Sterownik do dysku twardego Seagate Barracuda 7200.7 120

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
faler

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2009, 16:23

Sterownik do dysku twardego Seagate Barracuda 7200.7 120

Post24 maja 2012, 17:55

Witam

Niewiem gdzie znaleźć sterownik do dysku twardego Seagate Barracuda 7200.7 120 GB. Nie wiem czy istnieją takie sterowniki - chodzi o ten model, bo do innych dysków są sterowniki napewno. A dlaczego potrzebny. Bo dysk ma powiedzmy nienaprawialne bad sectory (Próbowałem MHDD) i jak tworzę partycję obok tych badów które są gdzieś na pierwszych 8 GB(te 8 pierwszych GB jest jako obszar nie podzielony na partycje) i chcę zainstalować Windows na tej partycji to tego się nie da. Kumpel powiedział, że należy zainstalować stery twardziela.

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Sterownik do dysku twardego Seagate Barracuda 7200.7 120

Post24 maja 2012, 18:41

Eeee..... :think:
Stery twardziela? Hmm... Pierwsze słyszę. Może chodziło o kontroler ATA albo SATA, ale to nie ma nic wspólnego z Bad sectorami. Może po prostu dysk nie nadaję się już do normalnego użycia?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Sterownik do dysku twardego Seagate Barracuda 7200.7 120

Post24 maja 2012, 20:57

Tak, jak napisał greh nie ma sterowników od dysku twardego, a do kontrolera na płycie głównej, do którego podłączasz dysk.

faler pisze:i chcę zainstalować Windows na tej partycji to tego się nie da.

System nie wykrywa dysku twardego ?
Pokazuje się ekran BSOD ?

Jeżeli to dysk twardy SATA spróbuj przełączyć w BIOS-ie tryb pracy kontrolera SATA z AHCI na IDE.
W BIOS-ie w dziale Integrated Peripherals lub Advanced Features odnajdź ustawienia Raid Mode i tam zmień na IDE.
Przed wyjściem z BIOS-u zapisz zmianę ustawień => Save & Exit Setup (F10).
Po zmianie spróbuj zainstalować system.

faler

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2009, 16:23

Sterownik do dysku twardego Seagate Barracuda 7200.7 120

Post29 maja 2012, 17:14

Dysk jest ATA. Odpalam instalator Win XP, tworzę w nim partycje (dysk wykryty jest) jak są te bad sektory na pierwszych 8 gb to je
omijam i tworzę partycję po tych 8 gb. Potem instaluję Win XP. Dokładnie wygląda to tak, że pliki instalacyjne się kopiują, potem następuje ponowne uruchomienie systemu, pojawia się ekran wczytywania Windowsa, potem zamiast uruchomienia instalatora wyskakuje niebieski ekran i napisane, że jakiś błąd. Tak za każdym razem jak uruchomię komp. Instalacja na partycji na końcu dysku daje ten sam efekt.

Chciałbym zainstalować kontroler do którego podłączam twardy dysk, bo kolega mi tak poradził.
Nie wiem gdzie znaleźć sterownik do niego. Nazwa płyty głównej to ms-7283 ver 1.0 Proszę o pomoc w znalezieniu tego sterownika.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Sterownik do dysku twardego Seagate Barracuda 7200.7 120

Post29 maja 2012, 17:46

faler pisze:Chciałbym zainstalować kontroler do którego podłączam twardy dysk, bo kolega mi tak poradził.

Jeżeli dysk twardy oparty jest na interfejsie ATA, to zewnętrzne sterowniki do kontrolera nie są wymagane.
Jedynie w dyskach SATA przy instalacji systemu Windows XP bywały problemy. Instalator Windowsa nie wykrywał w ogóle dysku twardego przed rozpoczęciem instalacji systemu.
faler pisze:Nazwa płyty głównej to ms-7283 ver 1.0

Nie mogę nic znaleźć na temat tej płyty.
Skąd spisałeś te dane ?
Kto jest producentem ?
Odczytaj model płyty z nadruku na płycie, ewentualnie daj jakieś zdjęcie tej płyty.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Sterownik do dysku twardego Seagate Barracuda 7200.7 120

Post30 maja 2012, 00:00

Są jakieś informacje, tam jest niby nForce 430 (MCP51), a sama płyta to MSI
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości