Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post12 gru 2013, 15:38

BIOS resetowałam po instalacji nowej karty bo zmieniałam baterię na nową, w/w tematy mam opanowane. Dałam log i chciałam tylko odpowiedzi czy wynika z niego, że coś jest nie tak. O formacie napisałam, że za dużo czasu to zabiera bo potem wszystko od nowa muszę instalować, od sterowników do programów oraz aktualizacje, które nie wchodzą na pstryknięcie palcami tylko się wloką. Poza tym format był robiony to po co mam go na nowo robić? Tylko z powodu nowej grafiki? To przyznam, że trochę wiem ale tego nie słyszałam dotąd żeby robić format jak wymienia się kartę graficzną. Dzięki za pomoc, komputer oddaję w takim stanie w jakim jest obecnie, nie widzę żadnych problemów poza tym raportem z Everesta odnośnie AGP.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post13 gru 2013, 00:21

ATI Radeon 9200

Spoko, może tak pokazać, bo 9550 to podpicowany ATI Radeon 9200.

Sama karta jest ładnie wykrywana

Kod: Zaznacz cały

ATI/AMD Radeon 9100 PRO IGP (RS350) Chipset - AGP Controller --------------
 
 [General Information]
  Device Name:                            ATI/AMD Radeon 9100 PRO IGP (RS350) Chipset - AGP Controller
  Original Device Name:                   ATI/AMD Radeon 9100 PRO IGP (RS350) Chipset - AGP Controller
  Device Class:                           PCI-to-PCI Bridge
  Revision ID:                            0
  Bus Number:                             0
  Device Number:                          1
  Function Number:                        0
  PCI Latency Timer:                      64
  Hardware ID:                            PCI\VEN_1002&DEV_7838&SUBSYS_78381002&REV_00
 [System Resources]
  Interrupt Line:                         N/A
  Interrupt Pin:                          N/A
 [Features]
  Bus Mastering:                          Enabled
  Running At 66 MHz:                      Capable
  Fast Back-to-Back Transactions:         Not Capable
 [Driver Information]
  Driver Manufacturer:                    (Standardowe urządzenia systemowe)
  Driver Description:                     Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI
  Driver Provider:                        Microsoft
  Driver Version:                         5.1.2600.5512
  Driver Date:                            01-Jul-2001
  DeviceInstanceId                        PCI\VEN_1002&DEV_7838&SUBSYS_00000000&REV_00\3&61AAA01&0&08
 
AGP 8x Bus (PCI Bus #1) ---------------------------------------------------
 
 
HIGHTECH EXCALIBUR Radeon 9550SE ------------------------------------------
 
 [General Information]
  Device Name:                            HIGHTECH EXCALIBUR Radeon 9550SE
  Original Device Name:                   ATI/AMD Radeon 9550 (RV350 LX)
  Device Class:                           VGA Compatible Adapter
  Revision ID:                            0
  Bus Number:                             1
  Device Number:                          5
  Function Number:                        0
  PCI Latency Timer:                      255
  Hardware ID:                            PCI\VEN_1002&DEV_4153&SUBSYS_201C17AF&REV_00
 [System Resources]
  Interrupt Line:                         IRQ16
  Interrupt Pin:                          INTA#
  Memory Base Address 0                   E8000000
  I/O Base Address 1                      C000
  Memory Base Address 2                   FC030000
 [Features]
  Bus Mastering:                          Enabled
  Running At 66 MHz:                      Capable
  Fast Back-to-Back Transactions:         Capable
 [Driver Information]
  Driver Manufacturer:                    ATI Technologies Inc.
  Driver Description:                     HIGHTECH EXCALIBUR RADEON 9550SE Series
  Driver Provider:                        ATI Technologies Inc.
  Driver Version:                         8.342.0.0
  Driver Date:                            02-Feb-2007
  DeviceInstanceId                        PCI\VEN_1002&DEV_4153&SUBSYS_201C17AF&REV_00\4&20BA39E9&0&2808


I najważniejsze

Kod: Zaznacz cały

ATI/AMD Radeon 9550 (RV350 LX) --------------------------------------------
 
 [Video chipset]
  Video Chipset:                          ATI/AMD Radeon 9550 (RV350 LX)
  Video Memory:                           128 MBytes of SDRAM
 [Video Card]
  Video Card:                             HIGHTECH EXCALIBUR Radeon 9550SE
  Video Bus:                              AGP 8X
  Video RAMDAC:                           Internal DAC(400MHz)
  Video BIOS Version:                     008.017D.016.000
  Video Chipset Revision:                 12
 [Performance]
  Processor Clock:                        249.8 MHz
  Memory Clock:                           195.8 MHz
  Memory Bus Width:                       128-bit
  Number Of Pixel Pipelines:              4
  Hardware ID:                            PCI\VEN_1002&DEV_4153&SUBSYS_201C17AF&REV_00
 [Driver Information]
  Driver Manufacturer:                    ATI Technologies Inc.
  Driver Description:                     HIGHTECH EXCALIBUR RADEON 9550SE Series
  Driver Provider:                        ATI Technologies Inc.
  Driver Version:                         8.342.0.0
  Driver Date:                            02-Feb-2007
  DeviceInstanceId                        PCI\VEN_1002&DEV_4153&SUBSYS_201C17AF&REV_00\4&20BA39E9&0&2808
 

Tutaj pokazuje ją w AGP X8. Ja bym to zostawił.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post13 gru 2013, 00:43

Dzięki, zostawiłam ;) ale ciągle mnie to męczyło, do tej pory. Zawsze jak komuś pomagam to staram się robić jak dla siebie czyli przede wszystkim dokładnie. Jak już kompletnie nie wiem co dalej to pytam, jak też zrobiłam tym razem. Oddałam komputer i pomyślałam, że jak jest jakaś tragedia to po prostu zrobię to już u właścicieli. To zabytek, chyba 8-letni, nie można od niego wiele wymagać i tak się dziwię, że płyta wytrzymała tyle czasu. Obudowa typu micro, ciasna i beznadziejna temp. płyty zaraz po starcie. Nie wiem z jakiej przyczyny ale padł procesor i poszła grafika. Być może z powodu byle jakiego zasilacza, który wymieniłam w pierwszej kolejności. Mam nadzieję, że za szybko nic tam się powtórnie nie usmaży. W każdym razie dziękuję za uspokojenie sumienia.

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post13 gru 2013, 11:14

Witaj.Troszkę za szybko się poddałaś i zrezygnowałaś z dalszej pomocy,a co do formatu to nie koniecznie trzeba by go było robić
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post13 gru 2013, 11:26

No i klops...dziś dostałam wiadomość, że na monitorze Dell u właścicieli wczoraj wszystko było ok a dziś jak włączyli komputer to na ekranie są paski i nic nie widać. U mnie komputer chodził 2 dni i nic takiego się nie działo, nie mam pomysłu z czego to wynika. Idę zaraz sprawdzić na miejscu co się dzieje. Wychodzę za 20 minut z domu, jeśli jest taka możliwość to proszę o linka ze sterownikami do tej karty graf. które powinny być dla niej najlepsze, spróbuję przeinstalować. Sprawdzę przewody itp. i już nie wiem co jeszcze?

Awatar użytkownika
bajbus

Ekspert
Posty: 632
Rejestracja: 22 kwie 2012, 12:10
Lokalizacja: Działdowo

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post13 gru 2013, 11:45

Najpierw proponuję sprawdzić przewód łączący monitor z grafiką
Hotfix
Pozdrawiam,
Obrazek :)


Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post13 gru 2013, 15:05

Właśnie wróciłam z obdukcji... i dalej nie wiem nic. Przewody sprawne, monitor też, sprawdzałam podłączając laptopa. Podobno zaraz po włączeniu, w domu u znajomych, wszystko było ok, zainstalowali nawet bez problemów drukarkę. Po jakimś czasie zaczęły się pokazywać kratki, najpierw kilka, potem na całym ekranie.
W efekcie ekran jest zupełnie nieczytelny, nic nie widać. W BIOS-ie jest identycznie. Niemożliwa jest w tym stanie instalacja/deinstalacja czegokolwiek. Wzięłam kartę do siebie, sprawdzę na innym komputerze. Nie mogę pojąc tylko jak to możliwe, że u mnie wszystko chodziło poprawnie w ciągu 2 dni, nic się nie działo.
Co mogę w tej sytuacji zrobić - jednak format? Czy jest taka ewentualność, że to może być również objaw padniętej płyty głównej?
Bardzo proszę o rady bo Święta za pasem, czasu mi brakuje na rozwiązywanie zagadek, karta kupiona na Allegro z 2 tygodniową gwarancją i nie wiem czy ja zwracać? Jeśli u mnie okaże się, że jest dobra to co jeszcze można z tym dziadostwem zrobić?
P.S. Co do Radeon 9200 - na płycie jest integra, nie zauważyłam albo mi to umknęło wcześniej, chyba to będzie ta z logu, wyłączona w BIOS'ie, można by ją spróbować włączyć tylko w tej sytuacji nie ma takiej możliwości.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post13 gru 2013, 15:19

Widzę że znasz się na kompach ;)
Na płycie nie widać spuchniętych kondensatorów ?
Komputer 8-lat - zainstalowana nowa bateryjka od BIOS-u ?
Tryb awaryjny nie działa ?
P.S. Co do Radeon 9200 - na płycie jest integra, nie zauważyłam albo mi to umknęło wcześniej, chyba to będzie ta z logu, wyłączona w BIOS'ie, można by ją spróbować włączyć tylko w tej sytuacji nie ma takiej możliwości.

Może ta nowa karta jest uszkodzona ?
Ja bym tu sprawdził powrót do zintegrowanej Radeon 9200 oraz p/w sterowniki które podałem.
Obecna nie jest lepsza.
Wcześniej instalację nowego systemu z formatem...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post13 gru 2013, 15:56

Skoro w:
Jagoda pisze:W BIOS-ie jest identycznie

To:
Jagoda pisze: jednak format?

raczej nie ma sensu ;p

Problem sprzetowy, włącz integre i sprawdzaj, być moze sam slot na grafike jest uszkodzony.

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post13 gru 2013, 17:34

Karta na innym komputerze też wyświetla same kratki, obraz nieczytelny więc chyba uszkodzona. Mam nadzieję, że nie uszkodziła się z powodu być może niesprawnego portu AGP? Chodziła jakiś czas, jak pisałam i sama padła, czy jak to sobie wytłumaczyć?
Sprzedający dał 2 tygodnie gwarancji, dawałby ja wiedząc, że grafika nie jest pewna? Postaram się zwrócić.
Nie mogę włączyć integry bez formatu bo nic nie widzę na ekranie monitora to jak mam to zrobić? Nie widać nic w BIOS-ie więc uaktywnić jej też nie da rady. Chyba, że podłączę inna grafę ale tam cały czas siedzą sterowniki od tej felernej a jej już nie wkładam bo to bez sensu. Pytanie jak je odinstalować? Da się przez płytę Live CD albo Linux? Proszę o jakieś sugestie jak to ugryźć?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post14 gru 2013, 00:15

Te efekty to uszkodzenie karty, bardzo klasyczne. Ale choroba, jak do biosu nie wejdziesz poprzez integrę to będzie klops z płytą. Zrób reset biosu, powinno ją chwycić jeśli jest sprawna.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post14 gru 2013, 01:34

Ja już po prostu nie mam siły :evil: Cały dzień zmarnowałam na zabawę z podmiankami itp. Najpierw chyba zrobię format, czy reset biosu bo już nie kojarzę...? karty wewnątrz nie ma, jest zapakowana w paczce do wysyłki. Nie będę jej wkładać bo bez sensu. Jak mam uruchomić bios w tej sytuacji? Chyba, że włożę jakaś starą? - mam GF FX 5200, jakiś wyjący zabytek ale może chociaż bios mnie puści? A jak się okaże, że ta integra jest uszkodzona i potem bios się nie odpali? Istnieje taka opcja?
Albo może lepiej tak - zaczekać, kupić jakąś grafikę np. na PCI żeby wykluczyć ewentualnie niesprawny port AGP? Tylko nie wiem jaką? Poproszę o radę w sprawie wyboru. Może lepiej nie włazić w tę zintegrowaną jak mogą być problemy?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post14 gru 2013, 09:45

Włóż starego GFa. Jak nie pójdzie to zobacz w instrukcji płyty głównej gdzie ma reset biosu poprzez zworkę.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Sterowniki chipset płyta Medion AG P4MRS350L

Post12 sty 2014, 12:21

Problem został rozwiązany w ten sposób, że znalazłam im tani komputer na Allegro i chodzi rewelacyjnie. Myślałam, że już mam św. spokój ale znajomi wymyślili, że jeśli to była tylko sprawa karty graficznej to kupić następną i komputer dadzą komuś z rodziny.
I teraz mam pytanie - jeżeli jest uszkodzona płyta główna albo port AGP to może być taka ewentualność, że uszkodzi się również karta graficzna po zamontowaniu? Czy kupić jakąś na PCI? Ostatnie problemy typu, że karta chodziła poprawnie 2 dni a potem coś się stało i zaczęła wyświetlać artefakty totalnie mnie zniechęciły do montażu następnej bo boję się, że może stać się tak samo i szkoda karty marnować na próby.



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość