Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post02 sie 2015, 20:44

rokko pisze:Poradnik usunięcia OneDrive jest już zrobiony, myślę że do 21 opublikuję go.

Z niecierpliwością oczekuję na ten poradnik. Cieszę się, że zrobiłeś ten poradnik. Zatem czekam do 21 - czyli już za kilka dosłownie minut.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post02 sie 2015, 21:23

Poradnik jest tutaj - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Trochę śmieci po odinstalowaniu zostaje jeszcze w rejestrze ale sugeruję ich nie usuwać na własną rękę. PS. Nie miałem czasu zagłębić się w te wpisy dlatego poradnik zawiera bezpieczną wersję odinstalowania :)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post02 sie 2015, 21:36

rokko zrobiłem dokładnie krok po kroku to co napisałeś w poradniku, ale OneDrive w Eksplorator plików nadal tam jest: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Masz jeszcze może jakiś pomysł ?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post02 sie 2015, 22:06

A klucz CLSID o którym mowa w rejestrze znalazłeś? Bo jeśli nie to oznacza, że dla każdej instalacji Windows OneDrive tworzy unikalny klucz (ciąg znaków).

-- 02 sie 2015, 22:06 --

Kod: Zaznacz cały

C:\Users\nazwa_usera\OneDrive


lub

Kod: Zaznacz cały

C:\Users\nazwa_usera\Desktop\OneDrive


Masz coś takiego?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post03 sie 2015, 04:39

rokko pisze:A klucz CLSID o którym mowa w rejestrze znalazłeś? Bo jeśli nie to oznacza, że dla każdej instalacji Windows OneDrive tworzy unikalny klucz (ciąg znaków).

Tak znalazłem i znalazłem ten ten klucz o tym ciągu znaków, o którym mowa i zmieniłem z 1 na 0 i mimo to nie działa:
screen: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

rokko pisze:

Kod: Zaznacz cały

C:\Users\nazwa_usera\OneDrive


lub

Kod: Zaznacz cały

C:\Users\nazwa_usera\Desktop\OneDrive


Masz coś takiego?

Czegoś takiego na pulpicie niemam ani na dysku też nie mam. Masz może jakiś pomysł jak to wyłączyć ?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post03 sie 2015, 14:01

Z tego co widzę działa bo byś miał ikonkę OneDrive na samej górze eksploratora a nie w sekcji Pulpit. Ta część dotyczy innej rzeczy. PS. U mnie wystarczyły powyższe kroki, być może OneDrive aktualizowałeś już dlatego być może potrzeba dodatkowych zabiegów by pozbyć się tego info z eksploratora w sekcji Pulpitu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post03 sie 2015, 19:20

rokko pisze: być może OneDrive aktualizowałeś już dlatego być może potrzeba dodatkowych zabiegów by pozbyć się tego info z eksploratora w sekcji Pulpitu.

rokko jeszcze nic nie aktualizowałem ani nic. Mógłbyś mi jeszcze pomóc pozbyć się tego OneDrive z sekcji pulpit ? - byłbym Ci ogromnie wdzięczny. Bardzo Cię proszę.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post05 sie 2015, 10:56

Pobierz FileLocator Lite i zainstaluj, następnie w opcjach folderów Widok => Opcje => Widok =>zaznacz Pokaż ukryte pliki
Przejdź do okna mój komputer, kliknij PPM na folderze Users/Użytkownicy i wybierz FileLocatorLite, następnie wpisz onedrive. Podeślij zrzut ekranu z wyniku wyszukiwania tym programem.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Darom82

Stały bywalec
Posty: 899
Rejestracja: 23 gru 2013, 21:00

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post05 sie 2015, 19:01

rokko To jest screen z programu FileLocator Lite: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zrobiłem tak jak pisałeś. Może będziesz wiedział jak to OneDrive wyłączyć z sekcji pulpit.

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post24 sie 2015, 18:49

Może ktoś powiedzieć w przybliżeniu, ile megabajtów potrzebuje Windows 10 po zalogowaniu do "pogadania" z siecią.
W Windows 7 sprowadza się to tylko do kilku MB co najwyżej, a jak się ma sprawa z dziesiątką?
Nic nie robiąc po zalogowaniu się, ile potrzebuje tak na start dziesiątka?
Jak wiemy jest "gadatliwa", dochodzi do tego pogoda, konto microsoft i tak dalej....
Może ktoś ma możliwość podania, ile ciągnie dziesiątka bez żadnej aktywności ze strony użytkownika.
Chodzi mi o to, czy mając limitowany internet, czy aby dziesiątka nie zżera bezsensownie limitu na niepotrzebne rzeczy.
Oczywiście przy wyłączonej usłudze P2P update.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post25 sie 2015, 08:36

Dzisiaj zjadło kilkaset kilobajtów (ale mam wyłączone gadatliwe usługi). Najwięcej ciągnie WU i jak nie chcemy sprawdzać updejtów i aktualizować systemu to całkiem usługę wyłączyć, menu start za każdym razem zjada około 5KB przy wyszukiwaniu. Niektóre usługi non stop prowadzą nasłuch i wysyłają kilkasej bajtów danych i odbierają.
Poniżej masz przykładowy wykres użycia sieci na 10-tce po uruchomieniu w stanie spoczynku.
Obrazek

-- 25 sie 2015, 08:36 --

Dodam że to nie jest na czystym systemie.
Nie zagłębiałem się teraz co to za usługa tak namiętnie wysyła pakiety, będzie czas to zrobię głębszą analizę.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post25 sie 2015, 19:56

Dzięki.
Widać z tego, że tragedii nie ma jeśli chodzi o wykorzystywanie sieci.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post26 sie 2015, 11:26

Jeśli wyłączymy część usług to tak. Można powiedzieć że wiele hałasu o nic. Google od dawna wie o nas wszystko, Microsoft w 8-mce już śledził userów, podobnie z antywirusami, które bardziej szkodzą naszej prywatności niż sam system Windows.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post26 sie 2015, 12:48

rokko pisze:podobnie z antywirusami, które bardziej szkodzą naszej prywatności niż sam system Windows.


Dlatego najlepiej nie mieć antywirusa. :D
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

tomogedac

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2015, 23:31

Aktualizacje do nowego systemu Windows 10

Post28 sie 2015, 17:52

greh pisze:
rokko pisze:podobnie z antywirusami, które bardziej szkodzą naszej prywatności niż sam system Windows.


Dlatego najlepiej nie mieć antywirusa. :D


Dokladnie :D
Kilka miesięcy bez antywirusa. Trzeba po prostu wiedzieć, gdzie się wchodzi i co ściąga a nie będzie problemów.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2015, 17:52 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownie



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości