Sterowniki do karty dźwiekowej AC'97 Audio Controller

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
PatrysiaEwa

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2009, 12:54

Sterowniki do karty dźwiekowej AC'97 Audio Controller

Post03 lis 2009, 13:10

Witam!
Prawdopodobnie wykasowałam sterowniki do karty dźwiękowej, bo nie mam dźwięku. W menadzeże wyświetlają się żółte znaki zapytania w miejscu "inne urządzenia": "kontroler ethernet" oraz "kontroler multimediów audio", sama jako taka karta dźwiękowa w ogóle nie jest wykrywana przez menadżera-tak sadzę, bo sa podane tylko graficzna i sieciowa. Próbowałam ściągać z neta rożne sterowniki, ale nic nie dały. Teraz mam ich sporo na kompie, a nie wiem które mogę wykasować a które nie;/ Błagam pomóżcie i poprowadźcie mnie przez tą instalacje "za rączkę", bo bardzo mi zależy na tym żeby jak najszybciej mieć dźwięk i podłączyć skype. Od 3 dni całe noce grzebie w necie, ale ja nawet nie wiem gdzie mam szukać takich danych jak nazwa płyty głównej - teraz już ją znam bo zainstalowałam Everesta.
Oto jego raport:

Raport => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zmieniony 03 lis 2009, 13:25 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono pisownię, zmieniono tytuł, przeniesiono raport na zewn. serwer

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sterowniki do karty dźwiekowej AC'97 Audio Controller

Post03 lis 2009, 13:59

Sterownik od karty dźwiękowej => Realtek AC'97 Audio Driver
Później instalujesz DirectX 9.0c według tej instrukcji Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c..
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Sterowniki do karty dźwiekowej AC'97 Audio Controller

Post03 lis 2009, 14:27

Możesz jeszcze sprawdzić te sterowniki
/ są ze strony producenta /.
Po instalacji zrestartuj komputer.

Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos
sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.
Jeżeli nie ma to wybierz ją -> Zastosuj -> OK -> restart komputera.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.
Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik...
/ masz płytkę ze sterownikami to najpierw włóż ją do napędu CD /.
Zainstaluj DirectX.

Edit :
jeżeli nie wiesz które sterowniki odinstalować to wrzuć na jakiś serwer screena z ,,Dodaj lub usuń programy"
a na forum podaj link lub miniaturkę.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

PatrysiaEwa

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2009, 12:54

Re: Sterowniki do karty dźwiekowej AC'97 Audio Controller

Post03 lis 2009, 23:10

Dziekuję za odpowiedź - zachowam sobie na zapas. Dźwięk już działa, zabawne bo weszłam w panel sterowania - dodaj/usuń prgram bo chciała usunąć te pościągane sterowniki kótre były złe, weszłam w SoundMAx i okazało się ze był odinstalowany czy jakoś tak, a ja naciskając "usuń" zainstalowałam go na nowo i wszystko działa.
Dziekuję za chęc pomocy.
pzdr



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości