Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
mimmim

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:34

Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post18 mar 2009, 14:18

koleżanka dała mi do sprawdzenia komputer który sam sie restartuje w różnych dziwnych momentach - myslalem ze pamieci albo napiecia - ale nie! memtest czysty, a napięcia stabilne (chociaż nie sprawdzałem miernikiem tylko programowo [motherboard i everest])

okazuje sie ze to nie restarty a crushe ze zrzutami :) po wyłączeniu automatycznego restartu po minidumpie dotarłem do kodu błędu - 0000050 czyli PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
na stronie msdn.microsoft.com napisano:

Bug check 0x50 usually occurs after the installation of faulty hardware or in the event of failure of installed hardware (usually related to defective RAM, be it main memory, L2 RAM cache, or video RAM).

Another common cause is the installation of a faulty system service.

Antivirus software can also trigger this error, as can a corrupted NTFS volume.

hardware nie byl zmieniany, ram juz wykluczyłem, wyłączenie antywirusa nie dało nic, nowych usług tez nie było - więc albo cache albo video RAM albo coś z dyskiem...

nie podejrzewałem dysku bo system jest świeży a dysk formatowany ale zawsze łatwiej to sprawdzić niż np. viedo RAM :) więc zgodnie z sugestią sprawdziłem chkdsk /f /r
Są błędy - uszkodzone klastry ale komp w czasie naprawiania błędów albo się wiesza albo resetuje

Postanowiłem więc zrobić loga HDtunem i zapytać kogoś kto sie na tym zna o diagnozę
Oto on:
HD Tune: WDC WD3200AAJS-00VWA Health

ID Current Worst ThresholdData Status
(01) Raw Read Error Rate 200 200 51 0 Ok
(03) Spin Up Time 162 155 21 4883 Ok
(04) Start/Stop Count 99 99 0 1101 Ok
(05) Reallocated Sector Count 200 200 140 0 Ok
(07) Seek Error Rate 100 253 51 0 Ok
(09) Power On Hours Count 95 95 0 4049 Ok
(0A) Spin Retry Count 100 100 51 0 Ok
(0B) Calibration Retry Count 100 100 51 0 Ok
(0C) Power Cycle Count 100 100 0 855 Ok
(C0) Power Off Retract Count 200 200 0 39 Ok
(C1) Load Cycle Count 200 200 0 1108 Ok
(C2) Temperature 107 105 0 40 Ok
(C4) Reallocated Event Count 200 200 0 0 Ok
(C5) Current Pending Sector 200 200 0 0 Ok
(C6) Offline Uncorrectable 200 200 0 0 Ok
(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok
(C8) Write Error Rate 200 200 51 0 Ok

Power On Time : 4049
Health Status : Ok

widzę że status jest ok....jeśli więc jest ok to co by tu zrobić dalej?....

bardzo proszę o odpowiedź. thx.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post18 mar 2009, 14:30

SMART jest bardzo dobry, więc wydzielam temat, gdyż to nie od dysku.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie plików DMP
Podaj raport na forum. Wklej go na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników a tu daj tylko link do niego.
Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

mimmim

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:34

Re: Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 09:55

już podaję:

To odczyt ostatniego minidumpa, ale błąd jest inny - BugCheck 1000007F, {8, 80042000, 0, 0}
tym razem powodem był firefox a błąd to UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP .......
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Wcześniejszy dump: Błąd 8E - KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED oraz KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
Oto log z odczytanego pliku .dmp:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jeszcze wcześniejszy - błąd D1 - DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
i jego opis:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

A ten który opisywałem wczoraj - czyli błąd 50 - PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA ma opis następujący:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

wszędzie sugerują memory corruption ..... w tym kompku są dwie kości pamięci (2 x 1024 MB) pracują w dualu - może trzeba by je sprawdzić pojedyńczo?...

w opisie błędów jest też mowa o problemach z biosem - prawdę mówiąc w evereście (teraz sprawdziłem) w sugestiach i problemach pisze że przydało by się ściągnąć nowy BIOS... jak sądzisz?...

trigerem są najróżniejsze rzeczy: raz explorer raz firefox raz avast itd....

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 10:56

Ogólnie problemy sieciowe. Tak, więc uaktualnij sterownik od karty sieciowej.

Podaj logi z programów HijackThis oraz Combofix :arrow: viewtopic.php?f=42&t=146
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

mimmim

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:34

Re: Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 11:52

jesteś pewien?...
nie chodzi o to że się czepiam - co to, to nie :) ale restarty i zwisy zdarzają się nawet podczas normalnej pracy w systemie (przeglądanie katalogów w okienkach, minimalizowanie i maksymalizowanie okna itd.) bez podłączenia do netu (kabel odłączony)
a po drugie - skąd błędy na dysku podczas sprawdzania chkdsk /f /r ? i dlaczego przy sprawdzaniu przed uruchomieniem systemu nie może zakończyć testu tylko przy wykryciu błędnych klastrów się wysypuje?....

Ps. Postaram się jak najszybciej o logi z Hijacka i Combofixa

Pozdro

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 11:57

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania XP).

Wpisz w niej chkdsk /R
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

mimmim

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:34

Re: Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 12:00

już to robiłem jak tylko chkdsk spod systemu zaczął sie sypać - ten z konsoli przeleciał cały wykrył jakieś błędy i niby naprawił ale przy sprawdzaniu pod systemem z parametrem /f /r nadal te same błedy i wysypuje sie...

kurczaki - przy próbie uruchomienia combofixa wysypuje sie :( wyrzucił bluescreena z błędem 0A IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - może faktycznie masz rację z tym sterownikiem od karty sieciowej - to błąd związany zazwyczaj z wadliwym sterownikiem (jak pisze w wykazie błędów)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 12:34

Ja nawet proponuję wszystkie uaktualnić, ale o combofixie warto pamiętać. Może być z trybu awaryjnego.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

mimmim

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:34

Re: Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 12:46


Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 13:04

Ok.

1. Usuń ręcznie folder C:\Qoobox.
2. Z folderu "System Volume Information" usuniesz poprzez chwilowe wyłączenie "Przywracania Systemu":

>Panel Sterowania>System>Przywracanie Systemu>>zaznacz w okienku przy "Wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach">Zastosuj>OK.
Potem możesz powrócić do poprzedniego ustawienia (czyli usunąć zaznaczenie z okienka).


3. Wykonaj optymalizację systemu

4.Przeskanuj obszar mojego komputera Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum.



===============================
K.

mimmim

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:34

Re: Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 14:21

ok

zrobiłem wszystko łącznie z optymalizacją systemu

teraz jestem w trakcie skanu kasperskym

ale tak sobie myślę - ja jej instalowałem ten system sterowniki plus office itp. -wszystko oprócz sieci - wszystko było ok. nic się nie wieszało

w domu sama sobie zainstalowała modem adsl AutoConnect v0.1.3.1 zeby jej się od razu łączył - tak sobie myślę ..a może ten auto connect coś tam sobie broi - może się gryzie ze sterownikiem do karty sieciowej abo co ? :)


................... nie! to co powyżej można o kant .... rozbić :)
wiesza sie tak samo z auto connectem czy bez :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post19 mar 2009, 14:36

Jeżeli Masz możliwość, daj mi dzienniki zdarzeń do analizy, instrukcja tworzenia tutaj -> Podgląd zdarzeń - zapisywanie dzienników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

mimmim

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:34

Re: Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post20 mar 2009, 08:14

niestety dziś już nie dam rady, bo kończę pracę, ale z samego rana prześlę link do dzienników zdarzeń (thx z góry Rokko)

ta karta sieciowa to Gigabyte Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC zintegrowana z płytą
sterownik w systemie jest z 12/12/2006 roku... nie udało mi się w sieci znaleźć czegoś nowszego (na stronie gigabyta jest własnie ta wersja)

........a komp się wiesza i bluescreenuje :(

### Połączono posty ###

witam.

Oto dzienniki zdarzeń obiecane wczoraj:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

mam nadzieję że uda się z nich coś wyczytać

dzięki

----------------------------------------
Dzienniki sprawdzę po godz. 14.
rokko


dzięki.

jeśłi dziś przed 15.30 nie uda ci się czegoś znaleźć, to ja będę w pracy dopiero w poniedziałek - niestety w domu nie mam netu :(
ale w poniedziałek z zapałem zasiądę do tego grata :) - bardzo mnie ciekawi co jest prawdziwą przyczyną tych błędów...

pozdro
Ostatnio zmieniony 20 mar 2009, 12:36 przez rokko, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: połączono posty

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post20 mar 2009, 14:43

Analiza dzienników potwierdza wcześniejszą diagnozę. W dziennikach Masz sporo błędów związanych z aplikacją dslmon.exe czyli od modemu Sagem DSL.

Zainstaluj najnowsze sterowniki, przed instalacją całkowicie wyłącz ochronę Avasta. Dodatkowo, dobrze będzie stworzyć ręcznie połączenie za pośrednictwem wbudowanego w system kreatora, a utworzony skrót do połączenia dodać do autostartu więc możesz zrezygnować z dodatkowego oprogramowania typu AutoConnect. W zaawansowanych opcjach połaczenia możesz ustalić dodatkowe parametry.

Na wszelki wypadek podaję poradnik -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

mimmim

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2009, 13:34

Re: Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Post20 mar 2009, 15:20

wielkie dzieki rokko - a więc nie karta sieciowa a sterowniki do modemu robią bigos? ok - w poniedziałek podziałam z tym. Jeszcze raz dzięki (za link do fajnej stronki też :) )

pozdro
mimmim



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości