chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post29 gru 2015, 22:03

czyli za niedługo wraz z wymianą dysku C chciałbym zainstalować windows 10

osoby które aktualnie mają system np. djarta , stukot i luper ocieniają go pozytywnie

mam prawo wyrażać swoje zdanie na temat tego systemu gdyż nie zrobił na mnie dobrego wrażenia brakiem Aero i intensywności kolorów ( w Windows 7 można wybrać dowolny kolor i jego nasycenie jasność intensywność )

oraz przede wszystkim że się zawiesił ( dysk twardy wywalił bad sectora i Windows już nigdy więcej się nie włączył mimo prób ) ale to było ponad pól roku temu i Windows 10 się zmienił

więc opiszcie (jak możecie miło by było wraz ze screenami bym widział jak funkcjonuje Aero) system jego stabilność trochę o waszej specyfikacji na jakiej chodzi i czy da rade całkiem pozbyć się kafelków ze startu windows 10 by wyglądał jak w windows 7 ?

stukot wspomniała coś o wersji PRO ...
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post29 gru 2015, 22:29

Stabilność wyższa niż w Windows 8.1
Użyteczność wyższa niż w 8.1
Użycie zasobów wyższe niż w Windows 8.1, u mnie przynajmniej zdarza się, że z zaskoczenia włączają się procesy sieciowe, konsumując czas CPU.

Aero nie ma (z prawdziwego zdarzenia - znany z W7), owszem jest przeźroczystość ale sam wiesz jaka ona jest.
Menu można dostosować pod siebie, można całkiem kafelki wywalić, opisywałem to w poradniku...

Kod: Zaznacz cały

http://techformator.pl/zmiana-rozmiaru-menu-start-poradnik-dla-windows-10/


W porównaniu do W 8.1 postęp głównie w stabilności, przez cały okres użytkowania, a użytkuje WIN 10 od premiery, tylko raz zawiesił się i to z mojej winy (zabrakło pamięci RAM).
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post29 gru 2015, 22:49

MKMethosPL, w związku z tym, że zdecydowałam się kupić nową płytę główną, a poprzedni system był na licencji OEM i nie chciałam piracić, musiałam kupić nowy system. Więc kupiłam Windows 10 Pro, aby móc odroczyć aktualizacje dzięki edycji zasad grupy... (Początkowo sprzęt, który wcześniej zakupiłam wymienił mi pewien miły pan ze sklepu komputerowego, zajmującego się też serwisowaniem kompów i zainstalował mi dziesiątkę i zmienił mi ustawienia prywatności.)

Na jednej stronie podali jak zmienić ustawienia prywatności, na bardziej przyjazne dla użytkownika, że tak powiem:

Kod: Zaznacz cały

http://zawszeczujni.blogspot.com/2015/08/dostosowanie-ustawien-prywatnosci-i.html


Dodatkowo można użyć zewnętrznego programu, który np. wyłączy telemetrię, oraz automatyczną aktualizację sterowników.

Mi z trzy razy wyłożył się eksplorator Windows, jak miałam poprzednią wersję dziesiątki, co wyglądało bardzo efektownie, bo kursor myszy sam się poruszał i wówczas menu start nie działało... I pomógł dopiero restart... Po zainstalowaniu listopadowej aktualizacji system raczej działa stabilniej.

Windows 10 Pro w morelach kosztuje 634,52 złote, jednak nie wiem czy sklep internetowy to zaufane źródło oprogramowania... Swój system kupiłam w normalnym sklepie i był droższy.

Aha, tu napisali jak można wyłączyć automatyczne aktualizacje w Windows 10:

Kod: Zaznacz cały

http://antyweb.pl/wylaczanie-automatycznych-aktualizacji-w-windows-10/


Jeśli chodzi o edytowanie zasad grupy i zmianę ustawień instalacji aktualizacji to miałam z tym problemy...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post29 gru 2015, 23:37

a w porównaniu do windows 7 ? bo windows 8 i 8.1 to po prostu nie będę komentował nie udany system ...

do stukot czyli lepiej zainstalować windows 7 i aktulizować do 10 by nie płacić ponad 600 zł ?
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post30 gru 2015, 20:09

Ja osobiście nadal wolę windows 7. Lubię mieć szybki dostęp do tego co potrzebuję, a więc np rozbudowany panel sterowania. Nie lubię przekopywać tysięcy okien aby zobaczyć np menedżer urządzeń.

Mam problemy z łączeniem się w pracy z WiFi, nie wiem czemu, laptop (MSI GE72) nie łączy się z siecią. Informacja typu zaledwie "Nie połączono" to raczej za mało, a system nic więcej nie mówi. Mogę tylko kliknąć na Połącz, ale to się kończy kolejnym niepowodzeniem. Takie coś mnie wybitnie drażni.

Dobrze, że Win10 ma już jakieś menu start, ale czy ono jest faktycznie takie funkcjonalne? To tylko większe ikonki (tzw kafelki).

Dla mnie jest jeszcze jeden problem, nie chodzi kilka dla mnie potrzebnych narzędzi, jak do programowania rozproszonego MPI2.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post30 gru 2015, 20:19

MKMethosPL, a nie lepiej by było, gdybyś ściągnął np. obraz ISO dziesiątki, zgodny z wersją siódemki, jaką masz obecnie i ją na czystko zainstalował i aktywował kluczem od siódemki?

To chyba jest obecnie możliwe.

Chodzi o to, że po darmowej aktualizacji miałbyś bałagan w kompie...

Cosik_ktosik, mi się podoba nowe Menu Start i uważam że jest funkcjonalne. W ogóle podoba mi się nowy system, pomimo konieczności zmiany pewnych ustawień, jednak jestem zwykłą użytkowniczką i nie narzekam na brak funkcjonalności dziesiątki.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post30 gru 2015, 22:23

cosik_ktosik pisze:Ja osobiście nadal wolę windows 7. Lubię mieć szybki dostęp do tego co potrzebuję, a więc np rozbudowany panel sterowania. Nie lubię przekopywać tysięcy okien aby zobaczyć np menedżer urządzeń.

Na maszynie z Win także używam wspomnianego OS-a i nie mam zamiaru akceptowania zwiększonej transparencji
najnowszych okien, problemów z old DRM oraz kaprysów klepaczy kodu ze stajni Microsoftu apropos software all.
Zawsze powtarzam że z natury jestem minimalistą i wiem że system nie ma wyglądać , system ma działać

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post31 gru 2015, 11:27

Mi się spodobał nowy system i uważam że dobrze działa. Według mnie nie tylko ładnie wygląda, ale jest i funkcjonalny. Jednak jestem zwykłą użytkowniczką kompów i raczej niedzielnym graczem.

Większość gier działa mi bez konieczności uruchomienia ich w trybie zgodności z poprzednimi wersjami okienek. Jednak u mnie przeważają raczej proste gierki. Wszystkie programy do ochrony okazały się być kompatybilne, jednak musiałam zainstalować wersję beta Emisosft AntiMalware bo stabilna nie była w stanie skanować plików jak się na nie kliknęło. Na razie zainstalowałam wersję beta SecureAPlus Premium, jednak nie widzę jakoś żadnej różnicy w jego funkcjonalności. Na razie jest na etapie ciągłego łączenia się z ich serwerem, więc albo zapora ZoneAlarm mu w tym przeszkadza, albo mają jakieś problemy techniczne. :mrgreen:

Ponoć system czasem sypie błędami, ale w ostatecznym rozrachunku działa stabilnie.

Dzięki pewnemu programowi wyłączyłam automatyczne aktualizowanie sterowników, oraz inne funkcje. Jeśli chodzi o automatyczne instalowanie aktualizacji to tak je ustawiłam, że mogę je odroczyć.

Ogólnie mówiąc jestem zadowolona z Windows 10 i cieszę się, że zdecydowałam się go kupić, mimo że pewnych rzeczy jeszcze nie ogarniam.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post01 sty 2016, 10:07

cosik_ktosik pisze:Ja osobiście nadal wolę windows 7. Lubię mieć szybki dostęp do tego co potrzebuję, a więc np rozbudowany panel sterowania. Nie lubię przekopywać tysięcy okien aby zobaczyć np menedżer urządzeń.

Dobrze, że Win10 ma już jakieś menu start, ale czy ono jest faktycznie takie funkcjonalne? To tylko większe ikonki (tzw kafelki).


Mnie to również szybko wkurzyło :)
Zainstalowałem niewielki program Classic Shell:

Kod: Zaznacz cały

http://www.programosy.pl/program,classic-shell.html


Strona domowa:

Kod: Zaznacz cały

http://www.mediafire.com/download/npupi6m1z94b49s/ClassicShellSetup_4_2_5-pl.exe


Ładnie wygląda, nie obciąża systemu i problem rozwiązany :D

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Po kliknięciu na zaznaczone u góry Menu Start (Windows) są kafelki...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

gregor1213

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 sty 2012, 18:40

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post01 sty 2016, 11:44

Witam XMan

A jak jest u ciebie z obciążeniem komputera z Windows 10


może jakiś mały poradnik co i jak

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post01 sty 2016, 12:07

Windows 10 zainstalowałem przedwczoraj wieczorem.
Dopiero wszystko testuje, jak na razie to brak problemów.
Zrobiłem eksperyment i zainstalowałem na innej partycji z ISO.
Teraz mam na jednym komputerze trzy systemy - Windows XP/7/10.
Pamięć 3 GB.
Wydaje mi się że tak samo działa jak Windows 7 lub nawet lepiej.
Jeszcze za wcześnie abym robił/pisał poradniki ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

gregor1213

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 sty 2012, 18:40

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post01 sty 2016, 12:12

a czy robiłeś jakąs modyfikacje Windowsa 10, po zainstalowaniu , oprócz Classic Shell

Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post01 sty 2016, 12:26

ja wolę win7 ze względu Aero Glass , prosty dostęp do funkcji panelu sterowania i jest mi znany system wiem gdzie co jest

nie potrzebuje DirectX12 moja karta ma DirectX10.1 wirtualne pulpity ? instalacja Dexpot i po problemie
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post01 sty 2016, 12:32

Podczas instalacji nie zrobiłem tego co było powyżej doradzane:

Kod: Zaznacz cały

http://zawszeczujni.blogspot.com/2015/08/dostosowanie-ustawien-prywatnosci-i.html


ale widzę że można to również teraz zrobić.

Jedynie jeszcze zainstalowałem wersję beta 32-bit w j. niemieckim xp-AntiSpy:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Niedługo ma być w innych językach, w tym również polskim, zainstaluje i dodam/zmienię resztę w opcjach.
Ukrywa to co jest niepotrzebne, optymalizuje system itd. itp.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

gregor1213

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 sty 2012, 18:40

chciałbym dać jeszcze jedną szansę Windows 10

Post01 sty 2016, 12:37

wersja jest już PL xp-AntiSp-ma



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości