Czy sterownik tej płyty głównej jest aktualny ?

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Czy sterownik tej płyty głównej jest aktualny ?

Post04 sie 2013, 21:07

Witam. Ja chciałbym zapytać czy sterownik mojej płyty głównej oraz zintegrowanych z nią pozostałych układów i urządzeń są po prostu aktualne ?
Też chciałbym zapytać jeśli można - jakie to są urządzenia i układy biorąc pod uwagę ten model płyty, bo nie znam się na tym specjalnie ? Czy płyta jako taka posiada swój indywidualny sterownik ?

Z drugiej strony czy i które z tych sterowników można w ogóle aktualizować , a które nie ?
Czy sterowniki urządzeń systemowych należy aktualizować ?

To jest płyta AsRock 4CoreDual-VSTA, pokażę to: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Sterownik płyty systemowej jest z datą: 2001-1-7 i wersją: 5.1.2600.5512

Co do pozostałych elementów składowych tej płyty to podam oczywiście ich wersje sterowników jeśli tylko będę wiedział o które chodzi ?
O co też jak również o wszelką pomoc bardzo was proszę. ;)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Czy sterownik tej płyty głównej jest aktualny ?

Post05 sie 2013, 00:32

Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Czy sterownik tej płyty głównej jest aktualny ?

Post06 sie 2013, 00:04

Witaj. Dobrze, czyli rozumiem że są nieaktualne, ale o jakie sterowniki Ci dokładnie chodzi, bo ja już wprawdzie aktualizowałem sterowniki na tym forum: tutaj do chipsetu, zintegrowanej karty sieciowej LAN i karty dźwiękowej ?
Oraz sterowniki DirectX na koniec.

Prosiłbym eż jednak możliwie o odniesienie się do moich pytań z #1 bo mam wątpliwości jak to jest w ogóle ze sterownikami od płyty głównej ?
Czy istnieje coś takiego jak sterownik samej płyty głównej ?
Czy tylko poszczególnych jej układów, BIOS itp. ?

Jest też ważne pytanie, czy sterowniki wszystkich urządzeń systemowych należy aktualizować ? Jakie to są urządzenia ?
Czy jest to bezpieczne i w ogóle dostępne są nowsze wersje , bo o ile wiem i słyszałem - nie ?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Czy sterownik tej płyty głównej jest aktualny ?

Post06 sie 2013, 10:48

manitu pisze:bo mam wątpliwości jak to jest w ogóle ze sterownikami od płyty głównej ?

Wszystko masz wyjaśnione w poprzednim temacie do którego sam się odniosłeś.
Tam masz podane wszystkie najnowsze sterowniki do Twojego sprzętu.
Od tamtej pory nic się nie zmieniło w tej kwestii.

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Czy sterownik tej płyty głównej jest aktualny ?

Post06 sie 2013, 15:38

seba86mu pisze:Wszystko masz wyjaśnione w poprzednim temacie do którego sam się odniosłeś.
Tam masz podane wszystkie najnowsze sterowniki do Twojego sprzętu.
Od tamtej pory nic się nie zmieniło w tej kwestii.

Witaj. Przepraszam, ale ja wciąż nie do końca wszystko rozumiem z tego czego dowodem jest ten topic.
Ja wtedy w tamtym wątku pytałem o to, jednak nie doczekałem się wtedy odpowiedzi którą zrozumiałbym i dlatego.
Czy mam rozumieć, że Twoja wypowiedź z: tego, konkretnego posta to ostatecznie tam potwierdzała ?

Czyli aktualizacja sterów tych wszystkich zintegrowanych układów tam dokonanych to de facto aktualizacja sterów samej płyty głównej czy też systemowej tak ?
Ja mam dotąd problem ze skojarzeniem tego. Nie rozumiem właśnie jak to jest ze sterownikami płyty głównej - jako takiej ?

Czyli sterów do urządzeń systemowych z listy w MU takich jak: Urządzenia systemowe, Komputer, Klawiatury, Napędy optyczne Procesory i inne (jakie ?) - po prostu nie ruszam ?

Bo to wprawdzie też tam poruszałem, ale to jest też ważne. O ile wiem i słyszałem to stery do tych urządzeń czy układów są po prostu zwyczajnie niedostępne. Nie można ich więc aktualizować, a nawet nie zaleca się tego ?

Ostatecznie zdałem sobie sprawę, że absolutnie wszystkie sterowniki tego modelu płyty głównej i zintegrowanych z nią układów i urządzeń mam już zaktualizowane ?
Czy to prawda ?

A czy te stery ze strony producenta, którą podał cosik_ktosik są tożsame z tymi które ja pobierałem ?



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości