Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian Broadcom BCM4311 802.11

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
parox

Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2009, 09:37

Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian Broadcom BCM4311 802.11

Post29 maja 2009, 04:42

Witam.

Wspominałem już nie raz o tym jakiego mam laptopa i jaką kartę sieciową. Wiele razy już otrzymałem pomoc :) Co mnie bardzo zadowoliło i nakłoniło do częstego czytania i przeglądania portalu/forum. Pewnie nie raz będę jeszcze potrzebował profesjonalnej pomocy i mam nadzieję że wiele razy ją otrzymam :)

Więc jestem w potrzebie xD
Mój laptop to: HP G6031EA i potrzebuje Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian (testing) Broadcom BCM4311 802.11g
Zapewne jakoś bym to zrobił gdybym miał chociaż połączenie kablowe. Niestety te także nie działa :P

Moja prośba polega na tym gdyby ktoś mógł mi opisać Krok po kroku jaki sterownik pobrać na pendrive, przenieść do Debiana (Stoi już obok W7 na Laptopie) i tam zainstalować bez używania Internetu na Debianie... Debiana chciałbym używać jako domyślnego systemu na moim Laptopie więc jest mi to niezbędne. Na Ubuntu miałem już możliwość instalacji Sterownika Wi-Fi (Outbox) gdyż Ubuntu ma automatyczne wykrywanie sprzętu i szukanie sterowników. Ale nie chcę zostać na Ubuntu bo właśnie nie przypodobał mi się xD Rok już testuję prze różne dystrybucje Linuxa i najbardziej polubiłem Debiana.

Proszę o szybką pomoc i z góry za nią dziękuję.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian Broadcom BCM4311 802.11

Post29 maja 2009, 11:03

Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

parox

Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2009, 09:37

Re: Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian Broadcom BCM4311 802.11

Post29 maja 2009, 12:05

Ależ owszem. Myślisz że nie czytałem? Hah jak widać w którymś tam kroku już będzie potrzebne połączenie z Internetem którego nie mam w żaden możliwy sposób. Po co dodawać Wpisy do sources.list a potem

Kod: Zaznacz cały

aptitude install b43-fwcutter wireless-tools

Skoro nie mam tego połączenia xD

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian Broadcom BCM4311 802.11

Post29 maja 2009, 12:32

Tak, lecz jeżeli przeczytałeś wiesz doskonale, iż można sterowniki ściągnąć ręcznie na innym kompie i przetransportować je na docelową maszynę. Niestety jak to w linuksach bywa, może zdarzyć się, iż podczas prodcedury instalacji będą komunikaty o braku spełnionych zależności.

Proponuję udać się na stronę Debian packages (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników), dociągnąć ręcznie pakiety i przeprowadzić instalację offline. Zapewne będą potrzebne kernel sources więc i to musisz dociągnąć, chyba że już masz (do sprawdzania aktualnej wersji służy polecenie uname -r).

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

parox

Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2009, 09:37

Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian Broadcom BCM4311 802.11

Post29 maja 2009, 15:39

Ok. To już mi się udało skonfigurować. :) Internet działa. Teraz tylko mam kolejny błąd co do instalacji pakietów... xD Nie wiem tylko czy mogę kontynuować w tym temacie czy lepiej założyć nowy xD.

Mam trochę duży problem iż podczas próby instalacji pakietów pobierają się wszystkie niezbędne pakiety jednak przy konfiguracjach czy tam już instalacjach mam błąd:

Kod: Zaznacz cały

Prekonfiguracja pakietów ...
dpkg: nie odnaleziono "update-rc.d" w PATH.
dpkg: 1 program(ów) nie odnaleziono w PATH.
Zmienna PATH dla konta administratora powinna zawierać katalogi /usr/local/sbin, /usr/sbin oraz /sbin.
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)


Całość z próby migracji do sid:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Bez względu na to czy używam aptitude czy też apt-get zawsze jest tak samo.
Rano to jeszcze działało bo trochu poinstalowałem. ale zostało mi jeszcze więcej a nie działa xD

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian Broadcom BCM4311 802.11

Post29 maja 2009, 16:08

1. Uruchom terminal
2. Sprawdź czy są zmienne o których mowa
Zmienna PATH dla konta administratora powinna zawierać katalogi /usr/local/sbin, /usr/sbin oraz /sbin


Wpisz w terminalu (jako root)

Kod: Zaznacz cały

echo $PATH


Jeżeli nie będzie wylistowanych wspomnianych zmiennych wtedy to wykonaj (jako root).


Kod: Zaznacz cały

export $PATH=$PATH:/usr/local/sbin:/usr/sbin:/sbin


Wi?cej info => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

parox

Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2009, 09:37

Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian Broadcom BCM4311 802.11

Post29 maja 2009, 16:36

Te linijki tam są. Jednak na wszelki wypadek jeszcze je próbowałem dodać i nic,,, Jakieś inne pomysły? :(

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Sterowniki WiFi pod GNU/Linux Debian Broadcom BCM4311 802.11

Post29 maja 2009, 22:53

Coś musiałeś pokiełbasić podczas migracji do wersji niestabilnej. Co z ostatnią poradą zamieszczoną Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników? Sprawdzałeś wszystko?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości