Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
BLADE

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2012, 05:42

Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Post19 gru 2015, 03:06

Witam, mam problem z którym nie mogę sobie poradzić od kilku dni dlatego proszę o pomoc w jego rozwiązaniu tu na forum.
Otóż posiadam komputer stacjonarny, płyta główna w nim jest firmy Asus a model jej to: M5A97 EVO R2.0 (numer seryjny: EAM0AJ169930) widnieje jeszcze jeden numer podany na pudełku dlatego wolę go także podać aby nie było niedomówień, itd. (90-MIBJJ0-G0EAY0MZ)
Do czego zmierzam, w biosie widzi wszystkie 3 dyski bezproblemowo o pojemności 1 TB i 750 GB oraz dysk ssd o pojemności 120 GB.
Lecz przy próbie instalacji nowego systemu obojętne czy będzie to z płyty dvd czy przygotowanego odpowiednio pendrive zawsze jest ten sam problem, już opisuję w czym on tkwi.
Gdy próbuję zainstalować system na początku instalacja przebiega bezproblemowo lecz do momentu gdy ukazuje się plansza z wyborem systemu operacyjnego.
Lecz jeśli chcę obojętne czy myszą lub wyborem z klawiatury wybrać odpowiedni system do zainstalowania wówczas przestają działać mysz i klawiatura.
Mysz oraz klawiatura oczywiście są podłączone do portu usb każda osobno rzecz jasna do płyty głównej bezpośrednio.
Nawet gdy jest już wybrany system pierwszy który istnieje na nośniku bez własnego wyboru po naciśnięciu klawisza Enter, niestety ze strony komputera zero reakcji.
Można tak czekać w nieskończoność i nic się nie dzieje, niestety.
Próbowałem nawet naprawy systemu po niedługim czasie oczekiwania niby ukazuje się informacja że naprawa przebiegła pomyślnie.
Niestety po wpisaniu hasła i zalogowaniu się oraz ukazaniu się pulpitu nic nie można zrobić.
Mam na myśli rzecz jasna brak możliwości wejścia w menu start z zainstalowanymi programami, itd.
Mysz i klawiatura nadal działają lecz nic jak wspomniałem nie można zrobić.
Komputer jestem zmuszony wówczas niestety wyłączać głównym przyciskiem na przodzie obudowy komputera, przytrzymując go na kilka sekund.
Może mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tak irytującego mnie problemu ???
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc bo bez komputera i dostępu do internetu dla mnie to tragedia niestety.
Pozdrawiam oczywiście wszystkich i liczę na pomoc oraz przepraszam za tak obszerne opisanie problemu, lecz wolę aby potem nie było zbędnych pytań.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Post19 gru 2015, 10:14

Jeżeli masz myszkę oraz klawiaturę na USB ustaw:

zakładka w BIOS-ie Integrated Peripherals
--> USB Mouse Support --> Enabled
--> USB Keyboard Support --> Enabled
zatwierdź --> F10 --> Enter

Może być w zakładce pod inną nazwą, zależy od BIOS-u.
Po tym ustawieniu myszka oraz klawiatura powinny działać prawidłowo
i powinien być wybór systemu itp. itd.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
BLADE

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2012, 05:42

Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Post19 gru 2015, 19:08

Chyba coś jest z myszą i klawiaturą na kabel tak sądzę.
Ponieważ podłączając ten sam zestaw z którym mam problem gdzie mysz oraz klawiatura są każda innej firmy po podłączeniu do laptopa marki Samsung a model jego to 450 R zachowują się w taki sam sposób co u mnie na stacjonarce.
Po prostu objawy są identyczne, brak możliwości działania na nich.
Lecz po podłączeniu do swojej stacjonarki klawiatury bezprzewodowej można już coś robić na kompie.
Mam na myśli że można klawiszem Windows wejść do Start Menu i strzałkami wybrać co się chce i po naciśnięciu klawisza Enter wejść w dane oprogramowanie, itd. i działać dalej w ten sam scenariusz wyżej opisany za pomocą klawiatury.
Pozostaje jeszcze tylko problem z myszą i jak można by się go całkowicie pozbyć, oto jest pytanie za 100 pkt.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Post19 gru 2015, 19:56

Powiem, że mega dziwne zachowanie, niespotykane. Myszka i klawiatura są z tej samej firmy? Jakiś komplet?
Można w menedżerze urządzeń je jeszcze usunąć i po restarcie zobaczyć jak się zachowają. Ciekawe też czy w trybie awaryjnym jest lepiej.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Post20 gru 2015, 01:45

jw

Nie ma do tej myszy jakiś sterowników ?
Zmień baterie na nowe.
Jeżeli nie pomoże to proponuję chwilowo skorzystać z myszki oraz klawiatury PS/2.
Nie masz to pożycz chociaż myszkę...

Zainstalowany SP1 oraz sterowniki do płyty głównej Chipset,
podczas podłączenia myszki i klawiatury ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
BLADE

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2012, 05:42

Brak możliwości działania po zalogowaniu się do systemu

Post08 sty 2016, 15:05

Witam, niestety nie zadziałało, odpuściłem sobie.
Po zakupie nowego sprzętu wszystko śmiga aż miło.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości