Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post18 gru 2008, 19:32

Witam.

Skoro tutaj trafiłeś, to na pewno Twoje głośniki nie wydają żadnego dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.
Powodem tego jest brak odpowiednich sterowników do chipsetu płyty głównej oraz do karty dźwiękowej.
Czasami wystarcza instalacja samych sterowników do karty dźwiękowej, a to dlatego, że system operacyjny ma zaimplementowane w sobie sterowniki do niektórych chipsetów płyt głównych.

Zanim zgłosisz swój problem w tym temacie musisz przekazać odpowiednie dane odnośnie Twojego sprzętu.
Zastosuj się do poniższej instrukcji:

Pobierz program Everest Ultimate Edition.
Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:
-> Nazwa płyty głównej
-> Mikroukład płyty głównej
-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Dla ułatwienia screen strony "Podsumowanie" z programu Everest:

Obrazek

Informacje należy spisać z pozycji zaznaczonych na screenie czerwoną ramką.

Nie zapomnij również napisać, jaki masz system operacyjny.

Dopiero, gdy zbierzesz wszystkie dane napiszcie o swoim problemie.
Są to dane niezbędne, jeżeli chcesz uzyskać jak najlepszą pomoc.


Pozdrawiam serdecznie.
seba86mu.

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 16:24

witam. Jak już tu jestem to znaczy że mam problem z dźwiękiem po formacie i instalce xp sp3 Narazie będę próbował metody podanej na tej stronce ale może ktoś pomoże. http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=33 Oto dane mojego kompa Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200) 5400+ Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M56S-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394) Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 560, AMD Hammer Karta dźwiękowa ATI Radeon HDMI @ ATI Radeon HD 38xx - High Definition Audio Controller Karta dźwiękowa Realtek ALC888/1200 @ nVIDIA MCP65 - High Definition Audio Controller Karta wideo ASUS EAH3850 Series (512 MB) Akcelerator 3D ATI Radeon HD 3850 (RV670) System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition Dodatek service pack systemu operacyjnego [ TRIAL VERSION ] - (niewiem dlaczego nie pisze że to jest service pack 3) dzięki

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 16:34

paweltbg, najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie wejdź w:
Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek HD Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 17:14

a na swojej płtce cd ze sterami mam jeszcze taki sterownik chyba też go muszę zainstalować AMD Cool & Quiet CPU Driver version 1.2.3.0 2,8MB bo te stare odinstaluje?- jestem jeszcze troche zielony

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 17:16

paweltbg pisze:AMD Cool & Quiet CPU

Tego instalować nie musisz.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 17:35

Twoja płyta główna :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Sterowniki :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Proponuję najpierw zainstalować UAA - Universal Audio Architecture 29.9 Mb :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
- zrestartować komputer, sprawdzić czy jest głos, sprawdzić czy w Menedżerze urządzeń nie ma wykrzykników lub znaków zapytania / żółtych /.
Jeżeli po zainstalowaniu UAA / rozpakować MSHDQFE -> Win2K_XP kliknąć dwa razy na ASetup / zrestartować komputer nie będzie głosu to odinstaluj poprzednie sterowniki od karty dżwiękowej, przeczyścić komputer CCleanerem i zainstalować sterowniki Realtek R2.03.
+ restart komputera i instalacja DirectX 9.0c.
Jeżeli masz XP Home Edition to proponuję zmianę na XP Prof. - mniej problemów z dżwiękiem.
Miałem to samo.

Po instalacji nowego systemu instalujesz wg. kolejności :
1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.
2. UAA - Universal Audio Architecture.
3. sterowniki do karty dżwiękowej.
4. sterowniki do karty graficznej.
5. DirectX 9.0c.
/ po każdej instalacji - restart komputera /.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2009, 17:41 przez XMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 17:37

przy instalowaniu UAA wyskoczył błąd instalatora- "Instalator wykrył, że wersja dodatku service pack tego systemu jest nowsz niż aktualizacja, którą chzesz zastosować. Nie ma potrzeby instalowania tej aktualizacji" i trzeba wcisnąć ok. Czy to dobrze czy żle

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 17:46

Zainstaluj UAA - 29.9 Mb te które podałem.
Po rozpakowaniu MSHDQFE -> Win2K_XP dwa razy na ASetup - restart komputera.
Jeżeli masz problemy z instalacją jakiegoś programu lub sterowników zawsze możesz zainstalować/sprawdzić w trybie awaryjnym.
Podczas restartu komputera wciśnij F8 - Uruchom komputer w trybie awaryjnym.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 17:52

paweltbg pisze:przy instalowaniu UAA wyskoczył błąd instalatora- "Instalator wykrył, że wersja dodatku service pack tego systemu jest nowsz niż aktualizacja, którą chzesz zastosować. Nie ma potrzeby instalowania tej aktualizacji" i trzeba wcisnąć ok.

Komunikat ten informuje, że nie musisz instalować poprawki Microsoft UAA Bus Driver.
Przejdź od razu do instalacji sterownika do karty dźwiękowej.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 18:01

Tak jak pisze p/w @seba86mu.
Dodatkowo zainstaluj Net Framework 2.0 :
http://www.hotfix.pl/downloads.php?cat_id=29
oraz prawidłowo DirectX 9.0c : http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=22
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 19:57

kolejna próba zakończyła się niepowodzeniem-przy instalacji sterownika hd audio pojawia się błąd "nie powiodła się instalacja sterownika Realtek hd audio error 0xe000027". odinstalowałem już nawet wszystkie sterowniki płyty głównej i wyczyściłem kompa ccleanerem i cisza w eterze. Mam jeszcze jedno pytanie czy jak nie zainstaluje się sterownik hd audio to programu (realtek (niebieski pajączek(mały czerwony głośnik w prawym dolny rogu ekranu obok zegara)))też nie będę miał powoli zaczyna mnie to wkur.... bo już siedzę cały dzień a jutro do roboty ale dzięki za pomoc

////POST2////

a jakbym zrobił formata bo może za dużo już namieszałem to stery do płyty głównej z cd dołączonej do kompa mam zainstalować automatycznie wszystko czy ręcznie po kolei bo tam chyba nie ma UAA dla xp sp3 tylko jest dla xp sp1,2,4 czy zainstalować nowe stery te które dzisiaj ściągnąłem. do dźwięku ma wersję R1.76 a ściągnąłem R2.0 i R2.13 a do płyty 12.15 a ściągnąłem 15.23
Ostatnio zmieniony 15 sty 2009, 20:19 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: poprawiłęm pisownię, połączyłem posty

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 21:33

paweltbg pisze:a jakbym zrobił formata

Na razie się wstrzymaj.

Czy instalacja sterowników do chipsetu płyty głównej, do których link podałem w pierwszym poście przebiegła bez problemu ?
W jakich pozycjach masz żółty znak zapytania bądź wykrzyknik w Menadżerze Urządzeń ?

Próbowałeś zainstalować sterownik, który proponował XMan ? (R2.03) -> KLIK

Jeżeli nadal będzie problem, to spróbuj zainstalować sterownik ze strony producenta -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (R2.00).

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 22:02

instalacja sterów do płyty głównej które ty podałeś przebiegła bez zakłócen póżniej instal. UAA ten który ty dałeś (seba86mu) nie zainstalował się bo pisało że nie ma takiej potrzeby, aten który UAA dał"xman" zainstalował się . Później instalowałem stery do hd audio i nic i dalsze próby zainstalowania sterów. HD audio nie powiodło się i R2.03 i R2.13 i te co ja mam R1.76. W menadżerze urządzeń nie ma żadnych żółtych wykrzykników, mam tylko nieznane urządzenie. podaje co mam w menadżerze urządz. Kontrolerydżwięku ... a w nich: 1.Ati function driwer for HD Audio- ATI-AA01 2.Kodery,dekodery audio 3.Kodery,dekodery,wideo 4.Nieznane urządzenie 5.Starsze sterowniki audio 6.Starsze urządzenia przechwytywania wideo 7.Urządzenia sterujące mediami oraz w urządzeniach systemowych 2x Microsoft UAA bus for HD audio .dobra na dzisiaj chyba wystarczy dz. wam za pomoc
Ostatnio zmieniony 15 sty 2009, 22:04 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 22:07

paweltbg pisze:7.Urządzenia sterujące mediami oraz w urządzeniach systemowych 2x Microsoft UAA bus for HD audio

A czytałeś dokładnie poradnik, do którego sam podałeś link na początku ? -> KLIK

paweltbg

Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 15 sty 2009, 15:46

Brak dźwięku po instalacji systemu operacyjnego.

Post15 sty 2009, 22:10

próbowałem tą drugą metodę już wcześniej z http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=33 i dalej to samo przypomne że nie ma żadnych żółtych wykrzykników w menadżerze



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości