik 5.1 a działają mi tylko 2 ?

Zmień ustawienie w oprogramowaniu sterownika na system Surround 5.1.

Ewentualnie wejdź w:
Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Głośność" -> w pozycji "Ustawienia głośników" kliknij na przycisk "Zaawansowane" -> wybierz z listy "Głośniki systemu Surround Sound 5.1" -> Zastosuj, Ok -> Zastosuj, Ok.



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości