Jakie sterowniki do Karta graficzna NVidia GeForce G220M

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Jakie sterowniki do Karta graficzna NVidia GeForce G220M

Post22 lis 2009, 19:24

Jaki poprzednio miałeś monitor ? LCD czy CRT ?
Piksele, o których piszesz, a chodzi Ci pewnie o takie większe kwadraciki to efekt kompresji filmu i jest to normalna sytuacja. W jakim formacie jest ten film ?
Czy próbowałeś zarówno na kodekach K-Lite, jak i na Win7codecs ?

piotrekp27

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2009, 16:26

Re: Jakie sterowniki do Karta graficzna NVidia GeForce G220M

Post22 lis 2009, 20:03

seba86mu pisze:Jaki poprzednio miałeś monitor ? LCD czy CRT ?
Piksele, o których piszesz, a chodzi Ci pewnie o takie większe kwadraciki to efekt kompresji filmu i jest to normalna sytuacja. W jakim formacie jest ten film ?
Czy próbowałeś zarówno na kodekach K-Lite, jak i na Win7codecs ?



Tak próbowałem oba kodeki i nie ma różnicy. Wcześniej miałem laptopa z lcd 15,4'' 5 letniego. Piszesz, że normalna a da się coś z tym zrobić czy to może mój nowy ekran nie radzi sobie z tym? Nie jestem, nie wiem jak wymagający, ale płynność powinna być, żeby się nie skupiać na kwadracikach tylko na filmie :) . Tak większe kwadraciki. Czyli to nie wina sprzętu?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Jakie sterowniki do Karta graficzna NVidia GeForce G220M

Post22 lis 2009, 20:09

Nie, to nie jest wina sprzętu. Po prostu w obecnym laptopie możesz mieć lepsze parametry wyświetlacza, niż w poprzednim, stąd niedoskonałości filmu są bardziej widoczne / bardziej wyostrzone.
Domniemam, że to zapewne jakiś film w skompresowanym formacie avi, rmvb, bądź tym podobny. Czym wyższa kompresja filmu, tym obraz bardziej niedoskonalszy, więcej defektów (np. opisywane kwadraciki).
Możesz pokombinować z jasnością, kontrastem ekranu, wtedy będą mniej widoczne.

piotrekp27

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2009, 16:26

Re: Jakie sterowniki do Karta graficzna NVidia GeForce G220M

Post22 lis 2009, 20:19

seba86mu pisze:Nie, to nie jest wina sprzętu. Po prostu w obecnym laptopie możesz mieć lepsze parametry wyświetlacza, niż w poprzednim, stąd niedoskonałości filmu są bardziej widoczne / bardziej wyostrzone.
Domniemam, że to zapewne jakiś film w skompresowanym formacie avi, rmvb, bądź tym podobny. Czym wyższa kompresja filmu, tym obraz bardziej niedoskonalszy, więcej defektów (np. opisywane kwadraciki).
Możesz pokombinować z jasnością, kontrastem ekranu, wtedy będą mniej widoczne.



Logiczne co piszesz, czyli do mojego ekranu najbardziej w tym momencie nadają się filmy w HD :) Mam nadzieje, że już jest ich trochę na rynku ;)

dzieki za pomoc i pozdrawiam,
Piotrek



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości