Szczegóły dotyczące sterowników

Szukasz sterownika do komputera lub programu do obsługi urządzenia, pisz tutaj
trophy250

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2011, 10:22

Szczegóły dotyczące sterowników

Post06 lip 2014, 09:17

Witam. Mam taki dylemat. Chodzi mi o to, że chciałbym wiedzieć jak poprawnie sterowniki dobierać do sprzętu i systemu komputerowego (ogólnie). Czasem jest tak, że w laptopach producent do danego modelu i marki daje kilka różnych sterów do np. wi-fi bądź też karty dźwiękowej. Przeciętny użytkownik nie wiedząc jaki ma sprzęt "a w menadżerze mu tego nie pokaże" nie będzie wiedział jakie zainstalować. Więc prośba jest taka żeby ktoś poradził mi jak postępować w sprawie ze sterownikami :p Odinstalowywanie itp. Interesuje mnie to i chciałbym znać więcej informacji o tym . Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Szczegóły dotyczące sterowników

Post06 lip 2014, 15:35

Szczegóły poznasz z dodatkowego softu np aida64

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Szczegóły dotyczące sterowników

Post06 lip 2014, 17:25

tak jak lewy

Jeżeli posiadasz lub chcesz pobrać program "AIDA64", "AIDA32" albo "EVEREST..."
To możesz jeszcze sprawdzić w Komputer.


Plik do pobrania:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

trophy250

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2011, 10:22

Szczegóły dotyczące sterowników

Post07 lip 2014, 19:00

Mam taki problemik w swoim laptopie acer aspire 5720Z z kartą graficzną nvidia 8400m gs. Wczoraj oglądałem film i nagle BSOD z błędem dotyczącym sterowników i problemów z kartą (0x00000116). W trybie awaryjnym wszystko działa i BSODów nie ma. Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo i jest to samo. Dodam jeszcze, że gdy włączam laptopa i na początku jest duży napis ACER na białym tle to widać jakieś paski i kropki kolorowe. Padła mi karta? Może w biosie mogę jakoś przełączyć tryb karty żeby laptop pracował na karcie zintegrowanej? Pozdrawiam.

adam_1990

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2014, 12:53

Szczegóły dotyczące sterowników

Post08 lip 2014, 08:18

trophy250 pisze:Mam taki problemik w swoim laptopie acer aspire 5720Z z kartą graficzną nvidia 8400m gs. Wczoraj oglądałem film i nagle BSOD z błędem dotyczącym sterowników i problemów z kartą (0x00000116). W trybie awaryjnym wszystko działa i BSODów nie ma. Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo i jest to samo. Dodam jeszcze, że gdy włączam laptopa i na początku jest duży napis ACER na białym tle to widać jakieś paski i kropki kolorowe. Padła mi karta? Może w biosie mogę jakoś przełączyć tryb karty żeby laptop pracował na karcie zintegrowanej? Pozdrawiam.


Nie ten dział, w ogóle nowy temat trzeba było założyć. Problem tkwi na 95% w sterownikach. W trybie awaryjnym z obsługą sieci pobierz jakiś Driver Cleaner i wyrzuć sterowniki do zera. A potem zainstaluj od nowa, niekoniecznie najnowsze. Chyba że odlutowała ci się grafika [na co mogą wskazywać karty i paski], wtedy gorzej. Co do przełączenia na zintegrowaną to CHYBA laptop powinien działać standardowo na zintegrowanej a przełączać się na dodatkową tylko w aplikacjach 3d. Możliwe, że w biosie istnieje opcja wyłączenia karty zewnętrznej, sprawdź.

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Szczegóły dotyczące sterowników

Post08 lip 2014, 09:13

To jest problem ze sterownikami od karty graficznej, ja bym użył "Driver Cleaner" żeby usunąć wszystko co jest związane ze sterownikami.
I zainstalował bym albo staarsze albo nowsze stery.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (337.88)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (285.58)
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Sterowniki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości