7 czy XP jaki wybrać?

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
kazikp

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 20 sty 2015, 16:17

7 czy XP jaki wybrać?

Post12 sie 2015, 17:35

Tak jak w temacie, zastosowanie ogólnie internet i starsze gry jaki system? specyfikacja poniżej

E5200 2x 2,5ghz
2GB Ram
GTS 8600

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

7 czy XP

Post12 sie 2015, 18:42

Ja na takim dawniej miałem win 7 32bit i normalnie po optymalizacji 2gb ram starcza bez problemu :)

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

7 czy XP

Post12 sie 2015, 19:17

Internet i starsze gry, to XP na luzie. Mam trochę gier, ale najlepiej mi się gra na pSX, taki Colin, czy crash warped, fifa 2005, rayman... i tam takie z Larą Croft itp. Miało się kiedyś duży zbiór. Pozostały obrazy bin/cue. Płyty są gdzieś w kartonach, niektóre by jeszcze poszły, ale po PlayStation pozostał zgrany bios. Teraz idą w pSX i do tego biorą malutko. W porównaniu do Firefoxa, to prawie 10 razy mniej. Trochę zajmują CPU, ale nie słyszę, żeby się męczył ośmioletni pc. A zobacz: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na XP, to najlżejsza emulacja starych gier 16 bitowych. Mam win7 w laptopie, procesor T4500, ale już tak płynnie się nie gra. Dwa razy nowszy, dwa razy wydajniejszy, ale to filmy, biuro, internet, gry najwyżej flashowe, jakiś rise atlantis, tyle.

Pewnie, że win 7 pójdzie i będzie sprawny na tym zestawie, nawet bezpieczniejszy. Ale XP, to przecież nie przeżytek dla ogarniętego, można też dbać od strony bezpieczeństwa, ale zbrakłoby życia, żeby poznać choćby milion starych gier.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

7 czy XP jaki wybrać?

Post13 sie 2015, 18:21

XP będzie chodził na tym sprzęcie jak burza, ale miej to na uwadze, że support dla tego systemu już się skończył.

Windows 7 będzie dużo wolniejszy, będziesz odczuwał niedobór ramu w wielozadaniowości tj. przy scenariuszach z wieloma otwartymi aplikacjami i przełączaniem się między nimi. Niestety 2GB to trochę za mało, do w miarę komfortowej pracy na 7-mce od 3GB RAM wzwyż.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości