Aplet konta użytkowników, nie można utworzyć nowego konta

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
skorupa8

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2009, 17:55

Aplet konta użytkowników, nie można utworzyć nowego konta

Post21 kwie 2009, 18:14

Więc problem polega na tym że nie można nic zrobić w tym aplecie . Nie mogę utworzyć nowego konta, zmienić hasła itp.Myślę że to Gdata trochę namieszał.Bo ostatnio wykrył jakiegoś wirusa i coś tam wyciął.Przywracanie systemu nic nie daje.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2009, 18:34 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana tytułu

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

problem z kontami urzytkownika

Post21 kwie 2009, 18:28

Więc problem polega na tym że nie można nic zrobić w tym aplecie . Nie mogę utworzyć nowego konta, zmienić hasła


1. Czy zmian dokonujesz z konta ograniczonego, czy administratora?

2. Czy wymuszając uruchomienie pliku nusrmgr.cpl z prawami administratora sytuacja również występuje?

3. Czy uruchamiając poprzez Start -> uruchom -> control userpasswords2 też nie można dokonać żadnych zmian w kontach użytkowników?

4. Czy uruchamiając przystawkę umożliwiającą zarządzanie kontami lokalnymi i grupami użytkowników - lusrmgr.msc też nie można dokonać żadnych zmian?

Dodatkowo, w przypadku systemu operacyjnego Windows Vista należy uruchomić mechanizm kontroli UAC.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

skorupa8

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2009, 17:55

Aplet konta użytkowników, nie można utworzyć nowego konta

Post21 kwie 2009, 18:41

1.Z konta adminisratora
2.Tak dalej to samo.Nic nie można zrobić.
3.Tu mogę przeprowadzać zmiany
Mam Windows XP Home Edition
Wyskakuje coś w rodzaju nieokreślony błąd.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Aplet konta użytkowników, nie można utworzyć nowego konta

Post21 kwie 2009, 19:09

A więc jest dobrze, błąd dotyczy samego pliku nusrmgr.cpl i wywołania apletu konta użytkowników.

1. Należy przywrócić oryginalny plik nusrmgr.cpl. Można skorzystać z pliku będącego na płycie instalacyjnej systemu Windows XP, lub też wykorzystać do tego celu plik znajdujący się w Service Pack dla tegoż systemu. Jeszcze inna opcja to wykorzystanie pliku znajdującego się w katalogu C:\Windows\System32\dllcache.

Pierwsza opcja wraz z podmianą wiąże się z uruchomieniem konsoli odzyskiwania systemu Windows XP.

W konsoli wpisujemy:

Kod: Zaznacz cały

expand X:\i386\NUSRMGR.CP_ C:\Windows\system32\


Gdzie X: oznacza literę napędu CD\DVD.

Literkę sprawdzimy poprzez wpisanie w konsoli polecenia MAP.

Druga opcja wymaga rozpakowania Service Pack dla Windows XP, procedura podobna jak opisano w poradniku pt. Naprawa uszkodzonych plików systemowych (Vista).

Po przywróceniu oryginalnego pliku funkcjonalność powinna powrócić.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

skorupa8

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2009, 17:55

Aplet konta użytkowników, nie można utworzyć nowego konta

Post21 kwie 2009, 19:41

No niestety to nic nie dało.A wcześniej już robiłem w konsoli chkdsk \r i znalazł tam jakiś jeden błąd.Tak poza tym to ta zakładka "wyszukaj" w menu start też nie działa.
Jak teraz sprawdzałem to w tych kontach użytkowników to praktycznie nie można utworzyć nowego konta ,zmieniać i ustawiać hasła.Można np:zmienić obrazek,zmienić uprawnienia,usunąć hasło w koncie z ograniczeniami itp.
Wyskakuje jeszcze taki komunikat:"Object doesn't support this property or method"

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Aplet konta użytkowników, nie można utworzyć nowego konta

Post21 kwie 2009, 20:10

Uruchom kontroler plików systemowych i jeżeli kreator zażąda, przywróć wszystkie pliki systemowe. Do tego celu będzie potrzebna płytka instalacyjna z systemem Windows XP.

Kontroler plików uruchamiasz w wierszu poleceń, wpisz:

Kod: Zaznacz cały

sfc /scannow
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

skorupa8

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2009, 17:55

Aplet konta użytkowników, nie można utworzyć nowego konta

Post21 kwie 2009, 20:54

Zrobiłem skana i skończyło sie nie wyświtlając żadnego raportu. Problem dalej istnieje. Na wszelki wypadek daje log z ComboFixa:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Aplet konta użytkowników, nie można utworzyć nowego konta

Post21 kwie 2009, 22:20

Wyskakuje jeszcze taki komunikat:"Object doesn't support this property or method"


Sprawdź czy Masz te pliki:

- mshtml.dll
- jscript.dll

Lokalizacja plików - C:\Windows\system32\

Zarejestruj wspomniane pliki. Skopiuj do notatnika poniższy kod, zapisz jako typ wszystkie pliki, jako nazwę wpisz np. register.BAT. Odpal skrypt BAT.

Kod: Zaznacz cały

regsvr32 /s /i shell32.dll
regsvr32 /s /i mshtml.dll
regsvr32 /s /i jscript.dll


Zrestartuj komputer.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

skorupa8

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2009, 17:55

Aplet konta użytkowników, nie można utworzyć nowego konta

Post22 kwie 2009, 17:31

Zrobiłem tak jak kazałeś, czyli znalazłem te pliki w sysyem32 oraz zrobiłem ten skrypt, ale problem dalej jest.

////Połączono posty////

Brat miał wolne wiec poszedł dziś format. Dzięki za wszystko.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości